Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
15. Leden 2017

Jak správně krmit mazlíčka po kastraci

Že jsou kastrovaní psi nebo kočky něco míň? Kdepak. Jsou to hrdinové. Kastrace je v dnešní době již poměrně běžný zákrok, který se dělá na všech klinikách. A proč o tom vlastně píšeme? S kastrací je spojený jeden mýtus: "Každý mazlíček po zákroku přibere na váze." Je to vážně tak?

Jak správně pečovat o svého mazlíčka, který podstoupil kastraci? 

Buďte ostražití a pomáhejte.  Začněte tím, že upravíte krmivo. Velmi důležité je krmit granulemi, u kterých fosfor nepřesahuje 1,15%. Nebuďte jako majitelé psů, kteří nečtou složení - pročítejte ho a procento fosforu hlídejte.

Proč? Kastrací příjde váš mazlíček o část parathormonů, které pomáhájí vylučovat z těla přebytečný fosfor. Ten se tak ukládá v ledvinách a zavodňuje je. Může dojít k tvorbě ledvinových kamenů nebo dokonce k selhání ledvin.
Která krmiva obsahují nízké procento fosforu? Zeptejte se našich výživových specialistů

Jak krmit psa nebo kočku po kastraci?

Co dělat, když můj pes nebo kočka začne po kastraci přibírat na váze?  

 • Tuků méně. Krmte granulemi, které obsahují méně tuku, procento fosforu pod 1% a vysoké procento bílkovin. Specialisté na výživu psů vybrali jako vhodné:
  Best Breeder Grain Free s pstruhem a lososem
  Wuff Senior Light s kachnou a kuřecín 
  GranataPet Light s krůtím masem
  Pro kastrované kočičí šelmy jsou nejvhodnější krmiva Leonardo. Stačí se podívat na jejich složení. 

   
 • Sacharidů méně. Obiloviny jsou základním příkladem sacharidů. Ty se štěpí na tuky a cukry, které se v těle vašeho čtyřnohého člena domácnosti ukládají... a on přibírá. Pro mazlíčka s běžnou hmotností to není problém, ale psy a kočky s nadváhou byste měli krmit grain free bezobilným krmivem. 

   
 • Pamlsků méně. Z jídelníčku vyřaďte všechny nadbytečné doplňky stravy, především ty tučné. Vypusťte lososový olej a pamlsky dávejte jen zřídka. Jídlo od stolu nedávejte mlsounovi vůbec... ani když už bude zase ve formě. 
 • Procházek více. Pokuste se zvýšit zátěž - samozřejmě pokud pejsek netrpí pohybovými problémy, které by to znemožnily. Prodlužte procházky a choďte ven častěji. Váš pes rád plave? Bežte si zablbnout k rybníku nebo řece. Rád si hraje? Berte si na procházky například míček, čímž pejskovi ještě zvýšíte frekvenci pohybu. Má psí kamarády? Choďte ven s nimi. Hafan bude šťastný a pomůžete jeho zdraví. 

K čemu skutečně slouží LIGHT krmiva pro psy a kočky?

LIGHT receptury jsou speciálně upraveny pro mazlíčky, které už obezita trápí. Nedávejte LIGHT krmivo jako prevenci - proč by musel váš čtyřnohý parťák držet dietu, když není potřeba?

enlightened Máte doma psa s nadváhou?

Pak je článek ZDE přímo pro vás. Přečtěte si, jak mu pomoci zdravě zhubnout a zachránit mu tak život. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

7 důvodů proč adoptovat psího seniora aneb Starého psa novým kouskům naučíš

Starý pes bez domova nepatří do starého železa, ale do milující rodiny. Nezapomínejte, že adopcí psího seniora sice nezměníte svět, ale ten svět se pro takového psa změní navždy.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru