7. Říjen 2014

Fakta a mýty o čerstvém mase a masové moučce v granulích pro psy a kočky


Masová moučka v krmivech pro psyRozdíl mezi čerstvým masem a masem sušeným

Maso je ve složení uváděno buď jako čerstvé nebo jako sušené (= také moučka či dehydrované maso). Ideální je, když je na 1. místě ve složení uvedena přesně specifikovaná masová moučka nebo sušené maso. Čerstvé maso totiž obsahuje až 80% vody a při tepelné úpravě se jí zbaví. Reálně pak v granulích zůstane 5x méně masa. Je to častá finta mnoha výrobců krmiv, kteří rádi uvádějí na 1. místě maso v čerstvém stavu, jelikož čerstvé maso jednak zákazníkům lépe zní a navíc jej tak dostanou ve složení na první místo. Kdyby jej však uvedli ve formě, v jaké se v krmivu nachází, tedy ve formě moučky, ocitlo by se rázem třeba až na třetím či čtvrtém místě, a to by už krmivo pro zákazníky nevypadalo tak lákavě... Čerstvé maso je v pořádku, je-li ve složení poblíž ještě uvedena také masová moučka.

yes Důležité je, aby v krmivu převažovaly živočišné bílkoviny nad rostlinnými!

Přesně specifikovaná masová moučka

Je potřeba, aby byla masová moučka přesně specifikována, tedy např. jako kuřecí moučka, jehněčí, rybí, kachní...  NE pouze "masová moučka". Výrobce, který se má čím pochlubit, uvede také její procentuální obsah. Ve velmi kvalitních granulích tvoří obsah sušeného masa (masové moučky) i 30% a více. Setkáte se také s granulemi, které obsahují více druhů masových mouček, což je pro většinu psů naprosto v pořádku. Citliví psi však mohou být alergičtí na některý druh masa, a proto je vhodnější jim vybrat krmivo pouze s jedním zdrojem živočišných bílkovin. 


Výrobky živočišného původu? Rozhodně ne

Rozhodně byste se měli vyhnout krmivům s nejasnou deklarací typu "maso", "maso a výrobky živočišného původu", "maso a vedlejší produkty živočišného původu" a podobně. Tedy pokud nechcete svého psa krmit odpady z živočišné výroby. Vězte, že když výrobce ve složení neuvádí, že se jedná o čerstvé maso, např. uvede jen "kuřecí maso", skutečně jde o maso v čerstvém stavu. Myslíte, že by se tím jinak rád nepochlubil, kdyby uvedl podíl masa v sušeném stavu?

enlightened Chcete svému psovi dopřát opravdu špičkové krmivo?

Přečtěte si článek Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život?

Cítíte se po Vánocích jako balón? Nejste sami. Nadváha může psovi zkrátit život až o 3 roky. Zachraňte ho.

Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění

Dáte na reklamu nebo spoléháte na své znalosti? Zjistěte, co se píše ve složení malým písmem, jak vybrat krmivo pro citlivé psy a jak je to skutečně s tuky v krmivech.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru