Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
1. Září 2018

Čím krmit psa s cukrovkou?

Cukrovka se stává čím dál tím častějším onemocněním postihující nejen lidi, ale také jejich čtyřnohé miláčky. Naštěstí je podstatně snažší sestavit dietu pro diabetického psa než pro člověka. Co to vůbec cukrovka je, jak ji poznáte a čím můžete bezpečně krmit své mazlíky? Pokračujte ve čtení našeho článku a postarejte se o zdraví vašeho psa. 

Čím můžete krmit psa s cukrovkou?

Co to je cukrovka a jak se projevuje

Cukrovka je onemocnění slinivky břišní, které způsobí, že tento orgán nedokáže vyplavovat inzulin, jenž snižuje hladinu cukru v krvi. Další variantou je odolnost tkání vůči inzulinu.

Příznaky, které můžete pozorovat, jsou:

  • ​žízeň,
  • časté a vydatné močení,
  • hubnutí,
  • únava,
  • u těžších případů poruchy vědomí.

enlightenedChcete mít pořád šťastného a hlavně zdravého psa? Přečtěte si náš článek o výživě svých miláčku od A do Z.

Jak mohu ovlivnit vznik cukrovky u svého psa?

Jak poznáte u svého psa, že má cukrovku?

  1. Riskantní je, pokud hafan dostává krmivo, které hodně zvyšuje hladinu cukru v krvi

Už jste někdy slyšeli sousloví „glykemický index“? Čím je toto číslo vyšší, tím více je slinivka zatížena. Nejvíce na ni působí pšenice a rýže, méně potom kukuřice, brambory a oves, nejméně luštěniny, sladké brambory a maso. Pokud bude hafan dostávat granule s nízkým glykemickým indexem, riziko vzniku cukrovky se podstatně sníží.

  1. Základ je správně fungující imunitní systém

Jako majitel pomůžete pejskovi, když mu udržíte zdravý imunitní systém. Základem je dobrá acidobazická rovnováha těla, kvalitní strava a dobrá psychická kondice hafana. Právě psychiku velice dobře pomáhají rovnat Bachovy esence.

  1. Slinivku zatěžuje tučné krmivo s vysokým podílem vlákniny

Tomu lze nejsnáze předcházet méně tučnou stravou s nižším podílem vlákniny. Obézní pejsci jsou relativně často postižení právě cukrovkou.

Už mám doma psa s cukrovkou, čím ho mám krmit?

Základem je zvolit granule s nízkým glykemickým indexem, aby se slinivka šetřila. Nejvhodnější jsou bezobilné granule s nižším obsahem tuku a vlákniny. Důležitá je také kvalita surovin – méně kvalitní suroviny jsou často napadeny plísněmi a ošetřeny pesticidy, které zatěžují imunitní systém a tím samozřejmě i slinivku. Perfektním řešením jsou britské bezobilné granule Best Breeder Grain Free Senior nebo Best Breeder Grain Free Light, které splňují všechny výše zmíněné požadavky.

yes Chcete stravu svého hafana zkonzultovat s odborníky? Oslovte naše výživové specialisty a sestavte pro svého mazlíka krmivo na míru


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Granule bez obilnin – jsou pro mého mazlíka vhodné?

Zjistěte, zda jsou granule bez obilnin pro mazlíka vhodné a vyhněte se riziku nekvalitního obilí v krmivu.

Jak správně krmit mazlíčka po kastraci

Proč je nezbytné hlídat u kastrovaných psů a koček hladinu fosforu? Co dělat, když začnou po kastraci přibírat na váze? A k čemu skutečně slouží LIGHT krmiva u psů a koček?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru