Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
20. Červen 2014

Rozdělení krmiv pro psy a kočky podle kvality

Ekonomická, prémiová, superprémiová i holistická krmiva pro psy.Ekonomická, superprémiová nebo třeba holistická či ultraprémiová 

Co si pod tím představit?

V prvé řadě je třeba říct, že Česká republika nemá žádným nařízením dáno, jak granule označovat. Označení pochází od samotných výrobců a občas (hlavně u velkých komerčních značek, které patří různým kosmetickým a jiným gigantům) neodpovídá složení. Nicméně i tak lze odhadout, co pod určitým označením najdete. 

Ekonomické krmivo (economy)

Nepočítáme-li různá supermarketová krmiva, která bychom rozhodně nedoporučovali, jde o nejnižší řadu krmiv. I tady ale sledujte složení, čím specifikovanější bude, tím lépe. I v ekonomických krmivech najdete taková, která obsahují kvalitní masovou moučku, je jí ale méně a většinu obsahu tvoří kukuřice nebo pšenice.. Obsah bílkovin je pak dohnán bílkovinami rostlinnými, tedy hlavně sójou. Masová moučka použitá při výrobě je většinou drůbeží. Jsou mezi námi i lidé, kteří mají hluboko do kapsy a přesto mají rádi psy – a pro ně je ekonomické krmivo rozhodně lepším řešením než krmivo ze supermarketu. Pokud je pes zdravý, nemá zažívací problémy ani alergie a není v pracovní zátěži, lze ho ekonomickým krmivem v klidu nakrmit. A pokud k němu přidáte sem tam maso, jogurt nebo nějaké to ovoce, už je to zase o něčem jiném.

Náš TIP: Německé krmivo Dogland.
 

Prémiové krmivo

Tady jde o krmivo střední třídy s kvalitnějšími surovinami a vyšším obsahem masa. Suroviny ve složení by měly být přesněji pojmenovány. Na prvním místě bude obilí - ať už pšenice nebo kukuřice. Prémiová krmiva už mívají více řad, najdete nejspíš i recepturu s jiným než kuřecím masem, třeba s jehněčím nebo rybou, a to pro velké i malé psy, pro štěňata i dospělé. Složení bývá kvalitní, ale méně pestré. Krmivem označeným jako prémiové můžete bez obav krmit, pokud nemáte chovné jedince, sportovce nebo psy s citlivějším zažíváním.

Náš TIP: Německé krmivo Bewi Dog - kvalita s vysokým obsahem masa za rozumnou cenu.
 

Superprémiové a ultraprémiové krmivo

Jako superprémiová/ultraprémiová se označují velmi kvalitní krmiva. Složení u nich už bývá vždy podrobně popsáno a obsahují různé druhy masa (kuřecí, kachní, jehně, losos, králík atd.) ve formě jak moučky, tak sušeného a čerstvého masa. Maso je takřka vždy, kromě light receptur, na prvním místě složení. Většinou neobsahují pšenici ani kukuřici, ale jiné obiloviny jako oves, ječmen nebo rýži. V případě grain free receptur, tedy bezobilných receptur, jsou obiloviny nahrazeny bramborami nebo různými druhy luštěnin. Složení bývá kvalitní a velmi pestré, najdete tu i různé ovoce, zeleninu a bylinky, stejně jako vitamíny a minerály. Většinu krmiv, které jsou označeny za superprémiové, bychom doporučili všem. V jejich recepturách najdeme jak granule pro štěňata, tak pro dospělé a staré psy, pro citlivé psy, pro sportovce a pro velká a malá plemena – pestré bývá nejen složení, ale také sortiment granulí k výběru. 

Náš TIP: V Anglii vyráběné krmivo Best Breeder a Německé ultraprémiové krmivo GranataPet.
 

Holistické krmivo

Pak tu máme nejvyšší řadu, respektive specialitu. Holistický znamená zjednodušeně celostní, což v tomto případě představuje komplexní a vyváženou stravu. Tato krmiva neobsahují žádné obiloviny a ve velké míře jsou zastoupeny bílkovinami živočišného původu a přírodními vitamíny z ovoce a bylinek. Přírodní holistická krmiva jsou vyrobena pouze z čerstvých surovin v nejvyšší (lidské) potravinářské kvalitě, obsahují vysoký podíl masa, ovoce, zeleninu a bylinky. Naopak neobsahují potraviny s vysokým obsahem škrobu, jako je pšenice či kukuřice. Místo nich jsou použity energeticky vydatnější a lépe stravitelné brambory. Krmiva jsou hypoalergenní, bez umělých konzervantů, barviv a ochucovadel, a proto jsou vhodná i pro alergiky a psy s citlivým zažíváním. Ovšem pozor, některým psům příliš pestré a „nabušené“ složení holistických krmiv nemusí sedět a lépe jim vyhovují superprémiová krmiva.

Náš TIP: Americké krmivo Taste of The Wild nebo Holandské all life stages krmivo Dog Lovers Gold.

enlightened Jak vybrat kvalitní konzervu, které neodolá ani ten největší zvířecí gurmán? Dočtete se TADY.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

BARF - Na co si dát pozor?

Flákota masa je pro psa sice to pravé, ale nezapomeňte vitamíny! Přečtěte si, na co by si všichni BARFaři měli dát pozor.

Jak je to s obilovinami v krmivech pro psy?

Co znamená pojem "grain free" krmivo? Potřebuje pes obiloviny ke zdravému životu? A které obiloviny jsou ty nejkvalitnější?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru