11. Leden 2016

Jak udržet klouby psa zdravé a vyhnout se pohybovým problémům a nákladné operaci?

Ortopedická onemocnění jsou  pro vaše čtyřnohé parťáky jedny z nejbolestivějších a jejich následné operativní léčení je finančně velmi náročné. Proto je potřeba se zamyslet nad možnostmi prevence a zvážit, jak můžete zmírnit důsledky již vzniklého kloubního onemocnění s pomocí dodržování dostatečného pohybu, správného krmiva a vhodných kloubních přípravků.

Kloubní výživa pro psy zlepšuje funkci pohybového aparátu a dodává do těla vašeho psa důležité látky.

Příběh ze života

S ortopedickým onemocněním jsem se setkala u svého prvního pejska, kterým byl labradorský retrívr Maxík. Domů jsme si přivezli štěně a k němu dostali granule, na které byl náš nový mazlík podle slov chovatele zvyklý. Ve svých 3 měsících se náš zvířecí parťák velmi vytáhl do výšky, ale přišlo od chovatele ujištění, že to je zcela normální. Jenže v 6 měsících už skoro přesahoval maximální výšku a koncem 7. měsíce začal kulhat. Od odborníka na ortopedii jsme se dozvěděli, že Maxíka bolí dlouhé kosti, protože rychle vyrostl. Při konzultaci s veterinářem se zjistilo, že náš pes nedostával správné krmivo pro rostoucí štěňata velkých plemen, což způsobilo tyto zdravotní problémy. Onemocnění na něm sice nezanechalo trvalé následky, ale měl na 2 měsíce nařízen veterinářem klidový režim a bral velké množství léků. Kdyby mi už v počátku někdo správně poradil s volbou krmiva, zřejmě by Maxíka toto onemocnění nemuselo nikdy potkat.
 

Pomozte svému pejskovi s bolavými klouby

Některá psí plemena mají k onemocnění kloubů genetické predispozice. Jak můžete pomoci svému čtyřnohému kamarádovi ke zdravému vývoji kloubního aparátu?
 
  • Dopřejte psímu parťákovi vhodnou kloubní výživu pro psy, která napomáhá kloubům k lepší funkci a doplňuje vašemu mazlíkovi do těla důležité látky (glukosamin sulfát, MSM, chondroitin sulfát a kyselina hyaluronová).
  • Udržujte psa v ideální váhové kondici a svalnatého, protože právě svaly pomáhají psům k lepší hybnosti kloubů. 
     

Správné krmivo je důležité

Každé psí plemeno má svá specifika růstu. Proto mají jednotlivé váhové kategorie psů jiné nároky na poměr bílkovin a tuků v krmivu, stejně jako na správný poměr vápníku a fosforu. 
 
Kdy je u psa ukončen růst?
  • U menších plemen nejpozději ve 12 měsících.
  • U větších psích ras v 18 měsících.
  • U obřích plemen ve 2 letech. 
 
Chcete vědět, jak správně krmit své rostoucí štěňátko? Začněte se zajímat o správnou výživu vašeho čtyřnohého kamaráda a zajistěte mu zdravý vývoj celého pohybového aparátu. Napište našim odborníkům a nechte si poradit, jaké krmivo je pro vašeho zvířecího parťáka nejlepší!

Jaké krmivo zvolit pro mého pejska?

Krmivo Best Breeder nabízí celou škálu možností právě pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Při výběru záleží na 3 věcech:
 
  • Jaký je věk vašeho pejska?
  • Co máte za plemeno?
  • Řešíte už pohybové onemocnění nebo bojujete s obezitou?
 
Best Breeder nabízí propracované receptury granulí pro štěňata malých, velkých i středních plemen přesně podle potřeb jednotlivých růstových stádií. Stejně tak nabízí krmivo pro zdravé hubnutí a udržování ideální váhy vašeho psa. Zvolit také můžete pro svého čtyřnohého kamaráda top řadu grain free – granule bez obilovin. 
...
Kvalitní krmivo může zabránit vzniku kloubních onemocnění.

Pozor na přidávání vápníku ke krmivu

Pokud dopřáváte svému psovi kvalitní granule, tak přidáváním vápníku navíc můžete narušit přesné vyvážení vápníku i fosforu v krmivu – a důsledky mohou být nezvratné. Vždy si počkejte na rozhodnutí veterináře, který určí, zda je kloubní výživa lepší pro vašeho čtyřnohého kamaráda.
 

Obezita má vliv na pohybové problémy

Někteří majitelé psů svého mazlíka překrmují, a tak dochází k nadváze a někdy i k těžké obezitě. Jde o nebezpečnou situaci, která může vést až k cukrovce a jiným vážným onemocněním. Vlivem nadměrné váhy dochází k velkému zatížení a opotřebení kloubů u psa a v důsledku toho k artróze a bolestivosti při pohybu. Proto je velmi důležité pejsky krmit správně a ve vyváženém množství. Jedině tak udržíte vašeho zvířecího parťáka v ideální kondici.

 
...enlightened Má váš čtyřnohý přítel potíže s nadváhou? Přečtete si článek Jak správně krmit psa a zachránit mu tak život, kde se dozvíte, jak vašemu mazlíkovi pomoci zdravě zhubnout.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

BARF - Na co si dát pozor?

Flákota masa je pro psa sice to pravé, ale nezapomeňte vitamíny! Přečtěte si, na co by si všichni BARFaři měli dát pozor.

Jak správně krmit psa s nadváhou a zachránit mu tak život?

Cítíte se po Vánocích jako balón? Nejste sami. Nadváha může psovi zkrátit život až o 3 roky. Zachraňte ho.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru