Vaši čtyřnozí parťáci budou mít vždy co žrát. Nepřerušujeme provoz a odesíláme objednávky každý den.

5 důvodů, proč bychom měli usínat se svým čtyřnohým miláčkem

Pokud patříte k těm, co stále váhají, zda pustit svého čtyřnohého miláčka pod peřinu, nebo k těm, kteří si trvají na svých striktních pravidlech, že pes do postele zkrátka nepatří, věřím, že následující článek vás dokáže obměkčit a možná již tento večer budete usínat spokojeni vy i váš čtyřnohý kamarád.

Pokud se snažíte najít výmluvu pro svůj protějšek, proč by s vámi měl váš čtyřnohý kamarád usínat, nabízíme vám hned několik důvodů. 

Proč je skvělé usínat se psem?

1. Psí láska jako lék proti smutku a depresi

To, že pes je nejlepší přítel člověka a zároveň plnohodnotný člen rodiny, všichni pejskaři jistě vědí. Pes je ale také skvělý terapeut. Pokud váš pejsek leží vedle vás, je tomu pro to, že vás bezmezně miluje. Což je velmi důležité pro osoby, kterým láska v životě chybí. Zároveň, pokud se dotýkáme srsti psa, dokážeme se uklidnit, snížit naši tepovou frekvenci a zmírnit tak napětí a stres, který jsme v sobě během dne nahromadili. Ať už jste smutní, pod stresem nebo se jen potřebujete pomazlit, přizvěte do postele vašeho chlupatého kamaráda.

2. Pomohou nám rychleji usnout

Jestliže máte problém večer usnout, váš mazlíček by vám mohl pomoci. Někteří lidé s poruchou spánku tvrdí, že psí dýchání na ně působí jako ukolébavka. K lepšímu spánku vám také pomůže svižná procházka s vaším čtyřnohým mazlíčkem na čerstvém vzduchu a pár minut mazlení a hlazení těsně před spaním.

3. Psí srst hřeje lépe než peřina

Mnoho majitelů psů uznává, že právě kvůli hebké a hřející srsti spí se svým psem. A je jedno jestli se jedná o čivavu nebo dogu. Velkou výhodu mají majitelé větších psů s dlouhou a hustou srstí, do které můžete zabořit hlavu, jako do měkkého a huňatého polštáře. Psi mají obecně vyšší vnitřní teplotu než lidé, a tak nám mohou v chladných dnech posloužit zároveň jako takový chlupatý ohřívač.

4. Špičkový ochránce

Určitě znáte ten pocit, kdy se občas necítíte bezpečně, pokud spíte někde jinde než doma, nebo se před spaním díváte na strašidelný film. V našem mozku je od pravěku zakódováno, že ve spánku jsme nejzranitelnější. Jak se cítit bezpečněji? Pusťte psa k vám do postele. Víme, že by náš pes nikdy nedovolil, aby nám kdokoli ublížil, proto skutečnost, že ho máme hned vedle sebe, nám s dobrým usínáním pomůže. Stejně tak jako my, i psi se cítí bezpečněji, pokud nespí sami.

5. Někdy si to zkrátka zaslouží

Byli jste na týdenní dovolené a pejska vám hlídala sousedka? Váš pes jí doma nic nezničil a při venčení poslouchal na slovo? Když se konečně otevřou dveře, skáče až ke stropu a olizuje vás, jako by vás rok neviděl? No tak, dneska si váš pejsek jednoznačně zaslouží psí dobrotu a usínat společně s vámi.

Proč vůbec psi chtějí spát s námi v posteli?

Je tím ohroženo naše postavení vůdce? Někdy se pes může snažit převzít roli vůdce smečky tím, že se snaží zaujmout to nejlepší místo. Ať už jde o nejlepší místo v naší posteli nebo v kuchyni, kdy kvůli němu nemůžeme otevřít ledničku, měli bychom mu vždy ukázat hranice. Pokud tyto, námi stanovené hranice poruší, napomeňte ho a pošlete na své místo, aby věděl, že šéfem jste tady stále vy.  

Řeč těla psa podle polohy, ve které spí,

nám o jeho pocitech mnohé napoví:

Během spánku se na vás tiskne. Váš pes vám dává najevo, že je stále s vámi a že se nemusíte ničeho obávat. Zároveň vám tím ukazuje, jak vás zbožňuje a jak je mu dobře ve vaší těsné blízkosti.

Na zádech s packami nahoru. Takhle spí psi především v letních měsících, kdy jim je velké teplo a snaží se ochladit.

Břichem nahoru a nohy roztažené do praku. Tahle poloha signalizuje největší slast a blaho. Pokud leží pes tímto stylem, naprosto důvěřuje lidem ve svém okolí a spánek si užívá plnými doušky.

Schoulený do klubíčka. Pokud spí pes stočený do šnečí ulity, znamená to, že je velmi unavený a nepřeje si být rušen.

Hlavou nebo celým tělem na vašem polštáři. Váš pes má pocit, že této domácnosti velí.

I přesto jste rozhodnutí, že postel patří jen vám a vašemu partnerovi?

V tom případě vyberte svému chlupáči nějaký báječný pelíšek nebo lehátko pro zdravá klouby 

a nezapoměňte na pohlazení na dobrou noc. wink