17. Březen 2017

Které pamlsky ohrožují zdraví vašeho psa

Pojďme se tedy seznámit s odměnami, jež jsou pro psy naprosto nevhodné, a s laskominami, které naopak podpoří kondici psa, čistí chrup, obsahují spoustu vitamínů, pejskovi prospívají z výživového hlediska.

pamlsky pro psy a kočky

Naprosto nevhodné prostředky k odměňování psa 

Čokoláda

Čokoláda obsahuje látku zvanou alkaloid teobromin, jež psí trávicí systém nedokáže zpracovat. Největší podíl této látky je v hořké čokoládě.  Konzumace většího kusu čokolády může způsobit otravu, v některých případech dokonce smrt psa. Příznaky otravy se nejčastěji projevují 6 až 12 hodin od konzumace. Pokud váš pes snědl velké množství čokolády, neváhejte ho co nejrychleji vzít k veterináři na vypumpování žaludku. Také dlouhodobé odměňování psa malým kouskem čokolády může mít fatální následky. Může dojít k selhání ledvin psa či k zánětu slinivky břišní.

Cibule

Pro lidský organismus je cibule výborný zdroj zdraví prospěšných látek, což ovšem neplatí pro psy. Cibule je pro psy nevhodná, protože obsahuje látky, které způsobují nadýmání ale především, ničí červené krvinky psa. Proto nedávejte pejskovi cibuli v žádné podobě, syrovou ani tepelně upravenou.

Ořechy

Velmi nebezpečné je odměňovat pejska ořechy. Nejvíce toxickými jsou pro psa především makadamové a vlašské ořechy. Jestliže váš pes pozře skořápky vlašských ořechů, může mu to způsobit žaludeční nevolnost, průjem nebo dokonce otravu. Mezi hlavní známky otravy patří slinění, problémy s koordinací, zvracení, krvavá stolice, nechutenství, třes.   

enlightened Kterých dalších 10 potravin může poškodit zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda a proč?

Se dozvíte ve článku ZDE

 

Nejoblíbenější psí odměny podle našich čtyrnohých zákazníků smiley

Na trhu najdeme psí odměny nejrůznějších chutí, tvarů, vůní a složení, které podporují psí zdraví a kondici. Pamlsky lze rozdělit na čokolády, buvolí kosti, barevné pamlsky, sušené, měkké, na čištění zubů a na dietní pamlsky. Pochoutky jsou většinou v praktickém balení a tak je můžete mít vždy po ruce a pejska odměnit kdykoli si to zaslouží.

 

pamlsky pro psyMalé žvýkací pamlsky

Velmi oblíbené jsou žvýkací pamlsky ve tvaru tyčinky, kostičky či srdíčka, jež kromě kvalitních surovin obsahují látky pečující o chrup psa. Menší žvýkací dobroty se vlezou do kapsy a jsou skvělou odměnou při výcviku psa.

Sušené pamlsky

Jedná se o stoprocentní přírodní produkty v podobě hovězích průdušnic, vepřových rypáčku, prasečích oušek či střívek.Sušené psí dobroty obsahují kolagen a elastin, jež prospívají kloubům psa a udržují jeho srst krásně zářivou.

Dentální odměny

Dentální psí pamlsky jsou oblíbenou, chutnou a lákavou odměnou, jež psa zabaví na delší dobu. Kousáním a žvýkáním těchto speciálních dentálních dobrot, pes posiluje svůj chrup, dásně a žvýkací svaly. Žvýkáním a okusováním těchto pamlsků zároveň dochází k odstranění usazeného zubního plaku. Vyzkoušejte například ProDen PlaqueOff Dental Bites s obsahem hnědé mořské řasy, která ničí 88 % zubního kamene a odstraňuje zápach z tlamy pejska.

Kapsičky

Především starší pejsci, pro které jsou tvrdé žvýkací kosti nevhodné, ocení šťavnaté masové kapsičky. Výběr je široký. Od jehněčích kapsiček s brusinkami, přes kuřecí kapsičky s rýží, až po rybí či kachní kapsičku s ananasem. Kapsičky jsou plné čerstvého masa, ale také kvalitních sacharidů a tuků.

Speciální zdravé odměny

Skvělou psí odměnou mohou být také pamlsky značky Best Breeder, které jsou vyrobené z kvalitního kuřecího, kachního a krůtího masa s rýží. Pokud je ale váš pejsek milovník šťavnatých ryb, neváhejte vyzkoušet odměnu Best Breeder Grain Free 80 % Fish Dog Treats. Tyto zdravé pamlsky jsou ve formě menších granulí v znovu uzavíratelném obalu.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

Co by měl každý zodpovědný majitel psa vědět o výživě svého chlupáče od A do Z

Chcete mít šťastného a hlavně zdravého psa? Přečtěte si článek o výživě chlupatých miláčku od A do Z ještě dříve, než mu dnes nasypete do misky.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru