Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
28. Březen 2017

Předcházejte onemocnění ledvin: Patří mezi nejčastější příčiny úmrtí mazlíčků

Ledviny si můžeme představit jako filtr či síto, jež odstraňuje odpadní látky z krevního oběhu. Jestliže dojde k ucpání většího počtu otvorů v sítu, začnou se v těle hromadit toxiny. 

Příznaky onemocnění ledvin se však začínají u zvířete projevovat až v době, kdy jsou ledviny poškozeny ze 75 %

K ledvinovému selhání u psů a koček může dojít z těchto důvodů:

  • genetická dědičnost typická pro plemena, jako např. kokršpaněl, bulteriér, pudl, basenji, u koček pak především dlouhosrstá plemena;
  • infekce, bakterie, virózy, otrava, chemikálie, toxiny, ucpání močového měchýře močovými kameny;
  • neléčený zánět dělohy u fen.

Hlavní příznaky, které vám napoví, že ledviny nefungují správně:

  • snížená chuť k jídlu,

  • zápach z tlamy,

  • úbytek tělesné hmotnosti,

  • zvracení,

  • zhoršení kvality srsti,

  • zvýšená potřeba příjmu vody a časté močení.

 

Na trhu lze sehnat speciální kapsičky, granule či konzervy určené pro zvíře s ledvinovou dietou. Doporučuje se také navýšit dávku vitamínů B a C. Vyzkoušet můžete například granule GranataPet Light Turkey, které jsou vhodné také pro psy s ledvinovými kameny nebo při chronickém selhání ledvin. Obsahují Omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamíny E a C, posilují imunitní systém psa a mají nízkou hladinu fosforu, proteinu i tuků.

 

Masové či zeleninové konzervy jsou pro psa nejen zdravou, ale i velmi chutnou a lákavou potravou. Vždy vybírejte konzervy nejvyšší kvality a bez umělých konzervačních látek. Doporučujeme například masovou konzervu Farm Fresh Kuře a losos s bramborami, která je vyrobena z vysoce kvalitního kuřecího a rybího masa, neobsahuje žádná přidaná barviva či ochucovadla a hlavně je plná vitaminů, minerálů a kvalitních tuků

Vyřešte ledvinové onemocnění u psa.

Jak ochránit ledviny psa před onemocněním?

V mnohých případech lze předcházet vážnému onemocnění ledvin správně volenou stravou s vysokým obsahem vitaminů, vlákniny, kvalitních bílkovin, tuků a vody. Rozhodně bychom psa neměli krmit lidskou stravou, která je plná soli, koření a mnohdy i umělých látek, jež ledviny zvířete velmi zatěžují.

 

Velmi důležité je rovněž, aby váš pes dostatečně pil v průběhu celého dne. Doplňujte tedy psovi pravidelně misku čerstvou studenou vodou, aby nedošlo k dehydrataci. Nedostatečná hydratace organismu je pro psa a jeho ledviny nebezpečná. Dbejte na dostatečný pitný režim vašeho zvířete především, jestliže ho krmíte suchou stravou v podobě granulí. Doporučuje se krmit zvíře potravou obsahující vodu, minimálně suchou stravu do vody namáčet.

 

Přiměřeně otužovat psa je nezbytné k tomu, aby kvůli zvýšené přecitlivělosti v chladnějších dnech okamžitě neprochladl. Ovšem při velmi nízkých teplotách je vhodné chránit psa před prochladnutím beder a břicha - především u krátkosrstých plemen může dojít k onemocnění močového měchýře a zánětu ledvin. Zkraťte tedy procházku ve velmi chladném počasí nebo pořiďte vašemu čtyřnohému příteli nepromokavý obleček, který udrží jeho ledviny v teple.

 

Pokud máte doma staršího pejska, zajděte s ním jednou ročně k veterináři na laboratorní kontrolu stavu ledvin.


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Tabulka čokolády připraví o život 10 kilového psa + 9 nebezpečných potravin

Čokoláda je pro psy a kočky jedna z nejvíce nebezpečných potravin. Proč? A jaké další potraviny škodí zdraví vašeho mazlíčka? Přečtěte si to ZDE.

7 situací, kdy dát svému psovi lososový olej a kdy se mu naopak vyhnout

Lososový olej je nejprodávanější doplněk stravy našich psích parťáků. Ale víte, proč ho páníčci svým hafanům vlastně dávají?

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru