25. Říjen 2016

7 důvodů proč adoptovat psího seniora aneb Starého psa novým kouskům naučíš

Je vůbec na světě něco roztomilejšího něž štěně? Ten malý chlupatý obláček se čtyřma nožkama, co vám rozkouše boty, počůrá novou sedačku, poblinká koberec a do ucha udělá druhou dírku na náušnici.
 

Ale kromě chlupatých obláčků jsou na světě i dospělí a starší psi bez domova, kteří na vás se srdcem plným lásky čekají v útulku. "Adopcí staršího psa nezměníte celý svět, ale svět toho psa se změní navždy."
 

1. Zachráníte mu životJak a proč adoptovat starého psa?

Jsme dospělí lidé a nebudeme si povídat pohádky. Co se stane se staršími psy, které si nikdo včas neadoptuje? Jsou první, kdo dostane eutanázii. Adopcí psího seniora mu zachráníte život a otevřete mu dveře do nového života v novém domově s lidmi, kteří o něj budou pečovat s láskou. 
 

2. Starý nebo mladý - všichni potřebují domov a milující rodinu

Představte si svou vlastní rodinu. Zaslouží si vaše dítě víc lásky než babička? V žádném případě. Oba dva tvoří ten pevný celek jménem rodina. Oba dva milujete. Stejně je to i u psů. Starší pes si zaslouží vaši lásku stejně jako malé štěně.'
 

3. Staří psi nejsou problémoví rváčí, ale klidní společníci

Předsudky jsou out! Že jsou dospělí psi v útulku, protože byli agresivní nebo na někoho zaútočili? Kdepak. Dospělí psi jsou v útulku, protože měli v životě smůlu. Do jejich rodiny se narodilo mimino s alergií, páníčci se museli stěhovat a nemohli ho vzít s sebou nebo přišli o práci a psa už si prostě nemohli dovolit. 
 

4. Jsou vycvičení a rozumí základním povelům

Většina starších psů je svými původními majiteli slušně vycvičena a jsou zvyklí reagovat na základní povely jako je "sedni", "lehni", "zůstaň", "ke mně" a podobně. Adopcí staršího vycvičeného psa ušetříte moře času, energie a nervů.

enlightened Už doma psího seniora máte? 

Špičkové krmivo, které mu umožní prožít život plný energie a bez bolesti kloubů najdete TADY.
 

5. Starého psa novým kouskům naučíš

Často srovnáváme psy a lidi. Dospělého může novým kouskům nenaučíš, ale dospělého psa určitě ano. Dospělý muž si žije po svém, dospělý pes se dokáže skvělě soutředit na výcvik. Jsou dospělí muži stejně chytří jako mladí muži? Nevím... Dospělí psi jsou ale zaručeně stejně chytří jako psi mladí. 
 

6. S dětmi si hrají, páníčkum rozumí 

Jsme lidi, máme oči a taky je používáme. Štěně je na první pohled roztomilé, a tak si ho z útulku berou zájemci častěji. Ovšem kdyby naše oči viděli hlouběji do duše, odnášeli bychom si z útulků psí dospěláky a starší psi. Dospělí psi vám nebudou rozkousávat boty a čůrat na sedačku. Už dávno ví, jak se chovat ke svým páníčkům a mnoho z nich má rádo nejen své páníčky, ale také jejich děti. 
 

7. Věrný společník od prvního okamžiku

Od prvního okamžiku bude vaším parťákem na procházky, kámošem při lenošení u televize i ostražitým nočním hlídačem. Když adoptujete štěně, získáte mimino, kterému se budete muset naplno věnovat.
 

heart "Pomáhat může každý, stačí jenom chtít",

je heslo spolku Pes nejvěrnější přítel. Psím sirotkům z tohoto spolku plníme pupky kvalitním krmivem. Je mezi nimi i váš budoucí věrný přítel a parťák? 

Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

10 fází rodinného soužití se psem

Často si myslíme, že my jsme páni domácnosti, ale nejsou to ve skutečnosti naši mazlíčci?

Co by měl vědět každý, kdo chce adoptovat psa z útulku či azylu

Adopcí z útulku či azylu nejen zachráníte psího sirotka, ale také vstupem nového člena do vaší rodiny ponesete velkou zodpovědnost.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru