22. Květen 2017

4 důvody, proč váš pejsek spásá trávu

S jarem začínají kvést stromy. Zpívají ptáčci. Na loukách se pasou pejsci…

Ano, čtete dobře. Však to určitě znáte. Váš majestátný a hrdý masožravec se nacpává trávou. Je to jedna z věcí, kterou psi dělávají, a my lidé nad tím jen kroutíme hlavou.

Je tráva pro psa nebezpečná?

Pokud si váš psí miláček trávu dopřeje jen občas a v malé míře, není to pro něj škodlivé. Hlídejte si ale, aby se jí nepřejedl, neměl často průjem, nezvracel a neztrácel hmotnost. V těchto případech je už nutné s návštěvou veterináře neotálet.

Proč váš psí kamarád jí trávu?

1) Vyvolává zvracení, kterým si čistí žaludek

Toto patří asi mezi nejznámější důvod, který určitě většina z vás zná. Poté, co váš pes sežere trávu, ji vzápětí vyvrátí ven. Dělá to proto, aby si pročistil žaludek, ať už od parazitů, po nějakém jídle, které mu nesedlo nebo aby ze žaludku dostal to, co tam nemá být (většinou nějaký kamínek nebo bodlák, který omylem spořádal, když si ho po procházce vykusoval ze srsti).

 

Všimli jste si také, že když pejsek potřebuje zvracet, tak sní ostrou trávu, a když potřebuje živiny, tak sní šťavnatou?

 

2) Potřebuje doplnit živiny

Mladé a šťavnaté kousky trávy jí většinou pejsci, kterým chybí vláknina nebo některé minerální látky. Proto je dobré do jídelníčku začlenit granule s vyšším obsahem vlákniny.

proč váš pes žere trávu

Hrách je skvělým zdrojem vlákniny

3) Prostě mu chutná

Jarní čerstvá tráva je lahodná, a proto si ji pejsci rádi občas dopřejí. Je to jako u lidí, když si dají salát. Dávejte ale pozor na to, aby váš čtyřnohý miláček té trávy nespásal moc anebo ji nejedl příliš často, může si tím totiž přivodit gastritidu. Dbejte také na to, aby tráva, kterou s chutí občas pozře, nebyla chemicky ošetřena.                                      

4) Nudí se

Pokud váš pes tráví čas převážně venku na zahradě a prostředí je pro něj neatraktivní, může začít z nudy spásat trávu ve velkém. A tady už ve větší míře hrozí to, o čem jsme se bavili v předchozím bodě – gastritida. Abyste odlákali jeho pozornost od žvýkání trávy, pořiďte mu hračky, které ho zabaví a zpříjemní mu pobyt venku.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu naopak vyhnout

Lososový olej je nejprodávanější doplněk stravy našich psích parťáků. Ale víte, proč ho páníčci svým hafanům vlastně dávají?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru