Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
6. Únor 2018

Ztracený pes: Co dělat, když se mi zatoulá domácí mazlíček?

Pes se po boku svého pána účastní procházek, výletů a dobrodružství. S touto zábavou je bohužel spojeno riziko, že se pejsek zaběhne a nenajde cestu zpět. Dle dostupných údajů z Psího detektiva se až 14 % všech domácích zvířat ztratí a většinu z nich se nikdy nepodaří najít.

Jak předejít tomu, aby se váš čtyřnohý parťák nezaběhl a prožil s vámi mnoho báječných let? Mrkněte níže do článku.   

Ročně se ztratí přes 1000 mazlíčků

Podle statistik Psího detektiva se za rok 2017 ztratila v České republice přibližně tisícovka domácích zvířat. Nejvyšší počet nahlášených zatoulaných psů a koček byl zaznamenán ve Středočeském kraji, kde se ztratilo 395 mazlíčků. Navíc od Vánoc do konce ledna 2018 pátral Psí detektiv celkem po 450 zvířatech, což je v porovnání s jinými měsíci nárůst o zhruba 30 %. 

❗ Společně se poučme a snižme pro rok 2018 počet zatoulaných zvířat na minimum.

 

Nejčastější příčiny, proč se ztrácejí domácí zvířata

 • Pejska nebo kočku něco vyděsí natolik, že strachy utečou, např. ohňostroj.

 • V zápalu lovu začnou pronásledovat a honit divokou zvěř.

 • Vydají se na pátrací akci za potravou nebo třeba jiným zvířetem, které po sobě zanechalo pachovou stopu.

 • Někdo je odcizí – často k této situaci dochází, když jsou ponecháni bez dozoru třeba před obchodem.

Ztrail se mi pes. Co dělat?

Jak předejít zatoulání psa?

 • Věnujte dostatek času řádné výchově svého psa a jeho socializaci. Získáte tak větší jistotu, že vás v rizikových situacích poslechne.

 • Na rušných místech (centrum města, pláž u vody…) a v období Silvestra venčete psa výhradně na vodítku.

 • Nenechávejte psa uvázaného samotného před obchody, restauracemi, úřady apod.

 • Nevycházejte se psem bez obojku. Ještě před odchodem z domu mu na obojek nasaďte známku a GPS tracker, díky kterému budete mít svého psa neustále pod dohledem.

 • Pořiďte svému zvířecímu parťákovi pevné a spolehlivé vodítko.

 • Nechte svého mazlíčka označit čipem.

Jak probíhá čipování a kde čip zaregistrovat?

Čip aplikuje pod kůži zvířete veterinární lékař. Čipování se provádí na počkání a většinou bez nutnosti uspání zvířete. K čipu dostanete samolepky s příslušným kódem, které je potřeba vlepit do průkazu původu psa, do očkovacího průkazu nebo pet pasu.

Je velmi důležité zajistit včas evidenci čipu v registru, protože bez ní ztrácí čipování svůj smysl. V současnosti existuje v ČR 5 registrů zvířecích čipů, kterými mohou být www.narodniregistr.cz nebo www.identifikace.cz.

Užijte si bezpečnou procházku s GPS obojkem

Užijte si bezpečnou procházku s GPS obojkem a lokátorem

Každý pejsek miluje, když se může proběhnout bez vodítka. Jak můžete skloubit bezpečnost a zároveň si společný pobyt venku náramně užít? Na tuto otázku existuje jasná odpověď – GPS obojek, který je skvělým pomocníkem při ztrátě vašeho psa.

Jak by se vám líbilo vlastnit speciální GPS obojek a monitor aktivity pro vašeho mazlíčka v jednom? Cílem GPS lokátoru je zajistit klid v duši páníčků, podpořit aktivitu chlupatých mazlíčků a získávat nové přátele mezi zodpovědnými majiteli psů. Aplikace propojí obojek s vaším chytrým telefonem a vy budete vždy přesně vědět, kde se váš čtyřnohý přítel pohybuje. Systém vám navíc sám doporučí, jakým způsobem s mazlíčkem cvičit s ohledem na jeho váhu, věk, rasu i aktuální kondici. GPS měřič aktivity je skvělou prevencí před ztrátou i obezitou vašeho psa.
 

Trápí vašeho pejska nadváha?

Začtěte se do článku Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život. Čeká na vás spousta užitečných rad o tom, jak se může váš kamarád dostat zpět do kondice a cítit se lépe.

Ztratil se vám pes nebo kočka?

Pokud dojde k zatoulání zvířecího mazlíčka bez GPS trackeru, zachovejte chladnou hlavu a postupujte následovně.

Při bezprostřední ztrátě čekejte na místě nebo zde zanechte svůj kabát nebo psí pelech. Pes se tam často může vrátit a čekat na pána.

Při pozdějším hledání se řiďte těmito body:

 • Umístěte letáčky na místo ztráty, do jeho okolí a na další strategická místa, kterými může být nádraží, úřad, hospoda, nákupní středisko, obchod se psím krmivem nebo veterina.

 • Vyhlaste ztrátu místními rozhlasy v okolí a řekněte to co nejvíce lidem.

 • Kontaktujte městskou policii a zjistěte, zda byl pes umístěn do útulku.

 • Sdílejte informace o ztrátě na weby útulků, do ztrát a nálezů zvířat, do novin a na sociální sítě.

Jak postupovat, pokud najdu zatoulaného pejska?

Pokud jste našli pejska, odvezte ho do nejbližšího útulku od místa, kde jste ho našli. U očipovaných psů je situace jednodušší, protože obec majitele hned informuje.

Jestliže se o pejska ani po 4 měsících nikdo nepřihlásí, může být nabídnut novým páníčkům.

heart Mějte svého zvířecího parťáka neustále pod dohledem. Pamatujte na to, že kvalitní obojek, vodítko a řádné označení pejska tvoří základ každé bezpečné procházky. Buďte ke svému kamarádovi zodpovědný!


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

8 nejaktivnějších psích plemen - tihle psi vám dají pořádně do těla

Moje máma vždycky říkala, že pohyb je to nejlepší, co pro své tělo můžeš udělat. Hledáte parťáka na společné sportování? Tahle parta psích borců vám dá pořádně zabrat.

3 kroky první pomoci pro vašeho psa, kterými mu zachráníte život

Bolí to, ale může se to stát i vám. Jak správně oživovat svého psa v krizové situaci? Stačí se naučit tři důležité kroky a nepanikařit.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru