Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
20. Červen 2014

Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění

Dáte při výběru krmiva pro psy na reklamu nebo raději spoléháte na své znalosti?

4 důležité body, na které berte ohled při nákupu krmiva

Krmiva pro psyVelikost plemene

Krmiva pro malá plemena mají menší granule a vyšší podíl bílkovin a tuků. Granule pro velká a obří plemena jsou větší velikosti, mají nižší obsah bílkovin a tuků a často jsou obohacené o kloubní výživu, kterou tato plemena potřebují zejména pro správný vývoj kloubů a kostí.

Věk vašeho mazlíčka

Berte ohled na to, že jiné potřeby mají štěňata a jiné zase dospělí či starší psi.

Aktivita

Má váš pes hodně pohybu, cvičíte jej nebo s ním provozujete psí sporty? Vyberte granule s vyšším obsahem tuku. Tato krmiva bývají většinou označeny jako Active nebo Sport. Pokud váš pes není ve vysoké zátěži, není potřeba mu podávat krmivo pro aktivní psy, a to obzvláště v létě. Raději mu jej dávejte na podzim a v zimě, kdy se výrazně zvýší jeho energetický výdej. Speciální krmivo byste měli vybrat, pokud má váš pes nadváhu

Zdravotní stav svého mazlíčka

Je váš pes citlivý, má průjem, páchne mu z tlamy, drbe se nebo si okusuje tlapky? Může se jednat o projevy potravní alergie nebo potravní intolerance. Proto je pro citlivé psy vhodnější zvolit krmivo, které obsahuje méně rozličných surovin. Např. německo-rakouské superprémiové krmivo GranataPet má jednoduché a zároveň velmi kvalitní složení. 

enlightened Náš tip: Pokud nechcete měnit krmivo psa v každé jeho vývojové fázi, doporučujeme krmiva tzv. all life stages receptury, kterými je možné krmit psy všech plemen od štěňat až po seniory. Naši čtyřnozí zákazníci si pochvalují holandské holistické krmivo Dog Lovers Gold.

Jak vyberete to nejvhodnější krmivo pro svého psa a kočku?

1. Důležité je, aby v krmivu převažovaly živočišné bílkoviny nad rostlinnými, tedy aby krmivo obsahovalo především maso.

2. Maso je ve složení uváděno buď jako čerstvé nebo sušené (neboli také moučka či dehydrované maso). 

3. Je nezbytné, aby byla masová moučka přesně specifikována, tedy např. kuřecí moučka, jehněčí, rybí, kachní aj. -  NE pouze "masová moučka". Výrobce, který se má čím pochlubit, uvede také její procentuální obsah. Setkáváme se také s granulemi, které obsahují více druhů masových mouček, což je pro většinu psů naprosto v pořádku. Citliví psi však mohou být alergičtí na některý druh masa a proto je vhodnější jim vybrat krmivo s jedním zdrojem živočišných bílkovin. 

4. Kromě masa je důležité, aby byly přesně specifikovány zdroje sacharadů - NE pouze "obiloviny“ nebo "vedlejší výrobky rostlinného původu" apod., ale např. pšenice, rýže, ječmen, proso, oves atd. V dnešní době v mnoha kvalitních krmivech najdete také brambory, které jsou pro psy nejsnadněji přijímaným zdrojem sacharidů.

5. Tuk by měl být opět přesně specifikovaný, tedy kuřecí tuk, drůbeží tuk, rybí tuk aj. - NE pouze "tuk" nebo "živočišný tuk".

6. V moderních řadách krmiv pro psy můžete také najít druhy ovoce a zeleniny - prospěšné zdroje vitamínů a vlákniny.

Pomůžeme vám vybrat krmivo na míru potřebám vašeho mazlíčka

Obiloviny v krmivech. Ano nebo ne?

Zase je to o kvalitě použitých surovin. Třeba kukuřici - pokud je kvalitní a dobře tepelně zpracovaná, tak ji naprostá většina zdravých psů velmi dobře přijímá a je výborným zdrojem energie. Vynikajícími zdroji sacharidů v krmivech jsou např. hnědá rýže, bílá rýže, ječmen, oves, proso, čirok, cizrna či brambory.

Pokud preferujete krmivo bez obilovin, budete nadšeni z britského hypoalergenního superprémiového krmivo Best Breeder, které nabízí 15 bezobilných receptur s jehněčím masem nebo lososem a pstruhem.

enlightened Jaké obiloviny jsou pro vašeho psa nejlépe stravitlené? Dočtete se ve článku Jak je to skutečně s obilovinami v krmivech

Je krmivo s obsahem kuřecího masa vhodné pro citlivé pejsky?

Majitelé citlivých psů se často snaží vyhýbat krmivům obsahujícím kuřecí maso z přesvědčení, že je na něj jejich pes alergický. Pes však nemusí být nutně alergický na kuřecí maso - alergie se sice mohla projevit u konkrétního krmiva, které obsahuje kuřecí maso, ze složení se ale nedozvíte nic o kvalitě masa, které výrobce používá.

S kvalitním krmivem, které obsahuje kuřecí maso vhodné i pro lidskou spotřebu, by třeba pes žádný problém neměl. Krmivo je tedy potřeba posuzovat jako celek. Chcete-li se však přece jen kuřecímu masu vyhnout, vyberte psovi krmivo s rybím, jehněčím, kachním nebo třeba krůtím masem.

Granule pro psy

Jakým krmivům pro psy a pro kočky se určitě vyvarujte? 

Rozhodně byste se měli vyhnout krmivům s nejasnou deklarací typu "maso", "maso a výrobky živočišného původu", "maso a vedlejší produkty živočišného původu" apod. Tedy pokud nechcete svého psa krmit odpady z živočišné výroby.

Jak spolehlivě poznáte důvěryhodného výrobce krmiva?

Pokud výrobce podrobně uvádí, z jakých surovin se krmivo vyrábí a nesnaží se zatajovat informace, patrně půjde o seriozního výrobce hodného vaší důvěry. Vysokou jakost lze předpokládat u krmiv vyráběných v zemích proslulých kvalitou svého zemědělství a přístupem k životnímu prostředí, tedy ve Velké Británii, Rakousku, Německu, Holandsku, skandinávských zemích či v Americe. Pokud výrobce deklaruje regionální původ použitých surovin a uvádí, že se jedná o suroviny potravinářské kvality, máte vyhráno.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat kvalitní konzervy pro psy, kterým neodolají ani největší psí gurmáni?

Co má obsahovat opravdu kvalitní konzerva pro psy? Jak je to v nich s masem?

Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život?

Cítíte se po Vánocích jako balón? Nejste sami. Nadváha může psovi zkrátit život až o 3 roky. Zachraňte ho.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru