18. Duben 2016

Chcete mít šťastného psa ve skvělé kondici? Začněte společně běhat

Váš pes jen ten nejlepší parťák pro společné běhání

Běhání se psem není jen dobrý způsob, jak zůstat fit, ale je to hlavně skvěle strávený čas po boku vašeho chlupatého miláčka. Nadýcháte se čerstvého vzduchu a užijete si společné zábavy plnými doušky. Ovšem před tím, než si zavážete tenisky a vydáte se na společnou cestu za skvělou kondicí, přečtěte si následující rady a užijte si běh na 110 procent!

Běhání se psem

Sprinter nebo šnek? Záleží na plemeni vašeho chlupáče

Každá psí rasa je jiná, každá má své vlastnosti a každá má také jiný vztah k běhání a pohybu vůbec. Středně velká, velká a obří plemena jsou obecně velmi dobrými společníky při běhání. Mají velkou výdrž a v rychlosti vám budou silnou konkurencí. Naopak malá plemena nejsou tak dobrými běžci. Ovšem co pes, to originál. I na první pohled lenivý buldoček může mít duši spritnera. Před prvním během si zjistěte co nejvíce informací o plemeni vašeho psa. Když budete předem znát výdrž svého parťáka, jogging si spolu oba báječně užijete.

Začínejte na krátkých tratích a uběhnete maraton

Nepokoušejte se hned trhat běžecké rekordy. První den se proběhněte jen kolem domu, druhý den společně proklusejte pár okolních ulic a třetí den zaběhněte zase o kus dál. Posouvejte hranici svých možností a za pár týdnů zjístíte, že vy a váš pes společnněte doběhnete kamkoliv.

Voda nad zlato

Vždy si s sebou vezměte dvě lahve vody – jednu pro vás a jednu pro vašeho zvířecího parťáka. Při běhu si dělejte pravidelné zastávky na pití. Pohlaďte svého psího miláčka, oba se dostatečně napijte a chvíli se kochejte krajinou. V teplých dnech běhejte poblíž jezera či řeky, kde se může váš pes příjemně ovlažit nebo si trochu zaplavat.

enlightened Víte, jak se v teplých dnech starat o vašeho psa, aby přežil horké léto bez úpalu ve zdraví? Ponořte se do článku ZDE.

Žádná odřená kolena, žádné pošlapané packy

Po celou dobu běhu mějte svého chlupáče vždy na jedné straně. Během procházek jej naučte chodit u jedné z vašich nohou a když to zvládne bez jakýchkoliv problému, začněte běhat. Tato technika zabrání tomu, aby vám pes podrazil nohy. Můžete si užívat rychlého běhu beze strachu, že svému malému sportovci šlápnete na packu či jej kopnete. Bez obav se spolu rozběhněte a buďte volní jako ptáci!

 

Kamarádi do deště

„Bolí mě kolena, asi bude pršet.“ Někteří z nás jsou rosničkami sami o sobě, ale to nestačí. Sledujte podrobnou předpověď počasí a podle toho naplánujte čas a trasu každého vašeho běhu. Vám možná nevadí běhání ve 30°C, ovšem nezapomínejte, že váš pes má hustou srst a běhání ve vysokých teplotách pro něj může být hrozné utrpení. Když je naopak zima a vy se radši zahrabete do peřin, váš pes bude běh v chladnějším počasí milovat. Zkuste to - studený vítr vás bude oba pohánět vpřed a budete lámat rekordy.


heart Teď si obujte tenisky, zkontrolujte předpověď počasí a vyražte společně objevovat svět. Doběhnete na nová místa. Budete jako dva tuláci uprostřed krajiny, které spojuje výborná kondice a láska.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Co by měl vědět každý, kdo chce adoptovat psa z útulku či azylu

Adopcí z útulku či azylu nejen zachráníte psího sirotka, ale také vstupem nového člena do vaší rodiny ponesete velkou zodpovědnost.

Odhalte tajemství psích očí

Naučte se rozumět svému psovi a přestaňte podléhat psím očím.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru