1. Duben 2016

6 potravin, kterých byste se měli při krmení psů vyvarovat

My všichni, kdo milujeme své psy, jsme více či méně často nuceni čelit škemrání a loudění našich mazlíčků během našeho vlastního stravování u jídelního stolu. Těm, kterým se zatím odolávat příliš nedaří, jsou určeny následující řádky. Vám všem zodpovědným majitelům psů pak připomenou důležité informace, které by vám měly pomoci při úspěšném odmítání psího žadonění.

 

Především je třeba mít vždy na paměti, že kvalitní krmivo pro psy bývá speciálně vyvinuto tak, aby uspokojilo všechny potřeby organismu vašeho psa na jeho komplexní výživu. Vaše, byť jediné, uklouznutí, kdy během svého vlastního oběda neodoláte smutným psím očím, totiž může docela vážně narušit nutriční rovnováhu vašeho pejska - a potenciálně mu být dokonce vyloženě nebezpečné.

 

Na co si dát největší pozor?

 

Mějte proto alespoň pro začátek na paměti těchto šest druhů potravin, kterých byste se měli při krmení vašeho psa rozhodně vyvarovat, a jeho loudění razantně a důsledně odmítat:

 

1.      TOXICKÉ POTRAVINY

 

Nikdy nekrmte svého psa čokoládou, cibulí, makadamskými ořechy, rozinkami nebo hrozny. Pokud se náhodou stane, že váš pes v nestřeženém okamžiku spolyká větší množství některé z těchto potravin, na nic nečekejte a vezměte jej okamžitě k veterináři.

 

2.      SLADKOSTI

 

Má váš pes rád sladké? Rozhodně mu nedopřávejte potraviny, které jsou příliš bohaté na cukry, jako jsou např. dorty, cukroví, koláče nebo zmrzliny. Musí si prostě nechat zajít chuť. Jinak si zahráváte s jeho rychlým tloustnutím a obezitou i se všemi souvisejícími následky.

 

3.      MASTNÉ A SMAŽENÉ POTRAVINY

 

Vyvarujte se krmení svého psa příliš tučným masem, které je dochuceno speciálně pro váš vlastní jídelní stůl a určeno výhradně pro lidskou spotřebu. Vyhněte se tedy zejména krmení psa soleným a kořeněným masem, ale také jakýmikoliv smaženými potravinami.

 

4.      MALÉ KOSTI

 

Podáváním malých rybích, kuřecích a krůtích kostí vystavujete svého psa nebezpečí udušení. Tyto křehké kosti také velmi často způsobují mechanické poškození hrdla.

 

5.      NEDOSTATEČNĚ ZPRACOVANÉ MASO

 

Syrové rybí nebo syrové kuřecí maso určené k lidské spotřebě mohou obsahovat bakterie, které psům škodí. Podávání těchto druhů syrového masa je bezpečné, pouze když toto maso pochází z důvěryhodného zdroje a je vyráběno s potřebnou péčí. Kvalitní syrová krmiva jsou zpracovávána pomocí technologie na bázi vody s názvem High Pressure Processing (HPP). Během výrobního procesu jsou zlikvidovány patogenní bakterie, což činí krmivo bezpečným jak pro psy, tak pro vás, když s tímto masem manipulujete.

 

6.      KOŘENĚNÁ JÍDLA

 

Kořeněné jídlo může vašemu psovi kromě dalších zdravotních potíží způsobovat nepříjemné podráždění žaludku.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

BARF - Na co si dát pozor?

Flákota masa je pro psa sice to pravé, ale nezapomeňte vitamíny! Přečtěte si, na co by si všichni BARFaři měli dát pozor.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru