24. Říjen 2017

Podle čeho vybírat oblečky pro psy na zimu

Oblečení pro psy se mnoha psím majitelům může zdát jako zbytečná investice. Jejich čtyřnohý kamarád se pak na procházce třese zimou a hrozí mu kvůli prochladnutí zdravotní potíže. Přitom lze pejskovi vybrat funkční i slušivý obleček a všem možným zdravotním nepříjemnostem předcházet

Oblečky jsou vhodné pro:​   

  • malá psí plemena,
  • psy bez srsti a krátkosrsté psy​,
  • pejsky se sníženou imunitou,
  • jezevčíky a jiné rasy s krátkýma nohama​,
  • štěňata a psí seniory,
  • módně založené psí typy.

Oblečky pro psy nejsou dávno záležitostí pouze malých plemen. I větší pejskové, především ti krátkosrstí, teplou a funkční pokrývku těla v krutých mrazech jistě také ocení.

Majitelé krysaříků, čínských naháčů či jorkšírů by s pořízením oblečku neměli váhat. Tyto psí rasy totiž nebyly vyšlechtěné na pobyt v mrazech a jejich organismus se kruté zimě neumí přizpůsobit tak, jak je tomu u psů většího vzrůstu s dlouhou srstí. Jezevčíci a jiné psí rasy s krátkýma nohama se v zimě snadno nachladí. Jejich břicho a hrudník se při procházce ve sněhu snadno namočí a celé tělo se pak mnohem rychleji ochlazuje. To může být zvláště nepříjemné a zdravotně nebezpečné pro starší pejsky s bolavými zády. Teplá dečka či zimní bunda pro psa by byla v takovém případě ideálním řešením.

Jak vybrat obleček pro psa na zimu?

V zimě parťáka srsti nezbavujte


​V období chladných měsíců není nejvhodnější doba na psí sestřih. Srst slouží jako svetr s termoregulační schopností, který do jisté míry pejska zahřívá. Rozumíme tomu, že některá plemena se bez úpravy srsti zkrátka neobejdou, ovšem zvolit střih "dohola" v době krutých mrazů není tím nejlepším řešením. Od​lehčete pejskovi až na jaře.

​Jak vybrat oblečky pro psy na zimu?

Obleček musí nejen perfektně sedět, splňovat veškeré vaše požadavky, musí být také vyroben z kvalitního a příjemného materiálu a zároveň by měl odrážet osobnost psa. Je potřeba při nákupu zhodnotit několik faktorů a položit si následující otázky:

  • Tráví váš mazlík většinu času na zahradě nebo ho máte v bytě?
  • Chodíte s ním často na dlouhé procházky nebo dáváte přednost rychlému venčení za vaším panelovým domem?
  • Chcete pořídit obleček pro psa, který bude funkční nebo hledáte stylový kousek?
  • Hledáte spíše něco na zahřátí nebo obleček z nepromokavého materiálu či kombinaci obou?

Pokud máte již představu, jaký obleček pro psa na zimu hledáte, paráda, máte napůl vyhráno.

Pokud chcete sehnat obleček pro psa levně, vsaďte na nákup online, kdy seženete obleček za výhodnější cenu než v kamenné prodejně. Pokud se rozhodnete koupit oblečení pro psa na internetu, tak se ujistěte, že v případě zjištění nevhodné velikosti můžete zboží vyměnit. Doporučujeme pejska změřit a při nakupování přes e-shop vyhledat vhodnou velikost.

Jak psa správně změřit?

K měření psa použijte krejčovský metr​. Změřte pejska ve všech partiích, jež jsou znázorněny na obrázku.

Změřte svého psa správně.

enlightenedJistě vás také bude zajímat článek, kde vám poradíme, jak na zimní procházky, aby váš čtyřnohý kamarád netrpěl.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

10 fází rodinného soužití se psem

Často si myslíme, že my jsme páni domácnosti, ale nejsou to ve skutečnosti naši mazlíčci?

Jak udržet klouby psa zdravé a vyhnout se pohybovým problémům a nákladné operaci?

Zabraňte bolestivým kloubním onemocněním svého psa výběrem vhodného krmiva. Důležité je myslet na prevenci a pomoct zvířecímu parťákovi ke zdravým kloubům vyváženou stravou, dostatečným pohybem a vhodnými kloubními přípravky.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru