Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
26. Říjen 2017

Jak správně koupat a kartáčovat svého psa, aby se na to příště těšil

Chcete, aby srst vašeho čtyřnohého parťáka byla na dotek hladká jako samet, krásně lesklá, zdravá a zářila na metry daleko? Potom je potřeba zaměřit se na správné kartáčování a koupání psa.


O srst psa je nezbytné se starat. Máme tím na mysli srst pravidelně kartáčovat a mýt. Zvýšenou pozornost a intenzitu věnujte kartáčování během jara a podzimu, kdy se pes zbavuje staré srsti. Naopak v zimních měsících není potřeba kartáčovat a mýt psa tak často.

 

 

Kartáčování psa

Pokud máte doma pejska se středně dlouhou či dlouhou srstí, vezměte ho někam do přírody, do lesa nebo třeba na louku a alespoň jednou týdně ho pořádně vykartáčujte. Po vykartáčování bude srst opět krásně lesklá. Zároveň tak odstraníte všechnu již vypadnutou srst, která ještě nestihla pokrýt váš koberec v obýváku.

Jak správně kartáčovat?

Kartáčování je vhodné provádět před koupelí. Tím, že odstraníte línající srst se šampon lépe dostane k pokožce a účiněji ji vyčistí. Kartáčujte psa postupně od hlavy směrem k ocasu. Na kartáč tlačte jen velice mírně, zacuchané chlupy silou neškubejte. Postupujte tak, aby nedošlo k poranění pejska. Ten by vám tak lehce přestal důvěřovat a z kartáčování by mohlo být příště pořádné drama.


U psů s velmi hustou srstí nejdříve naberte pramen chlupů u pokožky a pročešte jej proti směru růstu srsti. Když takto vykartáčujete celý kožich, pročesejte zvíře ještě jednou, tentokrát ale pročesávejte po směru růstu srsti. Všechny ostatní typy srsti kartáčujte po směru růstu. Pejsky s dlouhou srstí kartáčujte dlouhými pohyby, krátkou nebo kudrnatou srst psů češte krátkými pohyby.

Ještě nemáte doma kartáč? Spokojení jistě budete s kartáčem Ideal Dog s protiskluzovou rukojetí a měkkými štětinami. Kartáč je vhodný pro středně dlouhou a dlouhou srst psů.

Koupání psa

Většina pejsků koupání moc ráda nemá. Připravte si tedy před koupacím ceremoniálem trošku trpělivosti, vhodný psí šampón, osušku a hlavně odměnu na závěr. Když po koupeli psa pochválíte a dáte mu něco na zub, bude se na příští koupání těšit.

Jak často pejska koupat?

Doporučujeme koupat psa, především rasy s delší srstí, jednou za dva týdny či jednou týdně. Interval mezi koupání samozřejmě záleží na typu psa a jeho pokožce. Například pejsci s dlouhou a rychle se mastící srstí myjte alespoň jednou týdně. Pokud má váš pejsek naopak citlivou a suchou pokožku, nemyjte ho tak často. Jestliže zvolíte vhodný a šetrný šampon pro psa, můžete ho koupat i častěji než jednou týdně.

Pro sprchování psa zvolte vlažnou vodu. Nejprve mu namočte tlapky, aby si na teplotu zvykl a pak postupujte na další partie. Určitě nedržte jednou rukou psa za obojek, aby vám neutekl a druhou rukou sprchovou hadici těsně nad jeho hlavou. Zbytečně ho tak vystresujete, nemluvě o teplotě vody. Během koupání dávejte pozor, aby pejskovi nenatekla voda do očí a uší. Pejsci vodu v uších snášejí daleko hůř než lidé.

Jakou zvolit kosmetiku pro sprchování psa?

Sáhněte po kvalitním produktu na přírodní bázi. Šampon by měl být citlivý k pokožce pejska, rozhodně by ji neměl dráždit či vysušovat. Zároveň by neměl zanechávat mastný filtr. Majitelé pejsků si pochvalují značku MenForSan.
 

MenForSan Ochranný šampon s norkovým olejem MenForSan Ochranný šampon s norkovým olejem​

Ochranný šampon s norkovým olejem je určen pro hydrataci a výživu srsti v případě, kdy ji má pejsek příliš suchou a bez lesku. Díky speciálnímu složení zabráňuje nerovnováze, která může způsobit nežádoucí vypadávání chlupů a jejich oslabení. Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin a vitamínu E šampon dodává srsti nádherný lesk a dostatečnou výživu. Nejlepších výsledků dosáhnete častým užíváním šamponu spolu s kvalitní potravou. Přípravek je vhodný pro všechna dlouhosrstá plemena, obzvláště rasy jako je Yorkshire, Afgánští chrti, Maltézští psíci, Lhasa Apso a setři.
MenForSan Přírodní šampon s ovsem pro citlivou pokožku
 
MenForSan Přírodní šampon s ovsem pro citlivou pokožku​

Jedinečné složení šamponu je obohaceno o oves a nejlépe se hodí pro jemnou, suchou a citlivou srst. Jeho příjemná vůně potěší stejně jako účinky na poškozenou a prořídlou srst, kterou pomůže zregenerovat. Zároveň je vhodný pro běžné použití a všechna psí plemena.

Šampon pro psy s hnědou srstí
 

MenForSan Šampon zvýrazňující hnědou barvu

Tento šampon obsahuje přírodní kolagen, který spolehlivě ochrání barvu a texturu srsti. Navíc jí poskytne měkkost a hebkost, což pocítíte při každém pohlazení. Šampon má vyvážené pH, takže je k citlivé kůži našeho pejska jemný.

Šampon je vhodný pro psy s hnědou srstí nejrůznějších odstínů, Border kolie, Braco, pudl, jezevčík a další.

Přírodní šampon pro psy proti lupům MenForSan Přírodní šampon pro psy proti lupům s citronem​

​Lupy mohou pěkně potrápit i pejsky. Vznikají tak, že z příliš suché kůže se odlupují drobné šupinky, které pak nalézáme všude po bytě či domě. Lupy také kazí celkový dojem ze srsti a mohou způsobovat nepříjemné svědění pokožky.​ Tento šampon s nepříjemnými lupy rychle zatočí.

enlightened Jestliže pejska pravidelně kartáčujete a myjete, ale přesto jeho srst nepůsobí zdravě, doporučujeme změnu stravy. Zvolte potravu bohatou na rybí oleje či bezobilné granule, popřípadě sáhněte po doplňcích stravy jako je lososový olej. Pokud si s výběrem správného krmiva nejste jisti, rádi vám poradíme.

Zajímavý pro vás bude jistě i článek, ve kterém je vysvětleno proč psí srst rezaví.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Odnaučte svého psa hltat a zajistěte mu tak zdravé zuby i zažívání bez problémů

Hlídejte svého pejska při jídle. Nadměrné hltání s sebou nese zdravotní rizika.

7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu naopak vyhnout

Lososový olej je nejprodávanější doplněk stravy našich psích parťáků. Ale víte, proč ho páníčci svým hafanům vlastně dávají?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru