7. Prosinec 2016

Jak předejít stresu a strachu u svého mazlíčka nejen na Silvestra

Naši mazlíčci prožívají pocity strachu, hněvu, žárlivosti, smutku a deprese, stejně jako my.  Duševní stav silně ovlivňuje tělo. Jak u svého psa předejít strachu z ohňstroje nebo žárlivosti na jiného psa? Čtěte dál. 

 

5 zneklidňujících situací a jejich účinná řešení

Sám doma se stresem

Při příchodu z práce vám sousedé sdělují, že váš pejsek skoro celou dobu, co jste pryč, proštěkal a prokňučel. V tomto případě sáhněte pro směs kapek proti stresu. Pomůžou mu překonat čas, kdy bude bez vás doma sám.

Když má pes strach z hluku (ohňostroje, bouřky, střelby)

Strach je velmi silná emoce, se kterou máme hodně problémů i my lidé. Překonáváme ji ale podstatně snadněji. Esence proti strachu pomůže vašemu čtyřnohému parťákovi této emoci postupně odolávat. Důležité je také během bouřky, ohňostrojů a podobných situací, které se týkají nadměrného hluku, mluvit na vašeho mazlíčka běžným tónem. Musíte mu ukázat, že se nic neděje a hluk není nic strašného. Upoutejte jeho pozornost třeba na hračky.

Nechlácholte ho ani ho neutěšujte, protože tím mu dáváte najevo, že se děje něco divného (zvířátko si to spojí – páníček mluví divně, podřizuje se tomu hluku a bojí se, budu se bát taky).

Apatie a rezignace

S těmito emocemi se setkáme nejčastěji u starých pejsků a kočiček. Příznaky odhalíte docela rychle – váš miláček ztratil zájem o okolí. Přijdete z práce, otevřete dveře, ale nikdo vás nadšeně nevítá. Otevřete ledničku a váš čtyřnohý kamarád, který u ní byl skoro dříve, než vyslovíte slovo „lednička“, tam není a nezajímá ho to. Změňte to. Stáří nemusí být nudné. Naučte se společně užívat život na 110% i na „stará kolena“.

 

enlightened Máte doma staršího psa? Dopřejte mu kvalitní granule na míru psím seniorům.

 

Agresivní pes

Mazlíček vás miluje, o tom žádná. Ale miluje vás tak, že je agresivní na každého, kdo se k vám jen přiblíží? Pak něco není v pořádku. 

Agrese se může projevovat i tehdy, když má zvířátko za sebou špatné zkušenosti z minulosti. Pomozte mu proto na to zapomenout a uklidněte jeho mysl.

Nečekané události

Každého mazlíčka to někdy zasáhne. Něco nepředvídatelného, něco šokujícího, něco neočekávaného. Může to být třeba neplánovaná návštěva veterináře, stěhování nebo nový člen rodiny v podobě miminka. V takovýchto případech mějte po ruce první pomoc, která dokáže vašeho parťáka uvést zpět do klidu. Společně pak zvládnete nečekané situace levou zadní.

Bachovy esence pro psy a kočky

Jak svému psovi neb kočce podávat Bachovy esence?

Dávkují se po 4 kapkách. První variantou je nakapat je vašemu miláčkovi do vody. Druhá, která je rychlejší a účinnější je, kápnout je na piškot, u kočky na nějaký pamlsek nebo na tlapku, kterou si pak olíže.

Kdy se u mazlíčka dostaví účinek?

Stav vašeho mazlíčka se zlepší prakticky ihned nebo během několika dnů. Délka užívání záleží na vás, zda potřebujete společně překonat krátkodobý či dlouhodobý stav. Ve většině případů vymizí symptomy úplně.

Velkou výhodou Bachovek je ta, že je nemožné se jimi předávkovat, nejsou návykové a nemají žádné vedlejší účinky.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak udělat svého psa šťastným jedním pohlazením

Díky čemu se psům vylučují endorfiny? A proč ho 30 sekund dobrého drbání za ušima dostane do rauše?

7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu naopak vyhnout

Lososový olej je nejprodávanější doplněk stravy našich psích parťáků. Ale víte, proč ho páníčci svým hafanům vlastně dávají?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru