30. Srpen 2016

Jak účinně zbavit psa odpudivého zápachu z tlamy a nebezpečných bakterií?

 

90 % našich psích parťáků trápí nažloutlý zubní kámen, zubní plak, zubní kazy a také zápach z úst. To může znamenat i mnohem více, než jen špatnou ústní hygienu. Bakterie, které se v tlamě utváří, putují dásněmi do krevního oběhu a usazují se na srdci vašeho věrného přítele. Naučte se čistit jeho zuby a překažte tím bakteriím plány. 

JAK SPRÁVNĚ ČISTIT ZUBY SVÉHO PSA?

V prvé řadě vyzkoušejte základní nástroje ústní hygieny a to psí zubní pastu a psí zubní kartáček, který může mít i podobu jednoduchého náprstku se snadnější manipulací. Stačí je 1-2x za dva týdny vytáhnout a psovi důkladně vydrhnout tlamu. Na celý proces ale pejska nejprve důkladně připravte.

1. Navykněte psa na chuť zubní pasty a tím rozhodně nemyslíme té lidské! Zubním pastám pro lidi se vyhněte obloukem a použijte speciální psí verze, které pes může bez obav i spolknout. Dejte si trochu pasty na prst a nechte ho ji slízat. Proces opakujte několikrát a pak začněte prstem s nanesenou pastou lehce klouzat po předních zubech.

2. Navykněte psa na zubní kartáček. Dejte trochu psí pasty na kartáček a opět ho nechte ji slízat. Po několika opakováních si sedněte za pejska, uchopte jeho tlamu tak, aby nemohl žvýkat a začněte s čištěním.

3. Pohybem nahoru a dolů čistěte přední zuby a špičáky. Nezapomeňte na masírování dásní a oblast kořene zubu, kde se usazuje nejvíce bakterií.

4. Je-li váš chlupáč uvolněný a v klidu, pokračujte s čištěním dále dozadu k řezákům. Zde postupujte velmi opatrně, neboť řezáky jsou nejcitlivější částí psí tlamy.


JAK SPOLEHLIVĚ ODSTRANIT 88 % BAKTERIÍ BEZ POUŽITÍ PSÍHO ZUBNÍHO KARTÁČKU?

Velmi účinným a pro vašeho psa příjemným způsobem jak mít zdravé zuby a dásně je použití 100% přírodní mořské řasy. 

V čistých mořích u pobřeží Norska a Islandu roste hnědá řasa Ascophyllum Nodosum, která dokáže změkčit zubní kámen a odstranit 88 % zubního plaku, o zápachu z psích úst nemluvě. Ten může být způsoben i špatným trávením potravy a výpary, které stoupají z psího žaludku. Mořská řasa si s tímto dokáže poradit, neboť pomáhá upravit celkové pH v žaludku a zlepšuje proces trávení.

Prášek z řasy psovi jednoduše nasypejte do krmiva (nebo třeba do jogurtu) a nechte v klidu působit. Pejsek si pochutná a vy se můžete těšit na jeho bílé zuby i svěží dech.

Kromě prášku můžete využít i dentální pamlsky, které mořskou řasu obsahují a nabízí podobně nenáročnou a chuťově lákavou variantu ústní hygieny. Jejich konzumací dochází k odstranění zubního plaku a psa přitom i rozmazlíte vynikající pochoutkou.

ČISTĚTE TLAMU DENTÁLNÍMI PAMLSKY

Právě dentální pamlsky jsou dalším vhodným prostředkem údržby psích úst, který sami psi s nadšením vítají. Hodí se jako doplněk k zubnímu kartáčku i k výše zmíněné mořské řase. Zde se nemusíte bát, že by hafan nespolupracoval, protože který psí mlsoun odmítne voňavou laskominu? Sušené pamlsky nutí psa hodně žvýkat a díky tomu se zbavuje bakterií na zubech. Mlsat a zároveň si čistit zuby? To můžeme psům jen závidět.

OBRUŠUJTE CHRUP DENTÁLNÍMI HRAČKAMI

Výborným pomocníkem v péči o psí zuby jsou i nejrůznější dentální hračky, které psi rádi a náruživě okusují. Díky tomu se z jejich zubů odstraňuje špína a zubní plak i z úzkých mezizubních prostor. Stačí do hračky schovat kousek pamlsku a hafan si bude čistit sklovinu jeho nadšeným hledáním. Tyto hračky jsou jednoduše důkazem, že i čištění zubů může být pořádná zábava. 

SYPEJTE DO MISKY GRANULE 

Zničit zubní plak a zubní kámen mohou také granule. Pokud jsou velké, tvrdší a pórovité, donutí psa pořádně kousat a jejich křupáním se ze zubů otírá právě zubní plak. Ovšem jen na granule se v žádném případě nemůžete spoléhat a péči o chrup vašeho chlupáče kombinujte s některým z výše uvedených postupů.enlightenedUž se umíte postarat o zuby svého psa. Ale víte jistě, že za jeho špatný dech mohou skutečně jen bakterie a ne třeba zažívací problémy? Trápí-li ho špatné trávení, pomůžeme vám najít to správné krmivo na míru, které jeho žaludku sedne na maximum. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Chcete mít šťastného psa ve skvělé kondici? Začněte společně běhat

Běhání se psem není jen dobrý způsob, jak zůstat fit, ale je to hlavně skvěle strávený čas po boku vašeho chlupatého miláčka.

Důkaz, že pes vás doopravdy miluje víc než sám sebe

Chlupáči nás milují i přes všechny naše chyby. Nezáleží jim na tom, jaké máme pracovní postavení nebo kolik peněz vyděláváme. Není toto ta pravá láska?