Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
3. Červenec 2014

Jak vybrat kvalitní konzervy pro psy, kterým neodolají ani největší psí gurmáni?

Každý hafan si pochutná na kvalitních konzervách pro psy. Konzervy pro psy mohou být skvělým řešením pro mlsné hafany, ale jsou také ideální variantou na cesty pro ty, kteří upřednostňují krmení BARFem. Na trhu je výběr z nepřeberného množství druhů a chutí. Jak ale vybrat ty pravé? Konzervy se vyrábí jak velmi kvalitní, tak nízké až podřadné kvality - ty bohužel převažují. Jak se v tom vyznat? Stačí číst složení a používat zdravý selský rozum.

Konzervované krmivo může být buď kompletní, poskytuje tedy vyváženou krmnou dávku, nebo doplňkové (čistě masové) a je k němu tedy nutno přidat přílohu - těstoviny, rýži nebo třeba zeleninu. V kvalitních konzervách můžete najít i celé kusy masa, jako je tomu třeba u konzerv TOPSTEIN, které mají tak lákavou podobu, že bychom si je nejraději sami dali k večeři.

 

 

Složení konzerv aneb co se píše malými písmenky?

Co by tedy měla taková konzerva obsahovat?

Logicky by měla obsahovat maso a vás by mělo především zajímat, o jaké maso se jedná. Nespokojte se tedy s údajem "maso a vedlejší produkty", ale s konkrétní informací "kuřecí maso", "jehněčí maso" apod. Čím blíže specifikované maso je, tím lépe. Kvalitní výrobce se nestydí přiznat, co do konzervy dává.

Platí pravidlo, že suroviny, která je ve složení napsána na prvním místě, je v konzervě nejvíce. Čím je vyšší procento masa, tím lépe. Sto procent masa je samozřejmě ideální. Takovými konzervami lze ovšem krmit pouze s přídavkem příloh, protože psovi by některé látky chyběly - nemůže to být jen o čistém mase, a to tím spíše, pokud se jedná o svalovinu.

Kompletní konzervované krmivo

To už je jiná - teoreticky by se dalo krmit pouze jimi, nevýhodou je ovšem vyšší cena než u granulí nebo barfu, tedy pokud mluvíme o kvalitních konzervách. Ty by měly na prvním místě obsahovat přesně určené maso nebo více druhů masa, na dalším místě by měla být kvalitní příloha - ideálně brambory či sladké brambory, ovoce nebo zelenina. V kvalitních konzervách najdete také bylinky či rybí olej bohatý na omega mastné kyseliny.

Skutečné srovnání

Níže uvádíme složení dvou konzerv pro psy. Řekněte sami, kterou byste raději dali svému psovi? Podotýkáme, že dané konzervy se od sebe cenově výrazně neliší.

1. GranataPet: zvěřina a buvolí maso (65 %, skládající se z 50 % zvěřiny a 15 % buvolího masa), masový vývar (24 %), sladké brambory (5 %), brusinky (3 %), semena granátových jablek (1 %, sušená a jemně mletá), minerály (uhličitan vápenatý), slunečnicový olej (0,5 %), novozélandské mušle slávky zelenoústé (0,1 %, jemně mleté, přírodně bohaté na glukosamin a chondroitin)

2. Značku nebudeme uvádět: maso a výrobky živočišného původu, vedlejší výrobky rostlinného původu, minerální látky.

Kterému výrobku byste věřili více?

enlightened Jak je to doopravdy s masem v krmivech pro psy a kočky?

Dočete se v článku Fakta a mýty o masu a masové moučce v granulích.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život?

Cítíte se po Vánocích jako balón? Nejste sami. Nadváha může psovi zkrátit život až o 3 roky. Zachraňte ho.

Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění

Dáte na reklamu nebo spoléháte na své znalosti? Zjistěte, co se píše ve složení malým písmem, jak vybrat krmivo pro citlivé psy a jak je to skutečně s tuky v krmivech.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru