15. Duben 2017

Paraziti útočí: Jak správně používat antiparazitika pro psy

Srst vašeho psa představuje skvělý cíl a úkryt pro hmyz, který může být velmi nepříjemný a zároveň nebezpečný, protože přenáší nejrůznější nemoci. Parazitům na srsti vašeho pejska se můžete z velké části vyhnout, pokud včas pořídíte účinná antiparazitika. Protože kdo je připraven, není překvapen.


 

Antiparazitika pro psy a kočky dělíme na:

Repelenty proti blechám a klíšťatům

Přírodní repelent je ideální prevencí proti blechám, klíšťatům, štěnicím, roztočům, mouchám, vosám a komárům. Jednoduše postříkáte krk, nohy a kyčle pejska před každou procházkou a jde se řádit ven. Vhodné také pro březí feny, štěňata i psy alergiky. 

Antiparazitní spreje na psí boudu

Velice účinný přípravek proti parazitům představuje sprej MenForSan Antiparazitní sprej proti blechám a klíšťatům, který se aplikuje na pelíšek nebo boudu! Pro nejvyšší efekt aplikujte denně sprej na psí pelech či boudu po dobu alespoň jednoho týdne. Přípravek však není vhodný pro použití u kojících fen, štěňat do 8 týdnů, nemocných zvířat či zvířat v rekonvalescenci.​

antiparazitika pro psy a kočky

Antiparazitní pipety pro psy

Další možnou variantou při prevenci proti parazitům je přírodní antiparazitní pipeta. Pipeta je čistě přírodní. Přípravek se jednoduše aplikuje na kůži, krk a přední část ramen. Po aplikaci pipety by se zvíře mělo minimálně dvě hodiny vyhnout koupání a mytí. Pipety doporučujeme pro psy starší 3 měsíců a jsou vhodné i pro psí alergiky. ​Před parazity ochrání dokonce až 30 dní.

Obojek proti klíšťatům a blechám

Pokud máte štěně či březí fenu, váš pes trpí alergií či je jeho srst extrémně citlivá nebo zkrátka repelentům a sprejům proti parazitům moc nedůvěřujete, vyzkoušejte speciální obojek proti klíšťatům a blechám. Obojek je netoxický a zajišťuje kvalitní ochranu proti blechám, klíšťatům, ale také komárům a vším. Aktivní ochrana je zajištěna až po dobu 3 měsíců. Výhodou je jednoduchá nastavitelnost obojku na každý psí krk. Omotejte pejskovi obojek kolem krku tak, aby zde zůstala mezera na dva prsty a zbývající kus odstřihněte.

Repelentní pěnové šampony pro psy

Šampon je ideální pro všechna psí plemena a je vhodný i k častému používání. Koupáním psa přírodním repelentním šamponem dochází k odstranění parazitů, jež se drží na srsti či kůži zvířete. Aplikace šamponu pro psy je stejná jako u šamponu pro lidi. Šampon jednoduše naneste na mokrou srst psa, vmasírujte a vytvořte pěnu, nechte na krátkou dobu působit a nakonec jej smyjte vlažnou vodou.

enlightened Víte, že paratizé se objevují také v ústech vašeho psa? Jak účinně zničit bakterie a předejít zápachu z úst svého psa se dozvíte ZDE.  


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Neohrožujte život svého psa při procházkách za snížené viditelnosti

Světelné podmínky jsou v brzkých ranních hodinách ještě pořád nepříznivé. O deštivém počasí a mlhách ani nemluvě. Při venčení za těchto okolností je nutné dbát na dobrou viditelnost nejen sebe, ale i svého pejska.

3 kroky první pomoci pro vašeho psa, kterými mu zachráníte život

Bolí to, ale může se to stát i vám. Jak správně oživovat svého psa v krizové situaci? Stačí se naučit tři důležité kroky a nepanikařit.