V rámci Světového dne zvířat 🐶🐱 ke každé objednávce přibalíme dárek 🎁 akce platí od 2.10. do 6.10. 🥳

Poradna

Jak vybrat vánoční dárky pro psy a kočky?

07.12.22 | Magdalena Bischofová | 0 komentářů


Mimo to, že nakupujeme dárky pro své blízké a rodinné příslušníky, přijde také řada na mazlíčky. Ti sice o Vánocích nemají ani páru, ale naši náklonost vnímají úplně stejně jako kdokoliv jiný. Pojďme si spolu projít pár osvědčených tipů na dárky pro naše psí a kočičí parťáky.

SdíletJak vybrat vánoční dárky pro psy a kočky?

Co potěší psa a co naopak kočku?

Rok se s rokem sešel a opět tu máme Vánoce. Podle světových statistik utrácejí lidé za své mazlíčky stejně peněz jako za ostatní členy rodiny, pořizují jim adventní kalendáře, speciální štědrovečerní večeře a dárky pod stromeček. Zhruba 60 % chovatelů psů a koček v Česku utratí za dárky do 500 Kč, 40 % majitelů nakupuje pro chlupáče v rozmezí 500 až 2000 Kč. A co letos naježíte svému parťákovi vy? Máme pro vás pár originálních tipů na vánoční dárky pro psy i kočky.

Ten pravý vánoční dárek pro psa

 • Oblíbenou kratochvílí jsou nezničitelné Kongy. Vypadají jako gumový sněhulák, nestojí mnoho peněz a do vnitřního otvoru se plní něčím dobrým. Pes věnuje nemalé úsilí a spoustu času tomu, dostat dobrotu z hračky a navíc mu opravdu dlouho vydrží.
 • Zabavit psa můžete také žvýkacími dobrotami. Zejména je oceníte při štědrovečerní večeři, aby vám toužebně nezíral do talíře. Stále oblíbenější jsou kávové kořeny, které pomáhají čistit zuby, jsou vhodné i pro alergiky a psi je milují.
 • Rozhodně nepodávejte psovi stejnou štědrovečerní večeři, jako sobě. Kapr s kostmi, ani lidské jídlo mu nedělá dobře. Zvolte raději nějakou kvalitní konzervu nebo pamlsky
 • A pakliže se vám nechce lámat hlava nad tím, zda pod stromeček pořídit hračku nebo něco na mls, můžete jednoduše sáhnout po Vánočním balíčku, který byl navržen speciálně pro radost psa.

Dárky na poslední chvíli vyrobíte i doma

Oblíbené čichací koberečky si s trochou zručnosti můžete vyrobit i doma. Stačí koupit mřížku, jaká se používá například do dřezu. Takovou plastovou mřížku najdete v domácích potřebách. Pak potřebujete starou deku nastříhat na proužky stejné délky (měly by stačit asi 15 cm dlouhé proužky, široké zhruba 2 cm, ale záleží na velikosti mřížky) a na oka mřížky proužky nauzlit hustě vedle sebe. A voila, malý čichací kobereček máte doma, stačí do něj nasypat dobroty. 

Kong lze krátkodobě nahradit například ruličkou od toaletního papíru, naplněnou něčím dobrým, obvykle ale pes volí devastaci ruličky, aby se k dobrotám dostal. O trochu déle vydrží PET lahev, do které nadírkujete otvory a nasypete granulky, které vypadávají jak pes s lahví kutálí. Jen dohlédněte na to, aby se nerozhodl část plastu pozřít.

Dárky pro kočky

Kočky jsou nenáročné a drahými dárky se jim většinou nezavděčíte. Všichni chovatelé se shodují, že nejlepším vánočním dárkem pro kočku je papírová krabice, šustící taška nebo hromada balicího papíru. Téměř každá kočka se pak ráda honí za lesklými ozdobnými stuhami. Často tak balicí papír a ozdoby nadělají víc radosti než samotný vánoční dárek.

Interaktivní hračky pro kočky

Pokud ale máte vyšší ambice, uděláte své šelmě radost hračkou, kterou může honit, nebo interaktivní hračkou, ze které vypadávají dobroty. Pozor, kočky jsou nároční gurmáni a potřebují opravdu vymazlené pamlsky.

Pokud byla vaše šelma po celý rok mimořádně hodná, můžete vsadit také na škrabadlo, nejrůznější schovávačky (tunely a domečky) nebo přímo strom, na kterém si i skvěle obrousí drápy a vybije si energii.

Další tipy

 • Dokonalým vánočním dárkem pro kočku je konzerva nebo kapsička. Vsaďte klidně na nějakou luxusnější. Kočky obecně mají problém s dodržováním pitného režimu a v pokročilejším věku mohou trpět na problémy s ledvinami, proto jsme při přípravě na Vánoce mysleli i na kočky a vytvořili dárkové sady, které obsahují kočičí drinky. 
 • Jako hračka výborně fungují škádlítka v podobě kožených a jiných bičíků. Koupíte je třeba v prodejnách s ptákovinami nebo kostýmy. Jen pozor, aby kočka tyto necertifikované hračky neokusovala.
 • Některé kočky doslova šílí po tunelech s otvory. V nich se rády schovávají, hrají si i spí. Ale nezoufejte, pokud to zrovna na vaši parťačku fungovat nebude. Jsou prostě každá svá.

Handmade pro kočku

Nestihli jste vybrat vhodný vánoční dárek pro svou kočku? Nezoufejte, určitě stihnete vyrobit něco od srdce. Osvědčila se kartonová krabice s otvory. Zručnější “kočičáři” můžou vyrobit stan ze čtyř dřevěných latí, které přitlučete k podložce (tu můžete olepit třeba kobercem pro ostřejší drápky) a nahoře je svážete provazem jako teepee. Dílo pak stačí přikrýt například dekou a máte dokonalou schovku, kde bude vaše kočka nadšeně trávit čas. 

Nebo můžete přivázat provázek jedním koncem na delší tyčku a na druhý konec navázat barevná peříčka, která bude kočka honit. O Vánocích se kočce mimořádně zavděčíte také volně položenou rolničkou na zemi. Připravte si kameru k natáčení, až ji šelma objeví a začne řádit.

Vánoce nemusí být “pro kočku” a i čtyřnohým parťákům je můžete udělat kouzelné a sváteční. Jsou to členové rodiny a zaslouží si sdílet mimořádnou sváteční pohodu spolu s vámi. 

Shrnutí: Vánoční radost můžete udělat nejen dětem, ale i psům a kočkám

 • Záleží, kolik chcete a můžete do dárků investovat. Hitem vánočních dárků pro psy jsou hračky a kvalitní pamlsky.
 • Kočky jsou méně náročné, kromě balicích papírů a ozdobných stuh je můžete potěšit i luxusnější hračkou jakou je třeba Motýl Beatrice.
 • Pokud nestíháte, můžete jednoduše vyrobit dokonalý dárek i z toho, co “dům dal”.
 • Jestli pro své čtyřnohé přátele chcete zvolit nejen hračku pro radost, ale i kvalitní pamlsek, pak jsou touto kombinací Vánoční balíčky, jež obsahují i spoustu dalších překvapení. Podrobněji prohlédnout si je můžete ZDE.

Nejste si jisti a potřebujete poradit?

Zeptejte se na cokoli od volby krmiva po péči o vašeho mazlíčka.

Bc. Pavel Stein
Výživový specialista
+420 608 480 009

Komentáře ke článku

0 komentářů

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál ..


Čím krmit a nekrmit psa o Vánocích?
Výživa

Čím krmit a nekrmit psa o Vánocích?

12.12.22

Vánoce jsou svátky hojnosti a hodování. Nepřehánějte to ale se štědrostí, abyste neskončili se zažívacími problémy svého psa na veterině.

Přečíst článek
Vánoce bez nehod se psem i kočkou
Poradna

Vánoce bez nehod se psem i kočkou

16.12.22 | Magdalena Bischofová

Poklidné Vánoce si přeje každý z nás. Se čtyřnohými parťáky se ale docela často všechno může zvrtnout. Jak předejít katastrofám? Nenechte se překvapit.

Přečíst článek

Odborné poradenství
s výběrem krmiva

Zbaští to, jinak vyměníme

Kvalitní krmiva
s vysokým podílem masa

Tipy od veterinářů
i trenérů

Staň se členem
naší smečky

 • Snadné opakování objednávek
 • Přehledná historie nákupů a jednoduché vrácení zboží
 • Rychlejší nákup krmiva