3 nejen velikonoční hry pro vašeho mazlíčka, se kterými nebudete chtít přestat

Konečně tu můžeme přivítat rozkvetlé jaro a s ním i Velikonoce. Z jara jsou naši čtyřnozí miláčci určitě také unešení, ovšem ty Velikonoce jim asi nic neříkají. Proto je letos do nich zkuste trochu vtáhnout pomocí her.

Schovávání velikonoční nadílky

V některých zemích mají na jarní svátky zvyk, kdy se hledají vajíčka. Pojďme tuto hru přizpůsobit našim pejskům. Stačí jen sehnat plastová vajíčka vhodné velikosti (aby je pejsek nespolknul). Do vajíček udělejte dírky a dovnitř vložte nějaký pamlsek, který váš mazlíček dokáže vyčenichat. Ideální pro tuto hru jsou pamlsky s rybím arómatem. Schovejte vajíčka do různých míst na zahradě nebo i doma, ale tak, aby to váš čtyřnohý kamarád neviděl.

Hotovo? Máte to dobře ukryto?

Fajn, tak na nic nečekejte a pusťte vašeho pejska na to! Klidně ho povzbuzujte při hledání a pochvalte ho, když pochoutku najde smiley

 

Překážkový běh

Dámy určitě dobře znají, jak pádí před koledníky. Občas je to utíkání opravdu náročné, co si budeme povídat – tolik překážek, které se nám připletou do cesty v podobě židle, schodů, dveří a dalších nemilých věcí, že? Zkuste na zahradě udělat překážkovou dráhu svému pejskovi. Zapojte do hry lavičky, židle, staré polštáře, větve ze stromů a další zajímavosti, které najdete. Nebojte se naplno zapojit svou fantazii wink

 

Ani na kočičky jsme nezapomněli

Ty potěší pomlázka se stuhami. Čím delší a barevnější stuhy, tím líp. Je to jako takové škádlítko, můžete u toho klidně sedět u kávy či vína a povídat si s přáteli. Vaše kočka se na pomlázce vyřádí.

 

Dejte výslužku i mazlíčkům

Proč by výslužku měli dostávat jen chlapi? Udělejte radost nejen dvounohým, ale i vašim čtyřnohým miláčkům. Naplňte velikoční košík dobrotami, které vaše zvířátko miluje. Můžete mu tam přidat i nějakou novou hračku, kterou potěšíte pejska i kočičku.  

Potěšíte nás, když nám dáte vědět, jestli jste se nechali inspirovat nebo jste vymysleli nějaké své hry smiley

 

Tereza Londáková