Radíme Vám s Vašimi čtyřnohými přáteli

Pomáháme zodpovědným majitelům psů porozumět vzájemnému soužití se svými čtyřnohými přáteli, tak aby si vytvořili silné pouto založené na důvěře, lásce, trpělivosti a důslednosti.

Tetanus: onemocnění s fatálními následky. Jak před ním svého psa ochráníte?

Když se řekne tetanus, vybaví si většina lidí očkování, které nás má před nebezpečnou nákazou ochránit. O skutečném průběhu této nemoci, o jejích příčinách i o všech možných následcích však lidé příliš mnoho nevědí. Včetně toho, že velkým nebezpečím je tetanus i pro čtyřnohé mazlíčky. Čím konkrétně je ohrožuje, jaké jsou jeho příznaky a existuje účinná prevence?

Rybí menu pro psa? Skvělý dárek i pochoutka

Granule s obsahem rybího masa posílí zdraví vašeho psa proteiny, minerály a vitamíny. Ideální pro mlsouny a psy s potravinovou alergií.

Chutné, zdravé a voňavé: čím (ne)krmit vašeho psa o Vánocích?

Sváteční stůl plný jídla a pití je pro čtyřnohé parťáky velkým lákadlem. Často z něj také něco dostanou, což bývá nemalý problém. Lidské jídlo totiž psům nevyhovuje a nadšení z nevšedního pamlsku tak může záhy vystřídat bolest a zažívací komplikace. Které potraviny mohou psovi ublížit a na čem si naopak bez obav pochutná?

Jak na Vánoce se psem; 4 tipy, jak dopřát svému čtyřnohému parťákovi pohodové Vánoce

Vánoce jsou časem klidu a míru, který si do sytosti užívají i naši čtyřnozí parťáci. Jsme s nimi více doma, všude to lákavě voní a se zajímavými návštěvami se dveře netrhnou. Svátečních stimulů však někdy může být až moc a vašeho psa začnou stresovat. Jak mu pomoci, aby svátky prožil v klidu a vánoční pohodě?

Klíště si váš mazlíček může přinést i na podzim. Čím je nebezpečné?

Vrátili jste se z procházky a objevili na svém čtyřnohém kamarádovi klíště? Pokud bylo přisáté delší dobu a jeho velikost se znásobila, je třeba vašemu parťákovi věnovat zvýšenou pozornost. Klíšťata totiž přenáší celou řadu nebezpečných onemocnění, která mohou vašeho chlupáče pořádně potrápit. O jaké nemoci jde a jak se klíšťatům účinně bránit?

Nehrne se váš pes k misce? Změňte to s lahodnou omáčkou

Přemýšlíte nad tím, jak ozvláštnit jídlo vašeho chlupáče, aby na něj v misce nečekalo každý den stále to stejné krmení? Nabízí se pamlsky, možná nějaké vaření, co když ale zkombinujete obojí? S minimem práce, výbornou chutí a ještě vašemu psovi prospějete. Vyzkoušejte topping. Co je zač, proč stojí za vyzkoušení a pro koho se nejvíc hodí?

Víte čím krmit kotě? Kravským mlékem určitě ne

Jedním z největších omylů kočičí výživy je domněnka, že kočky pijí hlavně kravské mléko a náramně si na něm pochutnávají. Opak je však pravdou a výživa koček je mnohem složitější, zvláště v útlém věku. Co do misky kotěte patří a co rozhodně ne, aby správně prospívalo?

Chcete pro svého psího parťáka dlouhý a spokojený život? Víme, jak na to

Každý majitel psa si přeje, aby ho jeho čtyřnohý parťák provázel životem co nejdéle. V takovém případě je důležité pečovat o chlupáčovu životní pohodu i celkový zdravotní stav, což nebývá vždy úplně snadné. Nebo ano? Máme pro vás pár základních tipů, na co se vyplatí dávat pozor, aby to váš mazlíček ve zdraví dotáhl až do spokojeného důchodu.

Pečujete o psího seniora? Prodlužte mu život správným krmivem

Z domácích mazlíčků se v posledních letech stali milovaní členové rodiny, o které s láskou pečujeme. A to zejména ve chvílích, kdy ztratí svůj elán a vstoupí do psího důchodu. Změněným potřebám jejich těla je pak důležité přizpůsobit denní rytmus i podávanou stravu. Jaké krmivo vybírat a proč?

Aktivní pes potřebuje výjimečné krmivo. Jaké bude to nejlepší?

Je váš pes čert, který se na chvíli nezastaví? Sportujete spolu, závodíte nebo chlupáče pracovně využíváte? Pak se určitě zamyslete nad tím, čím svého parťáka krmíte. Pes, který žije aktivně, totiž potřebuje jinou stravu, než chlupáč, který jednou za den vyrazí na lehkou procházku.

Chová se vaše fenka divně? Možná je falešně březí

Možná to znáte - máte doma fenečku, která není kastrovaná, před několika týdny hárala a teď se chová nějak divně. A vy netušíte proč. S velkou pravděpodobností půjde o falešnou březost - jak ji poznáte a co vaší fence pomůže?