Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
23. Únor 2017

Kdy je pro vašeho psa lepší nosit postroj a kdy obojek?

Otázka, kterou řeší většina budoucích i stávajících páníčků. Každý pejsek má různé potřeby, velikost, tvar těla i osobnost. Co je ideální pro jednoho, nemusí sedět druhému.

Volba obojku či postroje pro vašeho pejska záleží na 3 faktorech:

1. na velikosti

2. na tréninku

3. na zdravotních potížích

Je pro štěně lepši nosit postroj nebo obojek? 

Pokud si pořizujete štěně, je dobré začít ho učit na obojku. U postroje může mít štěňátko pocit, že je svázané a omezuje jeho pohyb. Navíc je obojek vhodnější pro trénink. Pejsek se díky němu lépe učí chodit na vodítku a můžete ho jednodušeji ovládat.
 

Obojky pro psy

Obojek je vhodnější pro lepší komunikaci mezi vámi a psem. Lehkým trhnutím za obojek nebo napnutým či povoleným vodítkem mu dáváte jasný signál. Díky tomu, že krk je pro psa „komunikační zóna“, povely rychleji pochopí. Na postroji takovou citlivost nemá.

Pro pohodlí při nošení je důležité pravidlo dvou prstů – při nasazení obojku pod něj bez problému zasunete dva prsty (ukazováček a prostředníček).

Výhody obojku:

  • můžete díky němu dobře manipulovat s pejskem
  • nepřekáží v pohybu
  • jednodušeji se nasazuje
  • pro bezpečnost vás a vašeho pejska je na večerní procházky vhodný svítící či reflexní obojek  
  • když si do něj necháte vyrýt jméno svého psa, bude jedinečný

Jak vybrat správný obojek nebo postroj pro psa?

Postroje pro psy

Postroj je vhodnější pro menší rasy pejsků, kteří mají choulostivější krk (toy pudl, čivava) a plemena s kratším čumákem (mops), protože ta mají sklony k dýchacím potížím. Dále je ideální pro temperamentní pejsky, kteří "lítají jak splašení" a na obojku se přidušují. Využijete ho také při sportovních aktivitách (cyklistice, běžkách apod.), kdy je ovšem nutné dbát na kvalitní, pevný a měkký materiál, aby byl pro vašeho mazlíčka pohodlný. Postroj doporučujeme i pro pejsky, kteří mají problémy se štítnou žlázou.

Nezapomeňte na to, že postroj musí perfektně sedět. Trošku složitější oproti obojku bude nasazování. Připravte se také na to, že na postroji bude mít pejsek větší tendenci vás táhnout.

Výhody postroje:

  • netlačí psa na krku
  • je šetrnější k jeho páteři
  • vhodný pro pejsky s dýchacími potížemi nebo problémy se štítnou žlázou
  • postroje do auta zajistí klidné a bezpečné cestování s vaším psím přítelem

 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru