Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
30. Srpen 2016

Jak účinně zbavit psa odpudivého zápachu z tlamy a nebezpečných bakterií?

Znáte ten pocit, kdy vás hafan samou láskou olízne, ale vám se z jeho dechu protočí panenky? Může to být i vážné onemocnění! Zatočte s bakteriemi v psích ústech. Můžete tím svému čtyřnohému příteli zachránit život.

90 % našich psích parťáků trápí nažloutlý zubní kámen, zubní plak, zubní kazy a zápach z úst. To může znamenat víc, než jen špatnou hygienu psích úst. Bakterie se dásněmi dostanou do krevního oběhu a usadí se na srdci vašeho věrného přítele. Naučte se společně čistit jeho zuby a překažte tak bakteriím plány.
 

I pes by měl mít kartáček na zuby!
 

Jak správně čistit zuby svého psa?

Vyzkoušejte psí zubní pastu a psí zubní kartáček. Stačí ho 1-2x za dva týdny vytáhnout a psovi důkladně vydrhnout ústa. Na celý proces ho ale nejprve musíte dobře přípravit!

1. Navykněte svého psa na chuť zubní pasty. Dejte si trochu pasty na prst a nechte ho ji slízat. Proces opakujte několikrát a pak začněte prstem od pasty lehce klouzat po předních zubech.

2. Navykněte svého psa na zubní kartáček. Dejte trochu pasty na kartáček a opět ho nechte ji slízat. Po několika opakováních si sednětě za svého psa, uchopte jeho tlamu tak, aby nemohl žvýkat a začněte s čištěním.

3. Pohybem nahoru a dolů čištěte přední zuby a špičáky. Nezapomeňte na masírování dásní a oblast kořene zubu, kde se usazuje nejvíce bakterií.

4. Dále pokračujte s čištěním více dozadu k řezákům. Ovšem jen pokud je váš chlupáč uvolněný a v klidu. Zde postupujte velmi opatrně, řezáky jsou nejcitlivější část psí tlamy.

Jak spolehlivě odstranit 88 % bakterií z úst vašeho psa bez použití psího kartáčku?


Velmi účinným a pro vašeho psa příjemným způsobem, jak mít zdravé zuby a dásně, je přírodní prášek do krmiva. V čistých mořích u pobřeží Norska a Islandu roste hnědá mořská řasa Ascophyllum Nodosum, která odstraní 88 % zubního plaku, zubní ho kámene a zápach z úst vašeho psa. Prášek jednoduše nasypete psovi do krmiva nebo třeba do jogurtu - on si pochutná a vy už se nebudete muset bát o jeho zdraví.

Odstraňte zápach ze zvířecích úst

Z nepříjemného zápachu z tlamy našeho psa se nám někdy pěkně točí hlava a poskakuje žaludek. Všechno může zarazit již zmiňovaný prášek do krmiva Alavis či šťavnaté dentální pamlsky PlaqueOff. 

Čistěte tlamu dentálními pamlsky

Jako doplněk k zubnímu kartáčku nebo prášku do krmiva jsou vhodné dentální pamlsky. Zde se nemusíte bát, že by hafan nespolupracoval, protože který psí mlsoun odmítne voňavou laskominu? Sušené pamlsky nutí psa hodně žvýkat a díky tomu se zbavuje bakterií na zubech. Mlsat a zároveň si čistit zuby? To můžeme psům jen závidět.

Obrušujte chrup dentálními hračkami

Jak jsme říkali na začátku článku, čištění zubů je vážně zábava! Dřevěné hračky mají psi rádi a náruživě je okusují. Tvrdé dřevo tak odstraní špínu a zubní plak i z úzkých mezizubních prostor. Schovejte kousek pamlsku do dentální hračky a nechte hafana čistit si zuby jeho hledáním. Tyto hračky jsou důkazem, že u čištění zubů je možné zažít zábavu. 

Sypejte do misky granule pro čistění zubů

Zničit zubní plak a zubní kámen mohou také granule. Pokud jsou velké, tvrdší a pórovité, donutí psa pořádně kousat a jejich křupáním se ze zubů otírá právě zubní plak. Ovšem jen na granule se v žádném případě nemůžete spoléhat.


enlightenedUž se umíte postarat o zuby svého psa. Ale víte, čím na zub mu uděláte radost? Jak rozeznat zdravý pamlsek od toho nebezpečného se dočtete ZDE. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Chcete mít šťastného psa ve skvělé kondici? Začněte společně běhat

Běhání se psem není jen dobrý způsob, jak zůstat fit, ale je to hlavně skvěle strávený čas po boku vašeho chlupatého miláčka.

Důkaz, že pes vás doopravdy miluje víc než sám sebe

Chlupáči nás milují i přes všechny naše chyby. Nezáleží jim na tom, jaké máme pracovní postavení nebo kolik peněz vyděláváme. Není toto ta pravá láska?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru