8. Leden 2016

Jak zamezit průjmům a zvracení i bez drahých léků?

Možná, že i vy se právě potýkáte u svého pejska s potížemi se zažíváním. Možná, že i vy si kladete otázku, co máte udělat lépe, aby pejska netrápily opakované průjmy, nechutenství a následná ztráta hmotnosti. A možná, že vašeho pejska nic takového netrápí, ale přesto si položte otázku, zda ho krmíte opravdu zdravě a jestli se současný způsob krmení neprojeví v pozdější době na jeho zdraví.
 

Zdravý životní styl je i pro psy

Věnuji se chovu zlatých retrívrů již několik let a za tu dobu už jsme odchovali několik vrhů. Mám kolem sebe spoustu kamarádů chovatelů a pejskařů. Všichni z nich chovají a krmí své pejsky dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. I já tak samozřejmě činím. Je tomu už dlouho, co jsem pochopila, že zdravý životní styl a hlavně správné stravování není „in“ jen pro lidi, ale také pro naše čtyřnohé kamarády. Protože oni jsou závislí pouze na tom, co jim do misky předložíme. Za tu dobu jsem pochopila, že každý pejsek je jedinečný - a to platí i pro jeho zažívání. Na trhu existuje celá řada krmiv, až má člověk pocit, že si nemůže vybrat to nejlepší pro svého pejska. Omyl. Právě díky velkému množství, můžeme vybrat to správné krmivo přímo na míru zažívání a potřebám našeho psa.
 

Zdravý pes bez zažívacích potíží nebo nový mobil?

Zdravý životní styl pro psy s pomocí kvalitních granulí.

Spousta lidí argumentuje, že jejich psovi nic není, a tak není potřeba měnit krmení za dražší. Nejen že nemají pravdu v tom, že pejskovi nic není, ale obvykle se pletou i v těch financích. Z vlastní zkušenosti takových případů znám celou řadu. Jedna moje kamarádka si přivezla štěně německého ovčáka. V chovatelské stanici jí doporučili značku krmiv, na které je štěně zvyklé, a tak s ním krmila. Pejsek rostl, ale měl neustále zažívací obtíže, průjem a občasné nechutenství. Po nasazení diety se vždy srovnal, ale po návratu na granulovanou stravu se po pár dnech jeho stav opět zhoršil. Když se situace nezměnila ani po 3 měsících strávených návštěvami u veterinárního lékaře, tak mi kamarádka zavolala a chtěla radu. Podělila se se mnou o značku krmiva, kterou pejskovi kupuje a společně jsme to rozebraly. Po zjištění, že pejska krmí šrotem, byla v šoku. Pytel granulí stál nějakých 200 Kč za 15 kg, takže na první pohled velmi výhodná cena, ale obsah se ke kvalitní stravě ani nepřiblížil. Art byl krmený velkým množstvím nespecifikovaných obilovin a rostlinných tuků zcela bez obsahu jakéhokoliv masa. Navrhla jsem změnu krmiva na Bewi Dog Junior, které je vhodnější, má větší podíl masa s trochou kvalitních obilovin, obsahuje probiotika a jiné tělu prospěšné vitaminy. Artík se během 14 dnů dal dohromady, byl veselejší a plný energie. Kamarádka měla velkou radost. Sice tenkrát ušetřila na krmivu, ale veterinář ji stál 10x více než balení kvalitního krmiva na měsíc.
 

Když pominu to, že v podstatě nevíme, co krmivo přesně obsahovalo, tak mohla tímto způsobem Artíkovi zadělat na daleko horší zdravotní potíže, které by se projevily ve vyšším věku. Například cukrovka a následné oslepnutí, těžká obezita a následné pohybové potíže, získaná alergie, zhoršení imunity, onemocnění kůže a nadměrné línání jsou velmi častým důsledkem krmení těmito levnými krmivy. A i když se momentálně pejsek zdá v pořádku, nikdy nemáte záruku, že tomu tak bude napořád. Navíc pak vámi ušetřené peníze pocítíte na návštěvách veterinárního lékaře.
 

Proč je častý průjem nebezpečný?

Důsledky častých zažívacích potíží mají vliv na fungování celého organismu. Dochází k rychlé dehydrataci, ze střev se vytrácejí veškeré důležité probiotické kultury, nedochází ke vstřebávání důležitých živin a tím pádem pejsek postupně ztrácí na hmotnosti – ubývá mu svalové hmoty. Tento opakující se stav pak může vézt až k vychrtlosti a narušování funkce dalších orgánů. Nehledě na to, že je pejsek vysílený a bez energie. V případě, že se stav opakuje, tak obvykle skončíme u veterinárního lékaře, a ne vždy je řešením pouze nasazení diety, ale často také antibiotik, protože se ve střevech může vytvořit zánět.
 

Příčin může být celá řada - dietní chyby, některé ze zákeřných bakterií, parazitů nebo právě nevhodné krmivo, případně i alergie, kterou si mohl pejsek vypěstovat díky nevhodnému stravování. Důvodem může být i jedna jediná složka v krmivu anebo jeho nevhodná konzervace.
 

Proč volit zdravou a kvalitní stravu?

Jak zamezit průjmu u psa i bez drahých léků?

Možná i vy krmíte svého pejska obdobným způsobem, ale nikdy není nic ztraceno. Je důležité se nebránit změně a koupit vašemu čtyřnohému kamarádovi zdravější stravu. Přirovnala bych to k tomu, jestli chodíte do fast foodu nebo do kvalitní restaurace. Po stravování ve fast foodu budete obézní a přilepí se na vás celá řada zdravotních potíží. Ale pokud se budete stravovat zdravě a z kvalitních surovin, budete se cítit lépe, plní energie a jistě se tím vyhnete brzké návštěvě lékaře.
 

Důkazem jsou celé řady spokojených hafanů (včetně mojí smečky), kterým jsem nasadila zdravé krmivo pro psy vyráběné z kvalitních surovin, které najdu v podrobném složení na balení od krmiva. A díky tomu vím, čím krmím. V naší smečce tak téměř vymizely veškeré zažívací potíže - když samozřejmě pominu občasné dietní chyby v případě, že se něčím sami obslouží na procházce. Ale díky zdravému zažívaní a velmi odolnému imunitnímu systému i tyto chyby zvládají bez větších obtíží a obvykle se nemusí nasazovat ani dieta.
 

Krmím značkou Best Breeder, která se vyrábí ve Velké Británii. Má velkou škálu příchutí a také několik speciálních receptur pro pejsky s konkrétními zdravotními obtížemi – obezita, alergie nebo nechutenství. Krmivo je velmi dobře stravitelné, takže žádné velké hromádky při venčení. Navíc je velmi chutné, takže vymetená miska je jistota. Díky obsahu probiotik, bylin a dalších tělu prospěšných látek je zaručeno dobré trávení, zdravá kůže a srst a také podpora pohybového aparátu.
 

Ještě si myslíte, že zdravá strava není právě pro vašeho pejska?

Obvyklou námitkou je, že je to drahé. Není. Kolikrát v přepočtu na denní krmnou dávku vás kvalitní granule vyjdou finančně úplně stejně jako levné nekvalitní, kde je nutné dávat vysoké krmné dávky, aby byla pejskovi zaručena dostačující denní dávka živin. Díky vysokým dávkám pak hrozí také torze žaludku. Když si navíc připočtete, že při krmení levnými krmivy může pejsek skončit s těžkým onemocněním, tak výdaje za veterináře pak obvykle předčí vaše očekávání.
 

enlightened Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utratili jmění? Dozvíte se ZDE.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Jak je to s obilovinami v krmivech pro psy?

Co znamená pojem "grain free" krmivo? Potřebuje pes obiloviny ke zdravému životu? A které obiloviny jsou ty nejkvalitnější?

Jak vybrat kvalitní krmivo, aniž byste za něj utráceli jmění

Dáte na reklamu nebo spoléháte na své znalosti? Zjistěte, co se píše ve složení malým písmem, jak vybrat krmivo pro citlivé psy a jak je to skutečně s tuky v krmivech.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru