Poradna

Jak vybrat vánoční dárky pro psy a kočky?

30.11.23 | Adéla Hamerníková | 0 komentářů


Milujete je, a proto jim chcete taky něco nadělit pod stromeček? My to úplně chápeme. Taky si myslíme, že kočka by měla u stromečku zažít něco víc, než shazování ozdob a že pes by si měl mít pohrát s něčím jiným, než s balícím papírem.

SdíletJak vybrat vánoční dárky pro psy a kočky?

Ten pravý vánoční dárek pro psa

▪ Oblíbenou kratochvílí jsou nezničitelné Kongy. Vypadají jako gumový sněhulák, nestojí mnoho peněz a do vnitřního otvoru se plní něčím dobrým. Pes věnuje nemalé úsilí a spoustu času tomu, dostat dobrotu z hračky a navíc mu opravdu dlouho vydrží. Vybírejte i z dalších hraček pro psy v naší nabídce.

▪ Zabavit psa můžete také žvýkacími dobrotami. Zejména je oceníte při štědrovečerní večeři, aby vám toužebně nezíral do talíře. Stále oblíbenější jsou i kávovníková dřeva, která pomáhají čistit zuby, jsou vhodná i pro alergiky a psi je milují.

Štědrovečerní večeře pro psa

▪ Rozhodně nepodávejte psovi stejnou štědrovečerní večeři, jako sobě. Kapr s kostmi, ani lidské jídlo mu nedělá dobře. Zvolte raději nějakou kvalitní konzervu nebo pamlsky

Co pod stromeček

▪ A pakliže se vám nechce lámat hlava nad tím, zda pod stromeček pořídit hračku nebo něco na mls, můžete jednoduše sáhnout po vánočních balíčcích:

Dárky na poslední chvíli vyrobíte i doma

Kong lze krátkodobě nahradit například ruličkou od toaletního papíru, naplněnou něčím dobrým, obvykle ale pes volí devastaci ruličky, aby se k dobrotám dostal. O trochu déle vydrží PET lahev, do které nadírkujete otvory a nasypete granulky, které vypadávají jak pes s lahví kutálí. Jen dohlédněte na to, aby se nerozhodl část plastu pozřít.

Dárky pro kočky

Kočky jsou nenáročné a drahými dárky se jim většinou nezavděčíte. Máme pro vás ale několik osvědčených tipů, jak kočku potěšit..

Interaktivní hračky pro kočky

Pokud máte vyšší ambice, uděláte své šelmě radost hračkou, kterou může honit, nebo interaktivní hračkou, ze které vypadávají dobroty.
Pozor, kočky jsou nároční gurmáni a potřebují opravdu vymazlené pamlsky.

Pokud byla vaše šelma po celý rok mimořádně hodná, můžete vsadit také na škrabadlo, nejrůznější schovávačky (tunely a domečky) nebo přímo strom, na kterém si i skvěle obrousí drápy a vybije si energii.

Další tipy

▪ Dokonalým vánočním dárkem pro kočku je konzerva nebo kapsička. Vsaďte klidně na nějakou luxusnější. Kočky obecně mají problém s dodržováním pitného režimu a v pokročilejším věku mohou trpět na problémy s ledvinami, proto jsme při přípravě na Vánoce mysleli i na kočky a vytvořili vánoční balíčky pro kočky.

▪ Jako hračka výborně fungují škádlítka nebo hračky na hůlce.

▪ Některé kočky doslova šílí po tunelech s otvory. V nich se rády schovávají, hrají si i spí. Ale nezoufejte, pokud to zrovna na vaši parťačku fungovat nebude. Jsou prostě každá svá.

Handmade pro kočku

Nestihli jste vybrat vhodný vánoční dárek pro svou kočku? Nezoufejte.

Můžete přivázat provázek jedním koncem na delší tyčku a na druhý konec navázat barevná peříčka, která bude kočka honit. O Vánocích se kočce mimořádně zavděčíte také volně položenou rolničkou na zemi. Připravte si kameru k natáčení, až ji šelma objeví a začne řádit.

Vánoce nemusí být “pro kočku” a i čtyřnohým parťákům je můžete udělat kouzelné a sváteční. Jsou to členové rodiny a zaslouží si sdílet mimořádnou sváteční pohodu spolu s vámi. 

Shrnutí: Vánoční radost můžete udělat nejen dětem, ale i psům a kočkám

▪ Záleží, kolik chcete a můžete do dárků investovat. Hitem vánočních dárků pro psy jsou hračky a kvalitní pamlsky.

Kočky jsou méně náročné, kromě balicích papírů a ozdobných stuh je můžete potěšit i luxusnější hračkou jakou je třeba Motýl Beatrice.

Pokud nestíháte, můžete jednoduše vyrobit dokonalý dárek i z toho, co “dům dal”.

- Jestli pro své čtyřnohé přátele chcete zvolit něco většího nebo komplexnějšího, zvolte naše vánoční balíčky pro psy a pro kočky:

▪ Skvělým dárkem jsou také Bachovy esence pro psy i kočky - kapky, které pomáhají zvládat potíže zvířatům. Hravě si poradí s úzkostí, strachem či depresí. Pomohou zvládnout vašim miláčkům Silvestr nebo jiné náročné dny v roce.

Nejste si jisti a potřebujete poradit?

Zeptejte se na cokoli od volby krmiva po péči o vašeho mazlíčka.

Bc. Pavel Stein
Výživový specialista
+420 608 480 009

Komentáře ke článku

0 komentářů

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál ..


Čím krmit a nekrmit psa o Vánocích?
Výživa

Čím krmit a nekrmit psa o Vánocích?

12.12.22

Vánoce jsou svátky hojnosti a hodování. Nepřehánějte to ale se štědrostí, abyste neskončili se zažívacími problémy svého psa na veterině.

Přečíst článek
Vánoce bez nehod se psem i kočkou
Poradna

Vánoce bez nehod se psem i kočkou

16.12.22 | Magdalena Bischofová

Poklidné Vánoce si přeje každý z nás. Se čtyřnohými parťáky se ale docela často všechno může zvrtnout. Jak předejít katastrofám? Nenechte se překvapit.

Přečíst článek

Odborné poradenství
s výběrem krmiva

Zbaští to, jinak vyměníme

Kvalitní krmiva
s vysokým podílem masa

Tipy od veterinářů
i trenérů

Staň se členem
naší smečky

  • Snadné opakování objednávek
  • Přehledná historie nákupů a jednoduché vrácení zboží
  • Rychlejší nákup krmiva