19. Listopad 2018

Vyberte včas psovi obleček na zimu

Ať se nám to líbí nebo ne, tak psí oblečky jsou v současné době pro některá plemena psů životně důležité. Kvůli jejich šlechtění a častějšímu bydlení v domácnostech pro ně není dlouhý pobyt v mrazu vhodný. Střídání teplot je náročné a jejich termoregulace nemusí vždy fungovat na 100 %.

Pokud se to týká i vašeho parťáka, měli byste začít včas jednat. Jak vybrat obleček pro svého psa a zvolit hned napoprvé správně? Mrkněte na naše rady a tipy.

Jaké jsou rizikové rasy psů, pro které jsou oblečky vhodné?

Jaká plemena jsou ohrožena zimou?

Jakmile se začnou dny krátit a teplota klesat, zpozorněte hlavně u psů, kteří jsou zvyklí být většinu dne v teple domova, mají slabší imunitu, jsou malá štěňata nebo naopak už senioři.

Mezi riziková plemena se řadí:

 • čivava,
 • krysařík,
 • čínský naháč,
 • jorkšírský teriér,
 • jezevčík.

Jak by měl obleček na zimu vypadat?

Abyste parťáka ochránili před sněhem, mrazem nebo třeba nepříjemným větrem, je potřeba, aby obleček měl 2 vrsty: nepromokavá svrchní vrstva a vnitřní hřejivá vrstva na zateplení.

Při pořizování oblečku pro svého hafana dbejte na 3 základní pravidla:

1) Praktičnost

Je sice pěkné, když váš čtyřnohý parťák vypadá jako model či modelka, ale myslete při výběru oblečku vždy hlavně na praktičnost. Pěkné sukničky s volánky nebo svetřík s kravatou sice vypadají na první pohled dobře, ale váš mazlík by se v nich nemusel cítit po delší dobu komfortně.

2) Vhodný a kvalitní materiál

Stejně jako u lidí jsou i zvířata citlivá na výběr vhodného materiálu, kterým chcete pokrýt jejich srst. Proto vybírejte pečlivě a hlavně dbejte i na prostředí, ve kterém bude pes obleček využívat. 

3) Správná velikost

Pro výběr vhodného oblečku je potřeba, abyste svému parťákovi změřili délku zad, obvod krku a obvod hrudi. Ponechejte vždy menší mezeru, abyste měli rezervu.  

Změřte správně svého psa a vyberte mu obleček.

enlightenedZajímá vás téma oblečků pro psy více? Mrkněte na náš další článek, ve kterém se mu věnujeme a nasbírejte dostatek informací.

Jaké existují typy oblečků

Co můžete pro svého parťáka pořídit?

 • vesta,
 • kombinéza,
 • bunda,
 • pláštěnky,
 • svetry,
 • trička a další.

Existuje celá řada oblečků a vy sami musíte zvážit, jaký je pro vašeho psa nejvhodnější. Máte malého psíka, který má navíc krátké nohy? Ideální je kombinéza. Potřebujete jen obleček pro domácí použití, protože vám v bytě hodně profukuje? Mrkněte třeba na svetry nebo vesty. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na naše specialisty, kteří vám rádi poradí.

yes Jaký obleček jste pro svého psa vybrali vy? Napište nám to do komentářů.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Pes či kočka a stres - trápí i vašeho mazlíka?

V článku vám prozradíme tipy veterinářky, jak odhalit zdravotní potíže, za kterými může být u psa či kočky stres.

Odhalte tajemství psích očí

Naučte se rozumět svému psovi a přestaňte podléhat psím očím.