Výživa

Proč pes potřebuje lososový olej?

28.04.21 | Magdalena Bischofová | 0 komentářů


Možná jste o něm slyšeli, možná ho sami vašemu parťákovi podáváte. Děláte dobře? Kdy je lososový olej pro psy důležitý?

SdíletProč pes potřebuje lososový olej?

Proč pes potřebuje lososový olej?

Mezi nejprodávanější doplňky stravy našich psích parťáků patří bezesporu lososový olej. Obsahuje esenciální mastné kyseliny Omega-3. Jsou nezbytné k tomu, aby tělo psa fungovalo, jak má. Jsou ale i případy, kdy se podávání lososového oleje vůbec nedoporučuje. Víte, k čemu je dobrý?

Proč lososový olej

Omega-3 si neumí tělo samo syntetizovat, proto je důležité ho do stravy přidávat. Z lososa se olej vyrábí proto, že je považován za nejčistší rybu s nejméně toxiny v těle. Významnou roli hraje také při vstřebávání vitamínů v organismu, které se jinak vyloučí trávicím traktem bez využití.

V čem umí Omega-3 pomoci?

  • Díky němu je srst lesklá a kůže pevná.
  • Chrání psí srdce před kardiovaskulárním onemocněním.
  • U březích fen napomáhá ke správnému vývoji štěňat.
  • Působí proti zánětu.
  • Léčí také psí duši, zlepšuje náladu a posiluje zrak.

Zdravá kůže a lesklá srst

Zejména v období línání pomáhá lososový olej vrátit srsti původní kvalitu. Urychluje zotavení při kožních onemocněních způsobených různými roztoči. Velkou měrou k tomu přispívá i biotin, který je přirozenou součástí lososového oleje.

Pes po nemoci

Lososový olej podporuje krevní oběh a prospívá pohybovému aparátu, působí příznivě na kardiovaskulární systém i psychiku psa. Je proto ideálním pomocníkem po prodělané nemoci nebo operaci, aby se váš psí parťák rychleji vrátil do svého původního života. Působí také protizánětlivě.

Psí sportovec

Olej je pořád jen olej, tedy tuk. A to je rychlá energie. Váš pes ocení, když mu při vyšší fyzické zátěži přidáte do krmiva lososový olej, aby zvládl všechny výkony, které po něm budete chtít.

Psí máma

Díky svým blahodárným a prospěšným účinkům je lososový olej prospěšný i pro březí feny. Napomáhá zdravému vývoji nenarozených štěňat a správnému růstu těch narozených.

Vybírejte pro březí feny granule, které splní všechny jejich zvýšené nároky.

BARFaři

Každý správný BARFař, tedy ten, kdo krmí psa přirozenou a syrovou stravou, ví, jak je lososový olej ve výživě důležitý. Pro správnou funkci trávicího traktu a doplnění všech důležitých mastných kyselin.

Když psovi nechutná

Lososový olej má zvláštní schopnost, že psům opravdu chutná. Voní totiž po rybě a každé psí večeři dodá neodolatelné aroma. Pomáhá tedy u vašich psích parťáků překonat nechutenství a miska bude vylízaná do čista během pár minut. 

TIP: Přečtěte si, co dělat, když nechutenství přetrvává?

Kdy se rybímu oleji vyhnout?

Existují psi, kteří mají přímo na lososový olej nebo obecně na ryby alergii. Těm lososový olej v žádném případě nepodávejte a vyhýbejte se i všem granulím, ve kterých je obsažený. 

Myslete také na to, že je to olej, tedy ve zvýšené míře má projímavé účinky a může způsobit zánět slinivky břišní, tzv. pankreatitidu. Nadměrné podávání není vhodné ani pro psy, kteří často trpí na průjmy.

Jak správně dávkovat?

Správné množství je klíčem k úspěchu. Vždy pečlivě nastudujte doporučené dávkování na obalu, podle výrobce se může každá dávka mírně lišit. Přidávejte několikrát týdně do krmiva a uvidíte, jak bude váš psí parťák v pohodě a zářit zdravím.

Jak dlouho vydrží?

Doporučujeme po otevření lososový olej skladovat v chladu a temnu, ideálně v lednici. Měl by se spotřebovat měsíc po otevření, vybírejte tedy taková balení, která máte šanci zkrmit.

Nic nezkazíte, pokud vašemu psímu parťákovi vyberete přímo granule s lososem

Nejste si jisti a potřebujete poradit?

Zeptejte se na cokoli od volby krmiva po péči o vašeho mazlíčka.

Bc. Pavel Stein
Výživový specialista
+420 608 480 009

Komentáře ke článku

0 komentářů

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál ..


Potřebuje pes kuřecí maso?
Výživa

Potřebuje pes kuřecí maso?

16.09.22

Kuřecí maso je chutnou a tak trochu nebezpečnou přísadou krmiv pro psy. V čem spočívají jeho klady a zápory?

Přečíst článek

Odborné poradenství
s výběrem krmiva

Zbaští to, jinak vyměníme

Kvalitní krmiva
s vysokým podílem masa

Tipy od veterinářů
i trenérů

Staň se členem
naší smečky

  • Snadné opakování objednávek
  • Přehledná historie nákupů a jednoduché vrácení zboží
  • Rychlejší nákup krmiva