Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
5. Říjen 2016

Jak udělat svého psa šťastným jedním pohlazením

Udělejte svého psa šťastným za půl minuty

Hlazení a drbání za ušima dostává psy do stavu naprosté nirvány. Proč? Nervy končící za ušima přenášejí vzruchy do vnitřních orgánů a v celém jeho těle se začne uvolňovat endorfin - "hormon štěstí". Třicet sekund dobrého podrbáníčka za ušima tak dostane vašeho chlupáče do rauše. 

 

Drbání za ušima

 

Mazlení pomáhá ke zdravým zubům a drápům

Mazlení se psem je super, příjemné, láskyplné... a hlavně zdravé.  Hlaďte své štěně po horní a spodní straně packy a v dospělosti nebude mít problém s drápky. Lehkou masáží po spodní straně hlavy můžete svému psovi pomoct od bolesti zubů a dásní. 

Mazlení je lepší než sto psychiatrů

Hlazení a hýčkání má samozřejmě skvělý vliv na psí psychiku. Každé vaše pohlazení dodá psovi pocit, že je doma mezi svými a že ho máte doopravdy rádi. Tak hlaďte své psy často, ať jsou šťastní a nemusíte k psímu psychologovi. 

Mezi příjemným mazlením a nepříjemným omezováním je tenká hranice - nepřekročte ji

Poklepete svého psa vítězně po hrudi a říkáte mu, jaký je pašák? Děláte to správně. Hrdé poklepání na hruď, poklepání na záda nebo drbání a hlazení na zádech mají psi velmi rádi. Jednou za čas se také můžete stát psím masérem a po dlouhé procházce svému čtyřnohému parťákovi lehce namasírovat nohy. Je to relaxace pro vás oba a chlupáč bude druhý den zase plný síly.plácání po hrudi psa Pes na zádech
 


Jak se cítíte, když vás někdo obejme a jemně pohladí po vlasech? Krásně. Jak se cítí pes, když ho někdo obejme? Ve stresu. Objímání a doteky v oblasti hlavy jsou psům zcela nepřirozené. Obejmutím chlupáče mu zabráníte v pohybu, probudíte v něm instinkt a pes začne být nervózní. 

Dávejte si také pozor, když si před vás chlupáč lehne na záda. Pokud je v klidu a uvolněný, čeká na vaše podrbání. Pokud ovšem křečovitě leží, má pravděpodobně strach. Lehnutí na záda je totiž i znamení naprostého podřízení. Pes vám tím říka: "vím, že jsi silnější a že tady velíš ty."
 

P.S.: Hvězdou tohoto článku je Daario, stafordšírský bulteriér našeho zákazníka z Opavy. Napište nám na Facebook KRMÍM KVALITNĚ a hvězdou příštího článku se může stát i váš pes. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak se husky bez tlapek naučil běhat jako Usain Bolt

Někdo má v životě štěstí a je zdravý jako řípa, někdo nemá nic. Husky Maya byla ten druhý případ.

Důkaz, že pes vás doopravdy miluje víc než sám sebe

Chlupáči nás milují i přes všechny naše chyby. Nezáleží jim na tom, jaké máme pracovní postavení nebo kolik peněz vyděláváme. Není toto ta pravá láska?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru