18. Listopad 2018

Jak vybrat své kočce vhodné jméno?

Kočky jsou společnicemi člověka už několik tisíciletí. Povedlo se jim získat náklonnost nejenom běžných lidí, ale také králů či dokonce mocných faraonů, kteří čtyřnohé šelmy uctívali jako vtělení bohyně Bastet.

A jako taková stvoření si zaslouží jméno, které vystihne jejich osobnost a bude je hrdě provázet životem.

Inspirace na kočičí jména

Kde vzít inspiraci na kočičí jméno?

Vyberte vhodné jméno pro kočkuMáte doma malého zachráněnce nebo plánujete vzít kočku z chovatelské stanice? Ať už je původ vaší šelmy jakýkoliv, tak finální volba, jak jí budete říkat, je vždy na vás. Kočka s průkazem původu k vám dojde s rodným jménem podle vrhu, které si můžete upravit dle sebe pro domácí využívání. Podle čeho se rozhodnout?

Máme pár záchytných bodů:

  • Zbarvení srsti – i barva kožíšku vaší kočky poradí, jak ji vhodně pojmenovat. V kurzu jsou stále Čertíci, Snížci nebo třeba Zrzci.
  • Kalendář – stejně jako lidé nebo psi, tak i kočky mají svůj jmenný kalendář. V klidu si ho projděte a vybírejte! Každý den se vám objeví minimálně jedno vhodné oslovení.
  • Lidská jména – proč vymýšlet další jména, když je spousta pěkných v lidském kalendáři? Mrkněte se do něj a usnadněte si hledání. 
  • Božstvo – kočky jsou už od starověkého Egypta uctívány jako vtělení bohyně. Inspirujte se při výběru jména mezi Bohy a dejte své šelmě prostor ukázat i ve svém jménu její důležitost.
  • Filmy a seriály – máte v oblibě asgardského krále Thora nebo třeba Aryu z Her o trůny? Pojmenujte po nich svou šelmu. 
  • Pohádková jména – oslovení z dětských pohádek ocení především vaše malé ratolesti, nechte se u nich inspirovat a vyberte pro koťátko jméno, jako má třeba kocour Mikeš, zelený obr Shrek nebo růžová modelka Barbie.

Na co brát ohled při volbě jména pro kočku

Stejně jako u psích jmen je důležité, abyste pro svou šelmu vybrali zvučné jméno, které má ideálně jen dvě slabiky. Váš nový mazlík totiž nerozumí slovům, ale jejich tónu. 

Zvykněte kočku na nové jménoNejoblíbenější kočičí jména v České republice

Velmi často se můžete stále setkat s jednoduchým Micko, Mikeši, Lízo, Mourku nebo třeba Číčo. Ačkoliv se jedná o pěkná jména, zkuste vymyslet pro své mazlíky originálnější oslovení, aby vaše kočka s jistotou věděla, že mluvíte právě na ni. Mezi další oblíbená kočičí jména se řadí Princ, Garfield, Barbie nebo třeba Hamlet. 

Jak zvykat kočku na nové jméno?

Je to jednoduché – říkejte své kočce jejím novým jménem co nejčastěji. Zvláště v případech, kdy si ji k sobě voláte na krmení, mluvíte s ní nebo si společně hrajete

heartA jak se jmenuje vaše kočka? Napište nám to do komentářů.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Zvířecí parťák v rodině: Jak poprvé seznámit kočku nebo psa s dítětem?

Pes a dítě, kočka a dítě – jak na první kontakt? Přečtěte si správný postup při jejich prvním seznámení.

4 přírodní oleje pro kočky + tip, jak je podávat, pokud jim nechutnají

Pelichá vaše kočka všude, kudy chodí? Má na těle lysá místa? Nebo ji trápí zažívání? S těmito a dalšími potížemi vám pomůžou přírodní oleje.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru