17. Březen 2017

Které pamlsky ohrožují zdraví vašeho psa

Pojďme se seznámit s odměnami, jež jsou pro psy naprosto nevhodné, a s laskominami, které naopak podpoří kondici psa, čistí chrup, obsahují spoustu vitamínů a pejskovi prospívají z výživového hlediska.

pamlsky pro psy a kočky

Naprosto nevhodné prostředky k odměňování psa 

Čokoláda

Čokoláda obsahuje látku zvanou alkaloid teobromin, kterou psí trávicí systém nedokáže zpracovat. Největší podíl této látky je v hořké čokoládě. Konzumace většího kusu čokolády může způsobit otravu, v některých případech dokonce smrt psa. Příznaky otravy se nejčastěji projevují 6 až 12 hodin od konzumace. Pokud váš pes snědl velké množství čokolády, neváhejte ho co nejrychleji vzít k veterináři na vypumpování žaludku. Také dlouhodobé odměňování psa malým kouskem čokolády může mít fatální následky. Může dojít k selhání ledvin psa či k zánětu slinivky břišní.

Cibule

Pro lidský organismus je cibule výborný zdroj zdraví prospěšných látek, což ovšem neplatí pro psy. Cibule je pro psy nevhodná, protože obsahuje látky, které způsobují nadýmání a především ničí červené krvinky psa. Proto nedávejte pejskovi cibuli v žádné podobě, syrovou ani tepelně upravenou.

Ořechy

Velmi nebezpečné je odměňovat pejska ořechy. Nejvíce toxickými jsou pro psa především makadamové a vlašské ořechy. Jestliže váš pes pozře skořápky vlašských ořechů, může mu to způsobit žaludeční nevolnost, průjem nebo dokonce otravu. Mezi hlavní známky otravy patří slinění, problémy s koordinací, zvracení, krvavá stolice, nechutenství, třes.   

enlightened Kterých dalších 10 potravin může poškodit zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda a proč?

To se dozvíte ve článku ZDE

 

Nejoblíbenější psí odměny podle našich čtyřnohých zákazníků smiley

Na trhu najdeme psí odměny nejrůznějších chutí, tvarů, vůní a složení, které podporují psí zdraví a kondici. Pamlsky lze rozdělit na čokolády, buvolí kosti, barevné pamlsky, sušené, měkké, na čištění zubů a na dietní pamlsky. Pochoutky jsou většinou v praktickém balení a tak je můžete mít vždy po ruce a pejska odměnit kdykoli si to zaslouží.

 

pamlsky pro psyMalé žvýkací pamlsky

Velmi oblíbené jsou žvýkací pamlsky ve tvaru tyčinky, kostičky či srdíčka, jež kromě kvalitních surovin obsahují látky pečující o chrup psa. Menší žvýkací dobroty se vlezou do kapsy a jsou skvělou odměnou při výcviku psa.

Sušené pamlsky

Jedná se o stoprocentní přírodní produkty v podobě hovězích průdušnic, vepřových rypáčku, prasečích oušek či střívek.Sušené psí dobroty obsahují kolagen a elastin, jež prospívají kloubům psa a udržují jeho srst krásně zářivou.

Dentální odměny

Dentální psí pamlsky jsou oblíbenou, chutnou a lákavou odměnou, která psa zabaví na delší dobu. Kousáním a žvýkáním těchto speciálních dentálních dobrot pes posiluje svůj chrup, dásně a žvýkací svaly. Žvýkáním a okusováním těchto pamlsků zároveň dochází k odstranění usazeného zubního plaku. Vyzkoušejte například ProDen PlaqueOff Dental Bites s obsahem hnědé mořské řasy, která ničí 88 % zubního kamene a odstraňuje zápach z tlamy pejska.

Kapsičky

Především starší pejsci, pro které jsou tvrdé žvýkací kosti nevhodné, ocení šťavnaté masové kapsičky. Výběr je široký. Od jehněčích kapsiček s brusinkami, přes kuřecí kapsičky s rýží, až po rybí či kachní kapsičku s ananasem. Kapsičky jsou plné čerstvého masa, ale také kvalitních sacharidů a tuků.

Speciální zdravé odměny

Skvělou psí odměnou mohou být také pamlsky značky Best Breeder, které jsou vyrobené z kvalitního kuřecího, kachního a krůtího masa s rýží. Pokud je ale váš pejsek milovník šťavnatých ryb, neváhejte vyzkoušet odměnu Best Breeder Grain Free 80 % Fish Dog Treats. Tyto zdravé pamlsky jsou ve formě menších granulí v znovu uzavíratelném obalu.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

Co by měl každý zodpovědný majitel psa vědět o výživě svého chlupáče od A do Z

Chcete mít šťastného a hlavně zdravého psa? Přečtěte si článek o výživě chlupatých miláčku od A do Z ještě dříve, než mu dnes nasypete do misky.