Vaši mazlíčci budou mít vždy co žrát. Máme plný sklad krmiv a objednávky odesíláme každý den. Platba je možná online kartou, převodem nebo kartou u řidiče.
28. Únor 2019

Z jakého důvodu pes líná?

Každé zvíře, a pes nevyjímaje, se potřebuje zbavit staré srsti a nahradit ji novou. Proto se na ně nezlobte, když občas nacházíte chlupy všude, kam vkročíte. Avšak proč tomu tak je? A kdy poznáte, že už je množství vypadané srsti zdraví nebezpečné? 

Většina hafanů, kteří pobývají venku, začínají línat na jaře a na podzim s ohledem na měnící se teplotu vzduchu. Pokud parťáci žijí s vámi v bytě, zbavují se sice srsti méně, ale zato celoročně a ve větší míře. Nemusíte mít obavy, že z vašeho čtyřnohého přítele bude naháč, jelikož se tento proces děje postupně.

Chcete, aby měl parťák zdravou srst? Krmte ho kvalitními granulemi.

Jaké línání už není normální?

Značné vypadávání srsti, lysá místa na těle, podrážděná kůže – to vše může být předzvěstí vážných zdravotních potíží. Příčin může být více.

Nejčastější jsou:

 • špatná strava;
 • porucha štítné žlázy;
 • kožní onemocnění;
 • porucha metabolismu;
 • virová nebo bakteriální onemocnění kůže;
 • stres.

.​.

Naše zkušenosti říkají, že frekventovaným viníkem bývá špatné krmivo. Oslovte naše výživové specialisty, kteří vám rádi pomohou najít vhodné řešení pro vašeho čtyřnohého parťáka. Pokud to však bude mít minimální efekt, nezkoušejte dlouhodobě domácí léčbu a raději co nejdříve navštivte svého veterináře.

Kvalitní krmivo je základ pro zdravou a hebkou srst.

Jak můžete hafanovi pomoci, aby měl zdravou srst?

 1. Podávejte kvalitní krmivo

Pořiďte svému mazlíčkovi lahodnou baštu obohacenou o vitamíny i minerály a špičkové konzervy pro psy, kde je hlavní složkou maso a žádné náhražky, jako najdete u levných krmiv z marketů. Nezapomínejte také na zdravé pamlsky, nejlépe na přírodní bázi podporující odolnost organizmu a zlepšující kvalitu pokožky i srsti. Sušené maso bude třeba pro parťáka ohromná lahůdka, kterou doporučujeme.

 1. Pečujte o jeho srst

Ať je váš pejsek chlupatý jako medvěd, kudrnáč či hladkosrstý, pomůžete mu pravidelným kartáčováním odstranit uvolněnou srst a také rovnoměrně rozprostřít přirozený kožní maz do srsti.  Se správnou volbou kartáče pro vašeho pejska vám rádi poradí naši specialisté na telefonu nebo i po emailu.

 1. Chraňte před parazity

Víte, jaké potíže může vašemu hafanu způsobit obyčejná blecha? Ustavičné drbání bývá mnohdy příčinou vypadávání chlupů a zanícení kůže. A to nemluvě o tom, jak parťáka trápí neustálé kousání neodbytného parazita. Radši myslete na prevenci a pořiďte mazlíkovi antiparazitní obojek, pipetku nebo třeba sprej.  

 1. Pravidelný přísun pitné vody

Dohlédněte na pravidelný pitný režim. Doplňujte čerstvou vodu několikrát denně. Také je hodně důležité, jaký jídelníček pro svého mazlíčka připravujete – pokud má pouze suché granule, bude mít pravděpodobně větší žízeň, než když mu stravu obohatíte o konzervu nebo třeba maso.

 1. Pravidelná koupel – ano nebo ne?

Koupání je pro mnoho koček a psů nepříjemná záležitost a ne vždy jim je prospěšná, jak si mnohdy myslíme, protože se pokožka nepřirozeně odmašťuje. Časté mytí může narušit mikroflóru kůže a oslabit její obranyschopnost. Pokud je to nezbytně nutné, nejprve srst před koupáním důkladně vykartáčujte. Řiďte se zásadou: čím méně, tím lépe.

enlightenedChcete mít psa s lesklou a zdravou srstí? Velmi důležité je i správné a pravidelné kartáčování, mrkněte se v našem článku, jak docílit toho, aby se na něj parťák pokaždé těšil

 .

Línání je přirozený proces, který nelze zastavit, ale můžete jej částečně omezit. Rozčesávání srsti, masírování pokožky, kvalitní strava a žádný stres mohou přispět k tomu, že váš pes bude línat méně. Teď už záleží jen na vás, jak budete o svého mazlíčka pečovat. My vám rádi poradíme, stačí se ozvat

Byly pro Vás informace v článku užitečné?

Sdílejte je se svými přáteli. Děkujeme!

Mohlo by vás zajímat

Pes žijící na zahradě

Máte psa žijícího na zahradě? Zjistěte, na co si dát pozor, aby byl váš hafan v bezpečí a spokojený.

Ztracený pes: Co dělat, když se mi zatoulá domácí mazlíček?

Co dělat, když se vám zatoulá pes? Začtěte se do našich rad a užijte si bezpečnou procházku s GPS obojkem beze strachu, že už se vám zvířecí parťák nevrátí domů.

HLEDÁTE KRMIVO,
které bude odpovídat potřebám vašeho mazlíčka?

Naši odborníci na výživu se postarají o to, aby váš mazlíček prožil šťastný život díky krmivu, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Chci krmivo na míru