7 věcí, ve kterých jsou si děti a štěňátka podobná

1) Poslintají všechno, co jim přijde do cesty

Ano, děti i štěňátka v začátcích svého života hodně slintají. Nic před nimi nezůstane suché. V domě najdete poslintané hračky, oblečení, někdy i nábytek. Ale co… Utřeme to a jde se dál. Život je moc krátký na řešení nedůležitých věcí smiley

2) Hračka sem, hračka tam

Chceme se posadit na gauč k televizi – "upss" přisedneme hračku. Spěcháme ráno do práce – "au" zakopneme o hračku. Jdeme se osprchovat – šlápneme na hračku (pozor na lego, po porodu neexistuje snad větší bolest než šlápnutí ne lego angry). Hledáme ve spodní části naší skříně oblečení – „jééé, hele, hračka“. Hračky jsou prostě všude. U dětí je výhoda, že jsou schopné si ty hračky aspoň po sobě uklidit.

3) Jejich zdraví je pro nás důležité

Méně cukru, více bílkovin, vlákniny, vitamínů. Záleží nám na tom, aby se naše dvounohé i čtyřnohé ratolesti stravovaly zdravě, protože je to důležité pro jejich správný růst a vývin.  

 

4) Je to o rutině

Aby byl život s dětmi i štěňaty jednodušší, je třeba je naučit základnímu dodržování pravidel, aspoň co se týká spaní a jídla. Vymezíme jim čas pravidelný čas na snídaně, svačiny, obědy i večeře. Po večerníčku se jde spinkat. Pokud se dětem spát nechce, můžeme jim číst pohádky. Pokud se nechce spát štěňátku, máme taky své malé triky wink

5) Sociální sítě mají žně

Jak štěňátka, tak děti jsou velmi fotogenické. Facebook, instagram a jiné sítě žijí fotkami našich malých miláčků. Mnohdy je nafotíme i při zajímavých činnostech nebo událostech, o které by byla škoda ošidit své přátele.

6) Procházky trvají věčnost

Děti i štěňátka milují procházky, hlavně v pěkném počasí (ale co si budeme povídat – i kaluže jsou lákavé, že? devil ). Mrňousci se ale nechají lehce rozptýlit – děti zahlédnou hřiště na hraní, pak rybníček, hračkářství…. Čtyřnohé děti to stejné – vidí jeden strom, druhý strom, kočku, ptáčky v parku, u křoví se musí pohrabat v hlíně. A výlet se časově protáhne.

7) Milujeme je takové, jaké jsou

Jsou nepředvídatelné, nápadité, hravé, roztomilé, občas nám lezou na nervy, ale jsou naše a my je bezpodmínečně milujeme za každých okolností. Navíc nám svou lásku dokážou oplácet každý den. Život je díky nim pestřejší a hezčí.

heart

Terézia Londáková