Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
4. Září 2015

6 tipů, jak zaručeně poznat potravinovou alergii u svého mazlíčka

Určití vědci tvrdí, že alergie je dědičná a jde o genetickou záležitost. Jiní říkají, že alergie u mazlíčků vzniká kvůli vyšší koncentraci chemikálií v krmivech. Je rozhodně nepopiratelné, že některá přešlechtěná plemena, jako jsou west highland white teriér, dalmatin, kolie, šarpej, kokršpaněl, malý knírač, labradorský retrívr, jezevčík či boxer, mají vyšší předpoklad ke vzniku alergií. 

.

Potravinovou alergií může ovšem trpět každý mazlíček. Proto poznejte hlavní příznaky alergie na některé potraviny a dopřejte svému čtyřnohému miláčkovi kvalitní krmivo bez umělých barviv, konzervantů a jiných chemických přísad. 

Jaké jsou hlavní příznaky potravinové alergie u psů a koček?
 

 

Zčervenání kůže a nadměrné drbání

Mezi primární příznaky alergie patří nesezónní dermatitida, která se projevuje svěděním, zčervenáním kůže, kopřivkou nebo papulární dermatitidou. Pokud se tedy váš pes drbe zejména po krmení, s největší pravděpodobností jste se právě setkali s potravinovou alergií.
 

Vykusování srsti

Jestliže si váš pes vykusuje srst na tlapkách nebo jiných místech svého těla, s velkou pravděpodobností se také bude jednat o potravinovou alergii.
 

Zhoršení kvality srsti nebo její vypadávání

Pokud se psovi či kočce zhoršuje kvalita srsti nebo dochází k jejímu vypadávání, rozhodně byste měli nejprve zkusit odstranit potenciální alergeny z jeho krmiva a přesvědčit se, zda příčinou je či není alergie. Nejčastěji srst začne vypadávat na zadních plochách stehen.

enlightenedRezne nebo žloutne srst vašeho psa? Přečtěte si o tom ZDE a vyřešte to.

Zčervenání uší nebo zánět očí

Mezi příznaky alergie může patřit také zánět uší nebo očí. Jako průvodní znak se většinou objevuje svědění a zčervenání uší. V případě očí se může projevovat zarudlé bělmo nebo výtok z očí.
 

Ztráta váhy

Hubnutí, letargie a zpomalení růstu vašeho psa mohou být také příznaky potravinové alergie. Často se může jednat také o poruchu funkce štítné žlázy.
 

Zvracení, nadýmání nebo průjem

Pouze v 10-15 % případů se jako příznak potravinové alergie objevuje zvracení žlutých hlenů, nadýmání nebo průjem.


 

Alergie se stejně jako u lidí léčí odstraněním alergenu ze stravy a u těžkých případů se nasazují léčiva - kortikoidy. Jako u všech nemocí je však ideální potížím spíše předcházet, a proto se na trhu začala hojně objevovat suchá krmiva, která známé alergeny ve svém složení neobsahují. 

yes Objevují se u vašeho hafana podobné příznaky? Doporučujeme vysadit krmivo s kuřecím masem i obilovinami a nahradit ho granulemi s úplně jiným druhem masa, se kterým se váš parťák ještě nesetkal. Je zde velká pravděpodobnost, že alergie se neprojeví.

Hypoalergenní krmivo Best Breeder se hodí pro psy s citlivým trávením.

Co dělat v případě podezření na potravinovou alergii?
 

1. Hledejte příčinu
Sestavte si seznam veškerých potravin, které váš pes či kočka v průběhu posledního měsíce dostali. Nezapomeňte na pamlsky.
 

2. Najděte alergen
Abyste mohli zjistit, na jakou potravinu má zvíře alergii, podávejte mu v následujících týdnech vždy jen dva potenciální alergeny. Mezi ty nejčastější alergeny patří kravské mléko, kuřecí maso a také hovězí maso. Nicméně seznam složek, na které může být váš miláček alergický, je mnohem širší. Kravské mléko a hovězí maso se již do granulovaného krmiva standardně nepřidává, a proto vás jistě budou zajímat zejména v suchém krmivu běžně obsažené alergeny, jako např. pšenice, kukuřice, kuřecí maso, sója nebo vejce. Sledujte pečlivě zdravotní stav vašeho psa a uvidíte, zda se postupně lepší nebo zda zůstává stále stejný.
 

3. Pozorujte reakce
Cílem je dosáhnout dobrého zdravotního stavu vašeho pejska bez alergických projevů (svědění, záněty uší, vykusování srsti apod.). Pokud se tedy jeho zdravotní stav zlepší, potvrdí se tím domněnka, že příčinou jeho potíží byla právě potravinová alergie. Proto byste neměli dále původní krmivo podávat, ať se pejskovi opět nepřihorší. 
 

4. Vyřešte problém
Přejděte na dietní hypoalergenní krmivo Best Breeder, které neobsahuje velké množství alergenů. Pokud už víte, na kterou složku potravy byl váš pejsek alergický, vybrat ideální recepturu Best Breeder pro vás bude hračka. Obecně platí, že asi 50 % alergií způsobují obiloviny. 


 

Přehled nejčastějších alergenů:

  • Kravské mléko
  • Kuřecí maso
  • Hovězí maso
  • Sója
  • Vejce
  • Pšenice
  • Kukuřice
  • Kukuřičný lepek (gluten)
     

Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

BARF - Na co si dát pozor?

Flákota masa je pro psa sice to pravé, ale nezapomeňte vitamíny! Přečtěte si, na co by si všichni BARFaři měli dát pozor.

Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život?

Cítíte se po Vánocích jako balón? Nejste sami. Nadváha může psovi zkrátit život až o 3 roky. Zachraňte ho.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru