6. Březen 2017

Jak správně a účinně zabavit psa, který musí zůstat sám doma

... aby vám z bytu neudělal kůlničku na dříví

Ať už jdete do práce nebo na rande - někdy svého mazlíčka prostě musíte nechat doma samotného. Co dělat, aby vám mezitím neproměnil obyvák v hromadu třísek? Čtěte dál.

NEJDŘÍVE SVÉHO PSA VYVENČETE

Nejdůležitější ze všeho je psa před tím, než zůstane sám doma, vyvenčit a poté nakrmit. Snažte se při venčení psa pořádně unavit. Házejte mu míček, vezměte ho někde, kde se může proběhnout a nemusí být stále u nohy přivázaný na vodítku. Pokud ho ještě po procházce dobře a kvalitně nakrmíte, je velice pravděpodobné, že si doma bude chtít odpočinout a na vyvádění již nebude mít náladu ani energii.

enlightenedJak pro svého psa vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění? Přečtěte si náš článek ZDE.

HLAVNĚ ŽÁDNÉ DLOUHÉ LOUČÍCÍ CEREMONIÁLY

Rozhodně se s vaším čtyřnohým miláčkem několik minut nelučte a nevysvětlujte mu, že za pár hodin přijdete. Neprovádějte žádné dlouhé loučící ceremoniály. Naopak, odejděte tiše, nejlépe tak, aby si vašeho odchodu pes nevšimnul. U dveří mu můžete nechat pamlsek nebo novou hračku, jež ho přinutí k prozkoumání a na pár chvil ho zabaví.

MŮŽE SE PES DÍVAT NA TELEVIZI NEBO POSLOUCHAT RÁDIO?

Jak zabavit psa, který musí zůstat sám doma

Nechte mu zapnutou televizi nebo rádio. Pokud se někdo pohybuje na chodbě nebo za okny, vašeho psa to může rozrušit a může začít štěkat. Zapnutá televize či rádio tyto zvuky zmírní.

KLIDNĚ NECHTE ROZSVÍCENO

Pokud odcházíte nebo se budete vracet v noci, nechte mu rozsvíceno alespoň v jedné místnosti, do které bude mít přístup. Stejně jako někteří lidé, i psi se mohou bát tmy a ze strachu vyvádět.

ZKONTROLUJTE SKŘÍNĚ

Zkontrolujte, zda jste zavřeli všechny skříně a zásuvky, především ty, kde uchováváte cennosti. Pokud se pes začne nudit a uvidí otevřenou skříň, je velice pravděpodobné, že po návratu domů váš byt bude vypadat jako po výbuchu.

CHYTRÝ MÍČEK PSA ÚČINNĚ ZABAVÍ, NEŽ SE VRÁTÍTE DOMŮ

Existuje speciální hračky, které psa zabaví a zároveň rozvíjí jeho inteligenci. Velice oblíbený je míček s dírkami na pamlsky. Před odchodem do hračky vložíte pamlsky, během hry zvíře hračkami otáčí a postupně mu z otvorů vypadávají pamlsky. Míček je vyroben z odolné gumy, takže ho psí zuby jen tak nezničí.

yes Rada našich odborníků

Ať už chcete svého pejska doma zabavit z jakéhokoliv důvodu - volte veškeré pamlsky, hračky a jiné pomůcky podle povahy svého psa jeho velikosti, rasy i věku. Pro střední a velká plemena psů jsou vhodnější pamlsky jako sušené hovězí plátky, pro menší plemena míčky s dobrotami uvnitř a pro starší pejsky měkké pamlsky, u kterých si nevyláme zbývající zoubky.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat kvalitní konzervy pro psy, kterým neodolají ani největší psí gurmáni?

Co má obsahovat opravdu kvalitní konzerva pro psy? Jak je to v nich s masem?