12. Červen 2020

Revoluce ve výživě psů nebo reklamní trik? Granule se světově nejvyšším obsahem čerstvého masa jsou už i v Česku.

BEWITAL – LÁSKA K PSŮM ZHMOTNĚNÁ V KRMIVU  

Německá firma Bewital sídlící v městě Südlohn nedaleko Münsteru patří k předním evropským výrobcům krmiv pro psy i kočky. Rodinný podnik, který v roce 1963 založil jejich otec, řídí dnes sourozenci Jürgen Wigger a Ulrike Petershagen, kteří jsou oba nadšenými chovateli psů i koček a ve svém podnikání proto kladou maximální důraz zejména na kvalitu svých produktů. 

V praxi to znamená 100% kvalitu použitých surovin, které firma volí jen takové, ze kterých budou mít psi maximální přínos. Promýšlí jejich obsah i vzájemné kombinace a nebojí se přitom sáhnout ani do méně obvyklých vod. 

Díky tomu byl Bewital jedním z prvních výrobců, který na trh uvedl krmiva s antarktickým krillem, cenným zdrojem omega 3 mastných kyselin, představil chovatelům chia semínka i pivovarské kvasnice a nebál se ani tzv. superpotravin v čele s řasou chlorellou.   

Každá z těchto ingrediencí hrála a stále hraje důležitou roli ve výživovém profilu všech připravovaných krmiv Bewitalu - ladí se zbytkem surovin a pomáhá vytvářet směs, která je schopná maximálně pokrýt veškeré nutriční potřeby psa.

Je však jasné, že pro tyhle chlupaté masožravce zůstává tou nejdůležitější složkou maso, které Bewital zpracovává v nejlepší možné formě a to čerstvé.

GRANULE S ČERSTVÝM MASEM – UNIKÁTNÍ SLOŽENÍ I ZPŮSOB VÝROBY

Platí to zejména pro hypoalergenní řadu krmiva Mastercraft. Ta je pro Bewital produktem, který byl ještě nedávno považován za nemožný a s oblibou jej nazývá svým mistrovským dílem. 0% masové moučky, 0% obilovin, 80 % čerstvého masa a 20 % holistických ingrediencí - to je vše, co v Mastercraft krmivu najdete a proč je právem označováno za revoluční.

Ono totiž čerstvé maso v granulích, to není jen tak. Nejde navíc o ledasjaké maso - díky pevnému zakořenění v regionu Münsterland spolupracuje Bewital s řadu místních dodavatelů, od nichž vybírá ty nejlepší lokální suroviny a to včetně masa určeného pro lidskou spotřebu. Za přísné kontroly jej ještě čerstvé zpracovává přímo ve svém podniku, díky čemuž má dohled nejen nad kvalitou masa, ale i nad celým postupem jeho úpravy. 

A ten je zcela unikátní. Kachní, jehněčí, losos, krůtí i oblíbené hovězí – každý druh masa je zpracováván v čerstvém stavu při teplotě 90°C, čímž dochází k minimálnímu znehodnocení živin obsažených v mase. Co konkrétně to znamená?

PROČ JE ČERSTVÉ MASO V PSÍM KRMIVU DŮLEŽITÉ

Živiny pocházející z masa potřebují psi k plnohodnotnému životu nejvíce. Jako masožravci dokáží maso maximálním způsobem strávit a čerpat z něj všechny důležité látky v čele s proteinem, minerály  a vitamíny skupiny B. Ty psům pomáhají nabrat sílu, budovat svalovou hmotu, zlepšují krevní oběh, stav kůže a srsti i celkovou duševní pohodu. 

Aby tomu tak skutečně bylo, je důležité, aby maso tvořilo převážnou část psího krmiva a to v odpovídající kvalitě. Vstupní podoba masa, stejně jako způsob, jakým se maso do podoby granulí zpracovává, na ni má zásadní vliv. 

„Čím šetrnější postup výroby je, tím více živin umožňuje zachovat. Příliš vysoké teploty a tlak narušují aminokyseliny přítomné v mase a ničí enzymy, vitamíny i minerály.“

V praxi to znamená jediné – čím méně je maso zpracováno, tím lépe. A prochází-li při výrobě krmiva tepelnou úpravou, pak ideálně tou při nízkých teplotách, která umožňuje uchovat mnohem více cenných živin v mase, než úprava při teplotách vyšších.

U řady Mastercraft proto Bewital pracuje s technologicky mimořádně vyspělou výrobní variantou extrudační metody. V jejím rámci vstupuje maso do procesu výroby granulí v dokonale čerstvém stavu, díky čemuž si uchovává maximum živin a chuti. 80% podíl masa zároveň výrazně převyšuje další složky krmiva a zajišťuje tím dostatek proteinu a minerálů pro vašeho psa.

Na čerstvost surovin navazuje i práce při nižších teplotách, které po celý průběh výroby nepřesahují 90°C. Jde o limitní teplotu upravenou hygienickými předpisy Evropské unie – takové zpracování je k použitým surovinám mnohem šetrnější a umožňuje zachovat maximální množství cenných živin. Nic se zbytečně nepálí a nestlačuje, nedrtí a nenastavuje.

KVALITNÍ ČERSTVÉ MASO POTŘEBUJE KVALITNÍ ČERSTVÉ DOPLŇKY

Každý kousek granule Mastercraft je díky tomu nabitý živinami a reálnou chutí více, než jakákoliv jiná granule předtím. Avšak nejen díky masu. K výživově plnohodnotnému životu totiž hafan potřebuje i další potraviny a proto, aby nedošlo k omezení jeho vývoje, či ještě hůře k poškození jeho zdraví, musí strava chlupáče obsahovat i další důležité složky. 

I zde opět platí, že čím přirozenější a méně zpracované, tím lépe. Vlákninu, sacharidy, škroby, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny či minerály – to všechno pes čerpá ze zeleniny, ovoce, luštěnin i nejrůznějších typů obilovin, které však nejsou vždy tím nejlepším výživovým řešením. Zvláště ve chvíli, kdy prochází nadměrnou technickou či chemickou úpravou.

Obilné škroby psi navíc hůře tráví a mohou u nich vyvolávat i silné alergické reakce. I z toho důvodu Bewital obiloviny ve svých krmivech eliminoval a v případě Mastercraftu nevyužívá ani jejich populární bramborovou náhradu. Brambory sice nejsou alergenem, s jejich vysokým glykemickým indexem však souvisí rychlý pocit hladu po jídle i riziko obezity či cukrovky. 

„Zbývajících 20% obsahu Mastercraft krmiva proto tvoří pouze čistě přírodní holistické ingredience.“

Amarant, cizrna či fava fazole jako cenné zdroje rostlinných bílkovin i stopových prvků, antioxidační olivový olej se zázračným vlivem na srdce, krill, chlorella, chia semínka i nejrůznější druhy ovoce a zeleniny v čele s jablky, brusinkami, řepou, pórkem či starou dobrou mrkví i pastinákem. 

Každá z těchto surovin je zpracována stejně šetrným způsobem jako maso a uchovaný obsah jejích živin je tím pádem maximální. Každá z nich psovi něčím prospívá a její místo v receptuře je výživovými specialisty Bewitalu detailně promyšleno tak, aby výsledná kombinace dala psovi do puntíku přesně to, co potřebuje. Protein, tuky, nenasycené mastné kyseliny, vlákninu i sacharidy, vitamíny, minerály, prostě všechno.

A přidala mu i něco navíc – energii, pohodu a pořádný zážitek z každé naplněné misky. Protože tohle žrádlo prostě chutná. Váš pes vás o tom určitě rád přesvědčí, tak neváhejte a dopřejte mu pořádný kus čerstvého masa! 

A dejte nám vědět v komentářích, jak moc mu chutnalo, těšíme se na ně!

enlightenedU nás si jistě vyberete! Máme velký výběr kvalitního krmiva pro vaše psy a kočky od prvotřídních značek jako je BelcadnoBest Breeder a Leonardoenlightened
 
enlightenedenlightenedNejste si jistí výběrem vhodného krmivo pro Vašeho mazlíčka? Rádi Vám s tímto pomůžeme, pročtěte si náš článek o výběru správného krmiva a kontaktuje výživového specialistu Radkaenlightenedenlightened

Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

4 rozhodující faktory při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka

Výběr správného krmiva bývá docela alchymie. Aby vše klaplo na jedničku, musíte zvolit správný typ i značku, s co nejlepším složením a hlavně pěkně na míru právě vašemu mazlíčkovi. Velký vliv mívá reklama, mnohem důležitější jsou ale vaše znalosti, které vás při výběru krmiva dovedou k té nejlepší možné variantě. O jaké znalosti jde a na co se vyplatí dávat pozor, to vám prozradíme v našem článku.