19. Listopad 2018

Vyberte včas psovi obleček na zimu

Ať se nám to líbí nebo ne, tak psí oblečky jsou v současné době pro některá plemena psů životně důležitá. Kvůli jejich šlechtění a častějšímu bydlení v domácnostech pro ně není celodenní pobyt v mrazu vhodný. Střídání teplot je náročné a jejich termoregulace nemusí vždy fungovat na 100 %.

Pokud se to týká i vašeho parťáka, měli byste začít včas jednat. Jak vybrat správně obleček pro svého hafana a zvolit hned napoprvé správně? Mrkněte na naše rady a tipy.

Jaké jsou rizikové rasy psů, pro které jsou oblečky vhodné?

Jaká plemena jsou ohrožena zimou?

Jakmile se začnou dny krátit a teplota ochlazovat, zpozorněte hlavně u psů, kteří jsou zvyklí být většinu dne v teplu domova, mají slabší imunitu, jsou malá štěňata nebo naopak už senioři.

Mezi riziková plemena se řadí:

 • čivava,
 • krysařík,
 • čínský naháč,
 • jorkšírský teriér,
 • jezevčík.

Jak by měl obleček na zimu vypadat?

Abyste parťáka ochránili před sněhem, mrazem nebo třeba nepříjemným větrem, je potřeba, aby obleček měl 2 vrsty: nepromokavá svrchní vrstva a vnitřní hřejivá vrstva na zateplení.

Při pořizování oblečku pro svého hafana dbejte na 3 základní pravidla:

1) Praktičnost

Je sice pěkné, když váš čtyřnohý parťák vypadá jako model či modelka, ale myslete při výběru oblečku vždy hlavně na praktičnost. Pěkné sukničky s volánky nebo svetřík s kravatou sice vypadají na první pohled dobře, ale váš mazlík by se v nich nemusel cítit po delší dobu komfortně.

2) Vhodný a kvalitní materiál

Stejně jako u lidí jsou i zvířata citlivá na výběr vhodného materiálu, kterým chcete pokrýt jejich srst. Proto vybírejte pečlivě a hlavně dbejte i na prostředí, ve kterém bude hafan obleček využívat. 

3) Správná velikost

Pro výběr vhodného oblečku je potřeba, abyste svému parťákovi změřili délku zad, obvod krku a obvod hrudi. Ponechejte vždy aspoň menší mezeru, abyste měli rezervu.  

Změřte správně svého psa a vyberte mu obleček.

enlightenedZajímá vás téma oblečků pro psy více? Mrkněte na náš další článek, ve kterém se mu věnujeme a nasbírejte dostatek informací.

Jaké existují typy oblečků

Co můžete pro svého parťáka pořídit?

 • vesta,
 • kombinéza,
 • bunda,
 • pláštěnky,
 • svetry,
 • trička a další.

Existuje celá řada oblečků a vy sami musíte zvážit, jaký je pro vašeho psa nejvhodnější. Malé malého psíka, který má navíc krátké nohy? Ideální je kombinéza. Potřebujete jen obleček pro domácí použití, protože vám v bytě hodně profukuje? Mrkněte třeba na svetry nebo vesty. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na naše specialisty a rádi vám poradíme.

yes Jaký obleček jste pro svého psa vybrali vy? Napište nám to do komentářů.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Pes či kočka a stres - trápí i vašeho mazlíka?

V článku vám prozradíme tipy veterinářky, jak odhalit zdravotní potíže, za kterými může u psa či kočky stres.

Odhalte tajemství psích očí

Naučte se rozumět svému psovi a přestaňte podléhat psím očím.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru