22. Leden 2017

7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu naopak vyhnout

Lososový olej je nejprodávanější doplněk stravy našich psích parťáků. Ale víte, proč ho páníčci svým chlupáčům vlastně dávají? Protože právě olej z lososů obsahuje esenciální mastné kyseliny Omega-3, které jsou nezbytné k tomu, aby tělo psa správně fungovalo. On sám si je ovšem nedokáže vytvořit. 

Lososový olej pro psy pomůže při potížích se srstí, zánětech nebo třeba i proti depresím.

Jak pomáhají Omega-3 vašemu psímu příteli?

        Díky nim nemá pes lupy a lysá místa, ale pevnou kůži a lesklou srst.

        Kontrolují správnou funkci krevního oběhu a chrání psí srdce před onemocněním.

        Těhotným fenám pomáhají ke správnému vývoji plodu a štěňatům zdravě růst.

        Působí proti zánětům.

        Pomáhají hafanovi udržet dobrý zrak.

        Léčí také psí duši a brání depresím.

Kdy je vhodné lososový olej psovi podávat?

1. Potíže s kůží a srstí u psů

Má váš pes potíže se srstí nebo kůží? Lososový olej mu může pomoci. Na 75 % mu však pomůže změna krmiva s kapkou lososového oleje.

Krmiva, která se nám osvědčila při problémech s kůží a srstí:

2. Období línání a vypadávání srsti 

V období línání je lososový olej skvělým pomocníkem. Pes v tomto období potřebuje vyšší příjem látek, jako je biotin a Omega-3 mastné kyseliny, které jsou právě hlavní složkou lososového oleje. 

3. Když pes nechce jíst

Na začátek jedna prosba našich výživových specialistů a milovníků psů. Pokud máte psího mlsouna nebo hafana bez chuti k jídlu, nesypejte mu do misky levné krmivo s dochucovadly. Nechcete přece, aby muselo tělo vašeho psa bojovat s umělými látkami a chemickými koktejly. Zkuste mu raději na večeři kapnout do krmiva trochu lososového oleje. Většina psů vůni lososa vážně miluje a díky pár kapkám oleje najednou zbaští celou večeři za pár minut. 

4. Pes po nemoci

Olej z lososů je dobrým pomocníkem při léčbě psa po nemoci. V tomto případě se ovšem obraťte na veterináře, zda váš psí lazar lososový olej k léčbě může přijímat.

 Lososový olej pro BARFaře.

5. BARF

Jste správný BARFař? Pak lososový olej v jídelníčku vašeho psího parťáka určitě nechybí. Při BARFu je určitě vhodné lososový olej občas podávat. Proč? Zpestříte svému čtyřnohému gurmánovi jídelníček. Psí večeři dodáte šmak a neskutečnou vůni. A hlavně svému mazlíkovi doplníte potřebné látky, které nejsou v jiném mase tolik zastoupeny.

enlightened BARFujete? ZDE si přečtěte, na co dát při BARFu pozor. 

6. Pes v zátěži

Lososový olej je ideální pro psa v zátěži. Je to super rychlá energie, která dodá jeho tělu sílu.

7. Lososový olej jako prevence 

Lososový olej můžete svému parťákovi kapat do krmiva co druhý nebo co třetí den. Stále tak budete pečovat o jeho krásnou srst, pružnou kůži, zdravý krevní oběh i dobrý zrak.

yes A jaký lososový olej vybrali naši zákazníci jako nejlepší pro jejich mazlíčky?

Kdy se lososovému oleji v krmivu pro svého psa určitě vyhnout?

Určitě svému psovi nedávejte lososový olej, pokud na něj má alergii. V tomto případě také důkladně pročítejte složení každého krmiva, které mu dáte. Olej z lososů není dobré dávat také, když má váš pes často průjmy. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

BARF - Na co si dát pozor?

Flákota masa je pro psa sice to pravé, ale nezapomeňte vitamíny! Přečtěte si, na co by si všichni BARFaři měli dát pozor.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru