Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
24. Březen 2016

9 odpovědí na vaše nejčastější otázky ohledně krmení štěňat

1. Co dělat, když štěně odmítá ve svém novém domově přijímat potravu?

 

Nemějte strach. Toto se může opravdu stát téměř každému. Proč? V životě štěňátka totiž nastala veliká změna - odešlo od sourozenců i od maminky a najednou je s naprosto cizími lidmi v neznámém prostředí. Pokud je ale štěně od chovatele dobře socializováno, tak by určitě nemělo projevovat bázlivost a mělo by být naopak se svou novou rodinou kontaktní. 

Co dělat, když štěně nechce jíst? 

Vytvořte štěněti režim. Zkuste mu přidělit jedno dané místo, kde ho u jídla nebude nic rušit, a podávejte mu krmivo až po hraní. Nikdy štěně nekrmte bezprostředně po jeho probuzení. Nechejte jej vyvenčit, pohrát si venku nebo doma a pak mu teprve podejte misku s jídlem. 

 

Štěňátko stále krmení nepřijímá? Máte psího mlsouna a je nutno sáhnout po malém zpestření stravy. Kupte kvalitní masovou konzervu, malou lžičku rozmíchejte s vlažnou vodou a zamíchejte ji do granulí. Tím štěňátko navnadíte a krmivo mu zachutná. Dochucování pak postupně snižujte až na nulu, aby si příliš nezvyklo, že k suchým granulím dostane vždy ještě něco navíc. 


 

 Vybrat krmivo na míru

2. Co dělat, když chci změnit krmivo, kterým štěně krmil chovatel?

 

Často se stane, že chovatel krmí značkou, která je z vašeho pohledu méně kvalitní a vy byste chtěli štěněti raději dopřát kvalitnější krmivo. To je samozřejmě dobře, ale přechod neuspěchejte. Vezměte si od chovatele krmivo alespoň na 1 týden. V krmení by neměl nastat šok hned po příjezdu do nového domova.

 

Alespoň 2-3 dny ponechte štěněti krmivo od chovatele a pak postupně začněte do každé dávky přimíchávat krmivo nové. Míchání krmiv by mělo trvat tak dlouho, jak velký kvalitativní skok jste mezi krmivy udělali. Míchejte ale určitě 7-10 dní.

 

3. Mám štěněti granule před krmením namáčet?

 

Proč namáčet štěněti granule?

Pobavte se s chovatelem. Pokud je štěně zvyklé na suchou stravu, tak namáčet nemusíte. Pokud vám chovatel sdělil, že štěně jí zatím jen namočené, tak namáčejte, ale postupně přejděte na suché krmení.

Nemusíte mít strach, že by mělo štěně málo tekutin. Vždy krmivo bohatě zapije. Platí obecné pravidlo, že štěňátka pijí i 5x častěji než dospělí psi, takže zde není důvod k obavám. Pokud máte opravdového hltavce, který granulky polyká a vůbec nekouše, tak je dobré mu je trochu namočit (ne rozmočit), aby ho to v jídle trochu zpomalilo.

 

4. Mám přidávat štěněti do krmiva nějaké doplňky stravy?

 

Někteří majitelé štěňátek kupují levné krmivo a pak utratí další balík peněz za to, aby štěňátku dokoupili kdejaký přípravek a doplněk stravy. Pokud kupujete opravdu kvalitní krmivo, tak není potřeba nic navíc doplňovat. Pokud nemá samozřejmě štěňátko nějaké zdravotní potíže a veterinář neurčí jinak.

 

yes Pozor! Výjimku mohou tvořit štěňata velkých a obřích plemen, kterým je vhodné přidávat kloubní výživu, podporující správnou funkci pohybového aparátu.

5. Jak je to s prospěšností lososového oleje u štěňat?

 

U štěňátka po něm sáhněte opravdu jen v případě nutnosti – k dochucení krmné dávky, při problémech s kůží nebo srstí apod. Je důležité si uvědomit, že olej je tuk a jeho nadměrná přemíra nabourává správnou denní dávku živin. Může tak dojít zbytečně k řidší stolici štěněte, anebo k rychlejšímu nabírání na hmotnosti. Takže u štěňátka je více než důležité dodržovat přesně stanovenou denní krmnou dávku.

 Lososový olej pro psy a štěňata

enlightened Chcete vědět, kdy dávat lososový olej, až vaše štěně vyroste? Ponořte se do článku 7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu vyhnout.

6. Je nutné u štěněte hlídat množství pamlsků?

 

Ano, na to opravdu pozor. Štěňátka mají poměrně malý objem žaludku a pokud je budeme přes den nepřiměřeně ládovat pamlsky, tak se může stát, že vám začne odmítat krmivo. Proto jako pamlsek můžete podávat klidně granulky nebo opravdu promýšlejte, co a v jakém množství mu dáte. Žravějším pejskům to tolik nevadí, ale i tak by nemělo docházet k jejich překrmování. Jako nejvhodnější pamlsek bývá označováno kvalitní sušené maso pokrájené na menší kousky.

 

7. Co dělat, když štěně nespořádá celou krmnou dávku, kterou má dostat?

 

Pokud vám štěně při každém krmení nechá pár granulek v misce, tak nepropadejte panice. Prostě snědlo, kolik potřebovalo a zbytek nechá být. Určitě mu misku nenechávejte na později, zejména když krmivo namáčíte. A i z důvodu kontroly mu nenechávejte NIKDY misku s jídlem po celý den, abyste měli přehled o tom, kdy se štěně najedlo, a abyste mohli dodržovat klidový režim po každém krmení, což je nejméně 30 minut. Důvodem je snížení rizika torze žaludku. Prostě další dávku krmiva dostane štěně až při dalším krmení.

 

8. Co dělat, když má štěňátko průjem?

 

Moje štěně má průjemJe velká pravděpodobnost, že nastala dietní chyba - štěňátka snědí venku téměř vše, na co přijdou. Dietní strava tuto chybu během 24 hodin napraví. Uvařte štěňátku kuřecí maso, mrkev a rýži (nebo brambory - ty vždy rozšťouchejte) a podávejte zhruba každé 2 hodiny (malou lžičku, u většího plemene větší lžíci). Zakupte v lékárně nebo u veterináře probiotika a hlídejte, zda štěně dostatečně pije – u průjmu může u štěňátka dojít k velmi rychlé dehydrataci. Pokud nedojde ke zlepšení do 24 hodin, tak navštivte veterináře. Pokud se jedná o opravdu tekutou stolici, okamžitě nasaďte dietu. V případě, že je štěně apatické, má teplotu nebo odmítá pít, okamžitě s ním běžte k veterináři.


 

Dalším a velmi častým projevem průjmu nebo špatného zažívání u štěněte mohou být parazité. Hlídejte si pravidelnost odčervování. Štěňátka venku snědí, na co přijdou, riziko parazitárního napadení na ně tak číhá všude. Některé parazity dokonce nevyhubí obyčejné tabletky, například giardie bývají velmi rezistentní. Proto, pokud vaše štěně trpí častými průjmy a špatným zažíváním, si nechte raději udělat koprologické vyšetření u veterinárního lékaře

9. Jaké kvalitní krmivo pro štěnata doporučují naší čtyřnozí zákazníci?

 

Pokud hledáte to nejlepší krmivo právě pro vašeho štěněcího mazlíčka, připravili jsme pro vás několik tipů, které sami považujeme za tu nejlepší volbu pro správný vývoj a růst vašeho štěňátka

Krmiva bezobilná

vhodná pro pejsky s alergií na obiloviny a pro ty, kteří preferují krmení bezobilnými krmivy

Krmiva s nízkým obsahem kvalitních obilovin

Krmiva vhodná pro krmení vícepočetné smečky, chovatelské stanice

a pro lidi, kteří hledají kvalitní krmivo za rozumnou cenu


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

3 kroky první pomoci pro vašeho psa, kterými mu zachráníte život

Bolí to, ale může se to stát i vám. Jak správně oživovat svého psa v krizové situaci? Stačí se naučit tři důležité kroky a nepanikařit.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru