6. Březen 2017

Jak nejlépe zabavit psa, který zůstal sám doma?

NEJDŘÍVE SVÉHO PSA VYVENČETE

Víte, že má váš chlupáč zůstat doma sám? Vyrazte s ním předtím ven a pořádně ho unavte procházkou. Vezměte ho někam, kde nemusí být přivázaný na vodítku a naopak se může proběhnout a chytat oblíbený míček. Po návratu ho pak dobře a kvalitně nakrmte a věřte, že místo vyvádění bude raději spokojeně odpočívat.


enlightenedJak pro svého psa vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění? Přečtěte si náš článek ZDE.

ŽÁDNÉ DLOUHÉ LOUČENÍ

Bude to patrně těžké, ale rozhodně se se svým čtyřnohým miláčkem zdlouhavě nelučte a nevysvětlujte mu, že za pár hodin přijdete. Naopak, odejděte tiše a nejlépe tak, aby si pes vašeho odchodu ani nevšiml. Po návratu mu ale rozhodně dejte najevo, že ho rádi vidíte a užijte si jeho vítací nadšení. 

PUSŤTE TELEVIZI

Svému pejskovi klidně nechte zapnutou televizi nebo rádio. Ve chvíli, kdy se někdo pohybuje venku po chodbě nebo pod okny a působí hluk, může to vašeho psa rozrušit a začne s největší pravděpodobností štěkat. Zapnutá televize či rádio okolní zvuky zmírní a přispějí tak k jeho většímu klidu. 

NECHTE ROZSVÍCENO

Stejně jako někteří lidé mohou se i psi bát tmy a ze strachu začnou vyvádět. Proto pokud odcházíte nebo se budete domů vracet až v noci, nechte svému pejskovi rozsvíceno alespoň v jedné místnosti, do které má přístup. Bude se cítit bezpečněji a opět bude více v klidu.

ZABAVTE HO HROU 

Psi jsou od přírody hraví a společenští a správnou hrou je zabavíte i ve chvíli, kdy jsou sami doma. Použijte například oblíbené pamlsky – před odchodem jich pár schovejte na různých místech bytu a při odchodu hafana vyzvěte, aby si je našel. Oblíbenou mlsku mu můžete nechat i u dveří, stejně jako novou hračku, která ho naláká ke zkoumání.

Na výběr máte z celé řady speciálních hraček, které psa zabaví a zároveň rozvíjí jeho inteligenci. Velice oblíbené jsou například nejrůznější hlavolamy, do kterých umístíte drobné pamlsky, a pes se k nim má následně dostat. Stejně efektivní jsou i  míčky s dírkami  - před odchodem do nich nasypejte pamlsky a nechte psa řádit. Během hry budou z míčku vypadávat dobroty, které pes nadšeně zbaští a se správným míčkem stráví zábavou klidně i několik hodin. 

yes Rada našich odborníků

Svému pejskovi vždy vybírejte pamlsky, hračky i jiné pomůcky odpovídající jeho povaze, velikosti, rase i věku.  V kontextu pamlsků budou pro střední a velká plemena psů nejvhodnější sušené hovězí plátky, pro menší plemena se budou hodit míčky s dobrotami uvnitř a starší pejsky nadchnou měkké pamlsky, na kterých si nevylámou zbývající zoubky.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TIP NA ZÁVĚR - ZKONTROLUJTE SKŘÍNĚ

Ještě než za sebou zamknete dveře bytu, zkontrolujte, že jste opravdu důkladně zavřeli všechny skříně a zásuvky, především ty, ve kterých uchováváte cennosti. Pokud se totiž váš pes začne nudit, vrhne se na prozkoumávání svého okolí a otevřená skříň pro něj bude dokonalým hracím hřištěm. Na několik hodin se sice zabaví, váš byt ale bude posléze vypadat jako po výbuchu, o zničených věcech nemluvě. Což je něco, o co patrně nestojíte, a proto doporučujeme zavírat, zavírat a zavírat.


 

 

Zažili jste někdy se svým psem takový výbuch? Zvládá domácí samotu v pohodě, anebo řádí nudou jako zběsilý? Pochlubte se nám klidně i fotkou v komentářích, těšíme se na ně  
 

enlightenedU nás si jistě vyberete! Máme velký výběr kvalitního krmiva pro vaše psy a kočky od prvotřídních značek jako je BelcadnoBest Breeder a Leonardoenlightened
 
enlightenedenlightenedNejste si jistí výběrem vhodného krmivo pro Vašeho mazlíčka? Rádi Vám s tímto pomůžeme, pročtěte si náš článek o výběru správného krmiva a kontaktuje výživového specialistu enlightenedenlightened

Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat kvalitní konzervy pro psy, kterým neodolají ani největší psí gurmáni?

Co má obsahovat opravdu kvalitní konzerva pro psy? Jak je to v nich s masem?