11. Září 2018

Vyberte vhodné jméno pro svého psa

Už se vám blíží ta chvíle, kdy si domů přivedete nového čtyřnohého člena rodiny? Tak to vás v rodině čeká skvělá zábava, při které můžete zároveň zvolit ideální nové jméno pro svého mazlíka. Není to však žádná lehká věc, tak vybírejte pečlivě a mrkněte na naše tipy. 

Vyberte vhodné jméno pro svého psa, ať zvládne co nejdříve trénování aportu s hračkami.

Kde vzít inspiraci pro psí jméno?

Už slyší váš pes na své jméno? Pusťte se do výcviku se zdravými pamlsky.Ať už si berete do rodiny čtyřnohého parťáka z útulku nebo psa s průkazem původu, tak u obou máte prostor zvolit jméno, kterým ho budete oslovovat po další dlouhá léta.

Váš nový parťák z chovatelské stanice bude mít už zavedené své oficiální jméno v papírech, a tak se můžete snadno odrazit s nápady od nich, např. Barnabee si přejmenovat doma na Báru, Destiny může být Tínka, Hannah změníte na Haničku apod. 

Když však donesete domů nalezence, tak pro inspiraci sáhněte třeba po:

  • Psím kalendáři – na každý den najdete v kalendáři minimálně jedno psí jméno, stačí si vybrat.
  • Filmových a seriálových hrdinech – máte oblíbeného Darth Vadera z Hvězdných válek nebo třeba Daenerys z Her o Trůny? Pojmenujte po nich svého mazlíka.
  • Typu zbarvení vašeho mazlíka – je váš hafan černý jako uhel nebo naopak bílý jako sníh? I podle barvy kožichu se dá zvolit parádní jméno, např. Čert, Snížek, Zrzka, Goldie.

enlightenedVolba jména pro psího parťáka je důležitá také pro výcvik povelů, poslušnosti nebo i hygienických návyků. Jak můžete naučit hafana vykonávat potřebu mimo domov? Mrkněte se na rady do našeho článku a jděte na to od začátku správně.


Tipy na volbu vhodného jména pro psa

Pamatujte při volbě jména pro psa na to, že ho budete používat každý den a zároveň využívat společně s výcvikovými pamlsky na cvičení všech potřebných povelů. Vybírejte proto praktická kratší jména, která jsou zvučná a dobře se vám budou vyslovovat. Ono je sice pěkné, když zvolíte umělecké jméno o třech slovech, ale zkuste si říct za den 30x: "Ludwigu van Beethowene, sedni. Ludwigu van Beethowene, lehni." 

Vyberte vhodné jméno pro svého psa a učení povelů při výcviku bude pak s našimi pamlsky hračka.Která jména pro mazlíky jsou v České republice nejoblíbenější?

Česká republika se řadí ke státům, kde má výrazná část obyvatel domácího mazlíčka. Jaké volí Češi nejčastěji jména pro své čtyřnohé parťáky? Možná se budete divit, ale stále je velmi populární Puňťa, Micka nebo třeba Čert. Mezi další oblíbená oslovení se pak řadí Meggie, Buddy, Lilly, Charlie, Max, Jessie, Ben, Bella, Amy nebo třeba Rex. 

Jak zvykat hafana na nové jméno?

Jakmile si donesete domů štěně nebo parťáka z útulku, je potřeba mu začít od počátku říkat jménem, které budete chtít využívat po celou dobu jeho života. Pokud jste oslovovali svého hafana od prvního dne Rexíku, tak pak se nedivte, že váš psí přítel nebude mít potřebu po oslovení Rex ani pohnout hlavou. 

heart A jak se jmenuje váš pes? Napište nám to do komentářů. 


Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Zvířecí parťák v rodině: Jak poprvé seznámit kočku nebo psa s dítětem?

Pes a dítě, kočka a dítě – jak na první kontakt? Přečtěte si správný postup při jejich prvním seznámení.

Odhalte tajemství psích očí

Naučte se rozumět svému psovi a přestaňte podléhat psím očím.