Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
16. Červen 2019

Jak odnaučit štěně kousat nábytek, ruce a další věci

Pořídili jste si domů nového člena rodiny – malé, skotačivé a trochu bojovné štěně, které vám hned první den rozškubalo bačkory, zničilo čalounění nebo koberec a ve své demoliční vášni pokračovalo i po několika týdnech společného soužití? Je jen na vás, abyste svého malého drobečka této záškodnické činnosti odnaučili. Je třeba zvolit správnou výchovu, připravit si pořádnou porci motivace a hlavně trpělivost.

Proč štěně kouše? Zkusme si na tuto otázku odpovědět a pochopit důvody jeho počínání.

Štěně kouše i z důvodu, že mu rostou zoubky. Poznejte příčinu, než začnete kárat.

1. Jde o přirozené chování

Zařezává vaše štěně své ostré zoubky do všeho, co se mu zrovna namane? Rafne vás do ruky, když jej hladíte nebo při společných hrátkách?

Váš miláček neví, jak si hrát, aniž by vám ubližoval. Snažte se ho naučit, co je špatné a správné. Kousání je pro něj přirozená činnost, pomáhá mu prozkoumávat vše, co jej zajímá. Stále objevuje nové věci a zkouší, co si může dovolit. Je to jako s malým dítětem, které strká různé předměty do pusy nebo je olizuje. Štěně je nejdříve očichá a poté se snaží do nich zahryznout.

Rozptylte parťákovu pozornost kostičkou nebo oblíbenou hračkou, která mu ňafání do rukou nebo různých předmětů vynahradí. Pokud štěně nachytáte při lumpárnách, důrazně mu povelem „fuj” sdělte, že se to nedělá. A když přestane určitou věc cupovat, pochvalte ho a dejte mu třeba pamlsek.


enlightened​ Chováte štěně v bytě? 
Zjistěte v našem dalším článku, jak jej naučit vykonávat potřebu venku. 

 

2. Parťáka trápí růst nových zubů

Má váš chlupatý drobeček stále potřebu do něčeho hlodat? Je jeho kousání ničivější než obvykle? Štěňata žvýkají takřka cokoliv, co se jim dostane do tlamičky a to nejvíce v období, kdy se jim prořezávají zuby. Z dlouhé chvíle pak padnou za oběť jakékoliv boty nebo se třeba vrhají na dřevěné nohy od stolu a židlí. Avšak ničit nábytek nebo věci hafan nemusí. Stačí pořídit vhodnou hračku ke žvýkání – nejen, že zabráníte likvidaci domácnosti, zároveň pomůžete štěněti ulevit od bolesti. Výbornou volbou pro období prořezávání zubů jsou gumové hračky nebo i jiné žvýkací věci pro psy, protože jsou pevné, bezpečné a mají dlouhou životnost.

Kouše vaše štěně nábytek? Dopřejte mu dostatek hraček, které mu budou pomáhat při přezubování.

3. Nudí se a vymýšlí lotroviny

Pochopte, že váš pejsek dokáže spoustu věcí. Ale zabavit se sám, ležet klidně v pelíšku a čekat, až si jej všimnete – to je pro něj náramná otrava. Začne se nudit a vám pravděpodobně z jeho konání nastanou trampoty. Pokud parťákovi chybí z vaší strany dostatečná pozornost nebo nemá ve své blízkosti různé hračky, na kterých by se vyřádil, tak začne kousat do všeho, co mu přijde do cesty.

Rozptylte mazlíčka hrou, házejte mu míček a naučte jej aportovat. Jednoduše – poskytněte svému malému štěňátku spoustu možností k tomu, aby se mohlo zabavit.

..

heart Je jen na vás, jak se ke kousání štěňátka postavíte a jaké hranice stanovíte.
Vaše společné aktivity jsou důležité pro vzájemné vytvoření pevného vztahu, myslete na to.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak naučit spát psa v pelíšku?

Rady a tipy, které vám mohou pomoci správně vycvičit hafana, aby se naučil co nejdříve spát v pelíšku.

Zvířecí parťák v rodině: Jak poprvé seznámit kočku nebo psa s dítětem?

Pes a dítě, kočka a dítě – jak na první kontakt? Přečtěte si správný postup při jejich prvním seznámení.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru