Blog

Adoptujte psího seniora z útulku: 7 důvodů pro

16.09.22 | 1 komentář


Mají základní návyky a jsou neskutečně vděční. Psí senioři čekají v útulcích často na smrt, protože je nikdo nechce. Proč si jednoho pořídit?

SdíletAdoptujte psího seniora z útulku: 7 důvodů pro

7 důvodů proč adoptovat psího seniora aneb starého psa novým kouskům naučíš

Štěňata se v útulcích nikdy nezdrží moc dlouho, protože jsou roztomilá, krásná a nadějná. Všichni si myslí, že si jednodušeji zvyknou na nový život a že to s nimi bude snazší. Opak je přitom pravdou. Starší psi mají spoustu výhod a jsou už takřka “hotoví” pro život s vámi. Čekají na novou šanci často až do konce svých dní, protože lidé je kvůli předsudkům nechtějí. "Adopcí staršího psa nezměníte celý svět, ale svět toho psa se změní navždy."

1. Zachráníte mu život

Starší psi mají často různé zdravotní nedostatky, které stojí útulek větší výdaje než za ostatní svěřence. Potřebují speciální granule, různé výživové doplňky a léky. Když přijde na lámání chleba, bývají první na řadě, koho čeká utracení

Adopcí psího seniora mu zachráníte život a otevřete dveře do nového světa v novém domově. Umožníte mu prožít spokojený podzim života v milující náruči, ne za mřížemi útulku. 

2. Všichni potřebují domov a lásku

Zaslouží si vaše dítě víc lásky než babička? V žádném případě. Oba dva tvoří pevný celek jménem rodina. Oba dva milujete. Stejné je to i u psů. Starší pes si zaslouží vaši lásku stejně jako malé štěně. A co víc, dokáže být za novou životní šanci mnohonásobně vděčnější než “nevycválané” štěně, které právě neřeší, kde zrovna je.

3. Staří psi jsou klidní společníci

Že jsou dospělí psi v útulku, protože byli agresivní nebo na někoho zaútočili? Kdepak. Dospělí psi jsou v útulku, protože měli v životě smůlu

Do jejich původní rodiny se narodilo mimino a oni to přestali zvládat, páníčci se museli stěhovat někam, kde si neobhájili možnost mít psa, rozešli se, najednou u někoho propukla alergie nebo přišli o práci a psa už si prostě nemohli dovolit. A nebo všechno najednou.

To jsou nejčastější důvody, kterými majitelé stále dokola argumentují. V každém případě, z 90 % to není vina psa, že ztratí domov. Uvidíte, jak v nové rodině rozkvete štěstím a novou energií.

4. Jsou vycvičení a rozumí základním povelům

Většina starších psů má výcvik od svých původních majitelů a jsou zvyklí reagovat na základní povely jako je "sedni", "lehni", "zůstaň", "ke mně" a podobně. Adopcí staršího vycvičeného psa ušetříte moře času, energie a nervů. Máte takřka hotového psího parťáka. 

5. Starého psa novým kouskům naučíš

Dospělý pes se dokáže skvěle soustředit na výcvik. Je stejně chytrý jako mladý a zvládne se naučit téměř cokoliv, co po něm budete chtít, pokud k tomu přistoupíte správně. Důležité je najít, co je pro něj největší motivace (pamlsky, hračky nebo něco jiného?), a pak už to půjde skoro samo.

6. Bývají vybouření

Oproti štěňatům mají psí senioři jednu nespornou výhodu – nebudou vám rozkousávat boty a čůrat na sedačku. Také už nemají ty štěněcí ostré zoubky a ke štěstí jim stačí poměrně málo. Klidný pelíšek a žvýkací hračka na dobrou noc.

Až na výjimky (pokud třeba netrpí separační úzkostí) vás také nepřivítají rozházeným bytem a rozškrábanými dveřmi, že jste je nechali doma samotné.

7. Věrný společník od prvního okamžiku

Od prvního okamžiku bude vaším parťákem na procházky, kámošem při lenošení u televize i ostražitým nočním hlídačem. Když adoptujete štěně, získáte mimino, kterému se budete muset naplno věnovat, chodit ho venčit i v noci, navštěvovat s ním cvičáky, socializovat ho. U dospělého psa tohle všechno zpravidla už odpadá.

Na druhou stranu je pravda, že s pokračujícím věkem se mohou projevovat nejrůznější zdravotní neduhy. Což s sebou přináší větší finanční výdaje. Ty byste ale dříve nebo později měli i s nově pořízeným štěnětem, takže není vůbec žádný důvod, nepořídit si staršího psa z útulku. Zachráníte tak možná více než jeden život.

Pomáhat může každý, stačí jenom chtít. Mrkněte na stránky Packy pro útulkáče, kde můžete přispět do virtuální misky, zaběhnout virtuální běh nebo koupit něco pro sebe a svého psího parťáka. Přispějete tím na veterinární výdaje potřebným útulkům.

Shrnutí: Starý pes je výhrou pro vaši rodinu.

  • Starší psi většinou v útulku čekají na smrt. Kvůli předsudkům je chce málokdo.
  • Není pravda, že skončili v útulku vlastní vinou a jsou problematičtí. Obvykle jen měli v životě smůlu.
  • Ano, mají různé zdravotní neduhy, ale ty by stejně mělo za několik let i štěně.
  • Mívají základní hygienické návyky a zvládají už některé povely. Máte tak doma hotového psa.

Nejste si jisti a potřebujete poradit?

Zeptejte se na cokoli od volby krmiva po péči o vašeho mazlíčka.

Bc. Pavel Stein
Výživový specialista
+420 608 480 009

Komentáře ke článku

1 komentář
5. 11. 2022
Denisa Benešová

Zlatý retrívr

Krásné napsane a hlavně pravdivé.


Líbil se vám článek? Pošlete ho dál ..


Nevracejte psa do útulku: Tipy, jak zvládnout problémy
Poradna

Nevracejte psa do útulku: Tipy, jak zvládnout problémy

12.10.21 | Magdalena Bischofová

Pořídili jste si psa z útulku nebo odjinud, ale nevíte si s ním rady? Co s tím a proč byste ho rozhodně neměli vracet do útulku, vám prozradíme v novém článku.

Přečíst článek
Co byste měli vědět před tím, než adoptujete psa
Blog

Co byste měli vědět před tím, než adoptujete psa

12.07.22

Na co se při adopci psa z útulku či azylu zeptat? Podle čeho si parťáka vybrat a na co všechno se připravit? Čtěte na blogu KrmímKvalitně.

Přečíst článek

Odborné poradenství
s výběrem krmiva

Zbaští to, jinak vyměníme

Kvalitní krmiva
s vysokým podílem masa

Tipy od veterinářů
i trenérů

Staň se členem
naší smečky

  • Snadné opakování objednávek
  • Přehledná historie nákupů a jednoduché vrácení zboží
  • Rychlejší nákup krmiva