Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
20. Únor 2017

Správnou péčí o uši vašeho pejska můžete předejít ohluchnutí

Třepe váš mazlíček hlavou, škrábe si uši nebo si je otírá o stěnu? Pozor! S velkou pravděpodobností se jedná o zánět, který rozhodně nepodceňujte, protože může vést až k ohluchnutí. V tomto případě s návštěvou veterináře neotálejte.

Abyste této nepříjemnosti zabránili, je nutné uši vašeho čtyřnohého parťáka udržovat čisté a hlavně suché. Jak vypadají zdravé psí uši? Jsou čisté, jemně narůžovělé a hladké uvnitř. Nejsou příliš citlivé na dotek a nezapáchají. Podívejte se teď na uši svého psa. Jsou takové? 

Příznaky toho, že má váš pes zánět v uchu: 

  • citlivost uší na dotek,
  • třepání hlavou či naklánění hlavy na stranu,
  • nepříjemný zápach z uší,
  • svědění uší a neustálé drbání,
  • načervenalý vnitřek uší (zánět).

Jak vyléčit zánět ucha u svého psa?

Prevence proti zánětům uší vašeho psa

1. Jestli váš pejsek miluje plavání, vysušte mu uši pokaždé, když vyleze z vody. Voda totiž narušuje bakteriální rovnováhu uvnitř ucha.

2. Sledujte psí uši i v teplém počasí, kdy hrozí jejich zapaření. Pokud jsou vlhké, jemně jejich vnější část otřete vatovými tampónky nebo hadříkem.

3. Kontrolujte mu uši také po procházce ve vysoké trávě, jestli mu tam neuvízla travní osina, osten či semínko.

4. Buďte opatrní s vatovými tyčinkami (takzvanými „uchošťoury“), ty se na čištění uší nehodí, protože zatlačují ušní maz dál do ucha a můžete tím zhoršit či vyvolat zánět.

5. Uši svého hafana pravidelně čistěte. O vnější část ucha se postará přírodní přípravek pro čištění uší MenForSan a pro péči o vnitřek ucha je ideální vodička pro psy Oh My Dog. 

Trhat chlupy v uších vašeho psa či netrhat?

Plemena se svěšenými ušními boltci (např. pudli, retrívři, kokršpanělé) jsou k zánětům zvukovodů náchylnější. V uších mají chloupky, které zabraňují proudění vzduchu, tím se uvnitř ucha tvoří vlhkost, která má za následek infekci. Majitelé těchto pejsků občas trápí dilema – trhat či netrhat? Jelikož jsou ušní zvukovody citlivé a trhání chloupků způsobuje podráždění pokožky, tak doporučujeme chlupy jen zastřihávat. Bude to příjemnější pro něj i pro vás.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

7 důvodů proč adoptovat psího seniora aneb Starého psa novým kouskům naučíš

Starý pes bez domova nepatří do starého železa, ale do milující rodiny. Nezapomínejte, že adopcí psího seniora sice nezměníte svět, ale ten svět se pro takového psa změní navždy.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru